Píchnutí ovada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikiu
Nováček 5 příspěvků 01.07.19 20:22
Píchnutí ovada

Holky pomoc, včera moji dceru píchlo ovado dneska to má lepší mažeme jí to krémem na štípnutí ovada ale bojím se!? :( Co mám dělat? mam sní jít k doktorovi nebo jí to mazat dál? dík všem za odpovědi 8)

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15363 příspěvků 01.07.19 20:23

Čeho se bojíš? mazej fenistilem nebude jí to svědit

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34736 příspěvků 01.07.19 20:27

Fenistil, zinková mast, jakákoliv hojivá mast. Pravděpodobnost, že by ovád přenesl nějakou vážnou nemoc, je táááák mizivá, že se nemáš čeho bát. :kytka:

barboravon
Stálice 82 příspěvků 01.07.19 20:31

Včera štíplo něco mého synka, do rána mu natekl celý kotník a chodidlo. šla jsem sním k doktorce, dala mu na to višňák a ve středu jdeme na převaz. Minulý rok ho taky něco píchlo, měl kolem píchance červený flek, doktorka nás poslala na odběr kvůli borelioze ale naštěstí to bylo ok.

Příspěvek upraven 01.07.19 v 20:54

Janli
Echt Kelišová 9267 příspěvků 01.07.19 20:44

Vyrostla jsem na vesnici. Poštípali mě vosy, včely, hovada, komáři, blechy, čmelíci, muchničky, jednou mě nejspíš rafla zmije, pes a pár hmyzáků, co jsem ani nedokázala identifikovat. A představ si, že žiju :mrgreen:. Nedostala jsem žádnou ošklivou nemoc a léčili jsme to jen cibulí. Prosím tě, hoď se do klidu!

Petula306
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 01.07.19 20:50
Uživatel je onlineeM91
Stálice 99 příspěvků 01.07.19 20:52

@Janli To je úplně přesný. Měla jsem to stejně :mrgreen: :mrgreen:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 01.07.19 21:07

A štípnutí od hovada je nějakej problém? Já si pamatuju, jak jsme se na rybníce museli potápět, aby na nás nedělali nálety. Stejně jsme to schytali :D no ale nenapadlo mě to řešit. Mám to na úrovni požahání kopřivou.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28801 příspěvků 01.07.19 21:08
@Nikiu píše:
Holky pomoc, včera moji dceru píchlo ovado dneska to má lepší mažeme jí to krémem na štípnutí ovada ale bojím se!? :( Co mám dělat? mam sní jít k doktorovi nebo jí to mazat dál? dík všem za odpovědi 8)

jak stará je dcera? To ji píchlo hovado poprvé v životě? Ty jo, jako dítě jsem byla dožraná od hovad každé léto, chodili jsme se koupat ke splavu přes pole a tam jich lítalo plno… k doktorovi s námi rodiče s takovou maličkostí nešli nikdy… tebe taky nikdy dřív nekouslo hovado?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 21:17

Ja vas i chapu. Jeden rok me kazde pichnuti komara a kousnuti ovada silene nateklo. Nikdy predtim ani potom jsem to nemela. Mimochodem na kozni jsem byla take. U sestry na zahrade me pokousala hovada. Mela jsem nohy otekle, ze jsem pri chuzi trpela bolesti. Nekolik opravdu obr bouli ktere byli horke a tepajici. Takze jsem na to kozni sla.Na koznim mi to merila pravitkem :nevim: Dostala jsem nejakou michanou mast. Kdybych to sama nezazila ten rok nekolikrat tak se taky divim co plasite.

PetraJ
Kelišová 6927 příspěvků 01.07.19 21:27
@Anonymní píše:
Ja vas i chapu. Jeden rok me kazde pichnuti komara a kousnuti ovada silene nateklo. Nikdy predtim ani potom jsem to nemela. Mimochodem na kozni jsem byla take. U sestry na zahrade me pokousala hovada. Mela jsem nohy otekle, ze jsem pri chuzi trpela bolesti. Nekolik opravdu obr bouli ktere byli horke a tepajici. Takze jsem na to kozni sla.Na koznim mi to merila pravitkem :nevim: Dostala jsem nejakou michanou mast. Kdybych to sama nezazila ten rok nekolikrat tak se taky divim co plasite.

Tak je logický, že když ti štípanec oteče, tak k doktorovi půjdeš. Ale nebudeš k němu chodit jenom proto, že tě něco štíplo. :nevim:
Mě dneska v práci štípla dvě hovada. Že bych to zkusila uhrát na pracovní úraz? :mrgreen:

Janli
Echt Kelišová 9267 příspěvků 01.07.19 21:30

@PetraJ jen v případě, že ta hovada byl vedoucí a jeho zástupce :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama