Píchání hormonů do břicha

Anonymní
3.9.11 21:35

píchání hormonů do břicha

Je tady nějaká která si před vložením oplodněného vajíčka píchala injekce z hormonama do břicha?Jak dlouho se to píchá?Bolí to?Také mě čeká kompletní gynekologické a interní vyšetření,ale já nevím co všechno mě čeká?Díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4415
3.9.11 21:38

ahoj,mám za sebou komplet IVF,tedy i píchání hormonů do bříška. Píchala jsem si to před odsáváním vajíček takže asi tak 10dní, už nevím přesně, záleží to na tom jak dozrávají ve vaječníkách vajíčka. První píchání bylo náročný - dodávala jsem si odvahu docela dlouho, ale pak už to byla hračka a zvládala jsem to vpoho a nijak to nebolí, neboj, to zvládneš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.11 21:40

Po mě právě budou chtít abych si to píchala,aby se vajíčko lépe uhnízdilo a mám z toho veliký strach :-( A to se píchá pod kůži šikmo?(jako když se bere krev?Nebo rovně…

• Nahlásit
  • Citovat
4415
3.9.11 21:43

na břichu si zmáčkneš kůži,jako když si chytáš špíček :-) a píchneš to rovně.Ale neboj, ta jehlička je miniaturní a slaboulinká, nedá se to vůbec srovnat s odběrem krve.Není se čeho bát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
3.9.11 21:47

Tak hlavně Tě předem trochu proškolí, klidně u prvního tvého píchnutí budou asistovat. (teda taky asi jak kde)
Poprvé v životě jsem si říkala, že je fajn mít špekaté břicho :-) . Píchání hormonů bylo to nejjednodušší co na IVF bylo.
Já si píchala dlouho a vajíčka ne a ne dozrát, takže nakonec už jsem neměla pera (Gonal nebo Puregon) ale i klasika injekční stříkačku a ani jsem nečekala jak je to snadné.

• Citovat
  • Upravit
4415
3.9.11 21:52

určo tě proškolí, ukážou a i mě došly injekce v peru a používala jsem normálka stříkajdu a injekci a bylo to vpoho. Jde o první píchnutí - odhodlat se,pak už je to hračka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
3.9.11 21:52

Záleží na tom,co si budeš píchat.Třeba takový Puregon se píchá perem,to je hračka.Krátká slabounká jehla pod kůži. Cetrotide je taky podkožní,ale už má klasickou dlohou inj. jehlu,takže tu jsem aplikovala šikmo,aby se nedosala moc hluboko. No a potom jsou třeba léky jako Agolutin a ten se píchá ne pod kůži,ale do svalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.11 22:22

Já myslím,že je to ten Agulitin:-/A to kompletní gynekologické a interní vyšetření-co vše v tom je?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.9.11 09:39

To píchání není tak hrozné já má za sebou za měsíc už přes 60 injekci do břicha a ještě nějakou dobu musím pokračovat. Nejhorší byl Agolutin měla jsem na zadku zatrvrdliny a řervené jak rak . Takže jsem dávala obklady a je to lepší. Jen je velká škoda ,že to IVF nevyšlo. Příště mi dá moje DR. injekce před začátkem IVF tak ,jich bude zase velká kopa.Jen mám poslední dobou problém nějak propíchnout ztvrdloukuži na břiše . Píchala jsem totiž ještě měsíc před tím na IUI 20 injekci. Takže ted si musím dát nějakou pauzu dva měsíce .

• Nahlásit
  • Citovat
13941
4.9.11 11:05

klid, není to těžké, píchneš to do špeku, ani to moc nebolí, jen jsem pak měla velké modřiny po celým břiše :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
4.9.11 12:40

no já jsem cíta..me puregon píchala kamarádka..nebolí to,ale prostě nemám ráda injekce a sama bych to psychicky nezvládla.v caru mi tedy ani moc nevysvetlili jak se pero používá,frkli mi to a at se snažím..
pak jsem mela jeste klasické injekce a ty jsem si nechala píchnout na pohotovosti.sestřička byla uplně v pohode.
měli jsme jeden pokus ivf a bylo mi z toho píchání hormonů a odběru vajíček tak zle,že bych to v život+ě již nepodstoupila.
naštestí se nám zadařilo nejak zázrakem normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4507
5.9.11 17:55

ahojky, ja si zrovna minuly mesic pichala (resp.manzel :lol: ) do bricha gonal a pak ovitrelle. Ten gonal je v peru a mela jsem ho pichat nejdrive pet dni, ale tak dobre reagoval,vaja rostla rychle, ze nakonec jen ctyri a pak ovitrelle na vyvolani ovulky. Vuubec to neboli, picha se to totiz do speku :lol: (a to ja jsem stihla,ale specik se najde vzdycky). Ale bylo to teda prirozene (bez IUI nebo IVF)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.12 11:35

ahoj holky, mě čeká teď 3.5 aby mi řekli jaké hormony jak dlouho a co a jak před IVF. Mám strach…:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4507
19.4.12 19:56

ahojky Isabelo, ja jsem si pichala cca 4 mesice hormony do bricha a vazne to nic neni - resp. jsou na svete horsi veci, tohle se da vydrzet, resp. mi je pichal manzel a pak uz v tom mel cvik. A bylo to jeste pri „prirozenem“ rezimu, ted pujdeme na IUI a take s hormonama, ale uz mam cvik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.12 20:19
@Daajik píše:
ahojky Isabelo, ja jsem si pichala cca 4 mesice hormony do bricha a vazne to nic neni - resp. jsou na svete horsi veci, tohle se da vydrzet, resp. mi je pichal manzel a pak uz v tom mel cvik. A bylo to jeste pri „prirozenem“ rezimu, ted pujdeme na IUI a take s hormonama, ale uz mam cvik.

ahojky :kytka: předně děkuju za odpověď :kytka: my právě všechno rovnou přeskočili a jdeme na IVF, mám špatnou genetiku. Nějaký spojeny chromozomy či co a tak rovnou IVF a sondama mi budou zkoumat embryjka, jestli jsou schopná přežití :( tak právě teď budu rovnou píchat hormony......jů vy se teda taky snažíte dlouho co ?! to je hrůza, někdo rodí jak za pomeranč a někdo ani za zlato :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama