Reklama

Pericentrická inverze u muže. Co mě čeká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 16:02
Pericentricka inverze

Ahoj není tu někdo kdo řešil stejný problém nebo kdo tomu rozumí. Chceme s přítelem miminko, ale přítel má pericentrickou inverzi 2. Chromozomu. Pochopila jsem že to znamená že se chromozomu odpojil a znovu připojil jen obráceně. Jen by mě zajímalo co by to znamenalo pro případné těhotenství mám se něčeho bát jsou možné naka rizika čekají mě naka vyšetření na víc nebo je vše v pořádku jako u běžného těhotenství a není důvod se ničeho bát. Omlouvám se ale vůbec tomu nerozumím tak bych ráda věděla do čeho jdu a co mě čeká.

Reklama

Reakce:

Conulka
Závislačka 3754 příspěvků 22.01.18 16:06

No našla jsem toto, takže podle mě je to dědičné a u vzniku embrya se to opět může různě přetočit a jak píšou - může se narodit těžce postižený jedinec

http://www.prolekare.cz/…rizika-25819?…

takže asi bych embrya dala na genetické vyšetření než by si nějaké nechala zavést, ale to Vám nejlíp poradí gynekolog

Conulka
Závislačka 3754 příspěvků 22.01.18 16:08

Jo ale teď jsem to dočetla do konce a je tam, že když se to týká 2.chromozomu, tak by to mělo být OK :palec: :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 16:09

@Conulka Já chci otěhotnět přirozeně proto mě zajímá jestli mi bude dělaný nake vyšetření abych věděla že je mimco zdrave. Zakladatelka

Conulka
Závislačka 3754 příspěvků 22.01.18 16:09

Ale rozhodně to před otěhotněním nahlašte gynekologovi

Conulka
Závislačka 3754 příspěvků 22.01.18 16:13
@Anonymní píše:
@Conulka Já chci otěhotnět přirozeně proto mě zajímá jestli mi bude dělaný nake vyšetření abych věděla že je mimco zdrave. Zakladatelka

no pokud chcete přirozeně, tak se dělá ve 12.tt klasický 1.screening, který je genetický, takže by na to asi měli přijít…ovšem pokud by to byl problém, tak byste musela na potrat nebo si nechala nemocné dítě

ale píšou, že u 2.chromozomu je to bezpečná inverze, tak by asi přirozené otěhotnění nemělo vadit

ivašot.
Kelišová 6396 příspěvků 22.01.18 16:17

Já bych se tady každopádně poradila před otěhotněním s gynekolegem, případně se nechala poslat na konzultaci na genetiku.

Příspěvek upraven 22.01.18 v 16:18

ivašot.
Kelišová 6396 příspěvků 22.01.18 16:17

.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 22.01.18 16:29

Zašla bych na konzultaci na genetiku, tam ti určitě poradí, co a jak. Klasický gynekolog o tom pravděpodobně nic netuší, je to dosti specializovaný problém.

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 22.01.18 16:52
@Anonymní píše:

Než se budete snažit přirozeně, tak si dojdi na genetiku. Opravdu není nejchytřejší snažit se přirozeně v případech, kde může hrozit těžké postižení plodu. Ale třeba to není ten Váš.

ka2ka
Extra třída :D 12772 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 17:35
@Anonymní píše:

upřímně tohle mě fascinuje,, já chci,, jak radí holky mazala bych na genetiku a řídila se jich radami, tedy pokud nepočítáš s tím že se budeš starat o postižené dítě pokud se vada projeví

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >