Petechie u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 04.10.18 20:58
Petechie u kojence

Ahoj. Zhruba před měsícem se malému (8 měsíců) udelali na stehnu několik petechii. Pricitala jsem to utahnute plince, tak jsem to neřešila. Jenze od té doby se mu dělá pravidelně, tak 1-2× týdně vždy 1 petechie různě na těle. Minulý týden jsem s tím šla k dr, ta mu udelala odběry, které naštěstí dopadli dobře a dále to tedy neřešila. Malemu se to ale stále tvoří. Naposledy dnes na dupce a minule na lalucku. Nemá někdo podobnou zkušenost?

Reakce:
hankajano
Nováček 3 příspěvky 28.11.18 13:20

Ahoj, reaguji sice pozdě, ale máme podobný problém. Synovi se petechie čas od času v malém počtu objeví na lýtkách. Odběry dopadly dobře, takže za tím vidím mechanickou příčinu - pevné uchopení při delsim chování, nosítko… V nemocnici říkali, že to může souviset s křehkostí kapilár. Vydesi mě to ale vždy spolehlivě a pořád ho kontroluji, jestli se to nemnoží.

ajurka
Kecalka 107 příspěvků 28.11.18 14:24

Synovy se tvoří když brečí tedy spíše řve.. na obličeji

fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 05.12.18 19:28

Dekuji za komenty.Synovi se to tvoří stále.Nejvice na nozkach a dupce,ale občas i na rucickach.Taky jsem z toho nešťastná a hlídám to.

ajurka
Kecalka 107 příspěvků 05.12.18 23:42

@fly.zuzka nechte mu vyšetřit krev

fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 06.12.18 15:12

@ajurka to už mu dr dělala.Vysledky byly ok.Prej zvýšená fragilita cév.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >