Perla - šperk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nieny
Kecalka 135 příspěvků 10.12.17 12:28
Perla - šperk

Ahoj holky,
Mate nektera z vas sperk s perlou? Je podle vas kvalitnejsi a peknejsi ricni nebo morska?
A hlavne, jsou porad pekne? Neztraci lesk? Jak se o ne starate? Premyslim, jestli mam napsat Jeziskovi… :lol: :lol: :think: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9146 příspěvků 10.12.17 12:37

@Nieny mam z mořských perel náušnice, vypadají porad stejne uz přes deset let. Nestaram se o ne nijak :oops: říční netuším

Nieny
Kecalka 135 příspěvků 10.12.17 12:38
@Tichošlápek píše:
@Nieny mam z mořských perel náušnice, vypadají porad stejne uz přes deset let. Nestaram se o ne nijak :oops: říční netuším

Dekuji :)

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 10.12.17 12:43

Mám náramek s barevným perlami, pokud si pamatuju, tak by měly být pravé a říční. Mám ho teda jen asi dva roky, ale nestarám se nijak a zatím je pořád pěkný :)

debra.morgan
Závislačka 2965 příspěvků 10.12.17 12:51

Mame různě po rodině oba druhy perel různe v náhrdelnících, náušnicích, náramcích a prstenech, nestaráme se nijak, pořád stejně pěkné…

Heivka
Závislačka 2896 příspěvků 10.12.17 12:54

Perlové šperky zůstanou krásné pokud se pravidelně nosí na kůži. Mamka po její prababičce zdědila perlový přívěšek z pravých mořských perel, zlato vypadalo krásně, ale perly byly takové matné a zašlé, na radu zlatníka mamka nosila šperk asi tři měsíce na kůži pod svetrem a najednou se perly nádherně rozzářily. Předtím nebyl šperk nošen kolem 10-15 let.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9128 příspěvků 10.12.17 12:55

Ja mam nekolik sperku z morskych perel, nektere stare rodinne a porad jsou krasne. O perlach se rika, ze se maji co nejcasteji nosit na tele, protoze prirozeny maz je udrzuje krasne a leskle (vlastne je svym zpusobem impregnuje).

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 10.12.17 12:59

@Heivka @vonajebohyne - teda i já děkuju za poučení, tohle jsem netušila :mavam:

Malaga
Generální žvanilka 23726 příspěvků 10.12.17 13:00

Perly miluju…nemají rády chemii, ale jinak jsou bezúdržbové a trvanlivé…
Je ale pověra, že se mají symbolicky za jednu korunu koupit od dárce, aby se neproměnily v slzy ;)

vonajebohyne
Echt Kelišová 9128 příspěvků 10.12.17 13:08
@LAlezane píše:
@Heivka @vonajebohyne - teda i já děkuju za poučení, tohle jsem netušila :mavam:

Neni zac. A pokud mozno je nemit ulozene mezi ostatnimi sperky, ale v latkovem sacku (hedvabi, muselin, saten).

Nieny
Kecalka 135 příspěvků 10.12.17 13:29
Pro vsechny v tehle diskuzi

Moc vam vsem dekuji za skvele rady a prispevky.
A jeste se zeptam - mam jit do ricnich nebo morskych perel? :think:

Malaga
Generální žvanilka 23726 příspěvků 10.12.17 13:32

No morske prijdou draz, tak zalezi na financich…

Nieny
Kecalka 135 příspěvků 10.12.17 13:38
@Malaga píše:
No morske prijdou draz, tak zalezi na financich…

O penize mi nejde, ale ktere jsou kvalitnejsi a vypadaji lip?

Nieny
Kecalka 135 příspěvků 10.12.17 13:42
@vonajebohyne píše:
Ja mam nekolik sperku z morskych perel, nektere stare rodinne a porad jsou krasne. O perlach se rika, ze se maji co nejcasteji nosit na tele, protoze prirozeny maz je udrzuje krasne a leskle (vlastne je svym zpusobem impregnuje).

A funguje to i kdyz je perla zasazena ve stribre a kuze se nedotyka? :think:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9128 příspěvků 10.12.17 13:42
@Nieny píše:
Moc vam vsem dekuji za skvele rady a prispevky.
A jeste se zeptam - mam jit do ricnich nebo morskych perel? :think:

Ja bych sla do morskych. Ale oboji ma sve kouzlo.
Ty ricni jsou (krome fin. dostupnosti) takove rustikalnejsi a drobnejsi, maji sve kouzlo. Ale klasicky perlovy nahrdelnik (ja mam po babicce nekultivovane perly z Japonska) je sperk, ktery je naporad. I kdyz ted si uvedomuji, ze ty chces vlastne nausnice. A tam bych asi sla do morskych.
Davam pro srovnani ty sve (prvni morske, druhe ricni). Treba ti to pomuze.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama