Pije moc????

andela
19.12.06 08:48

Pije moc????

Ahoj holky,

mám 1m syna.Nemůžu si stěžovat na jeho pitný režim … Klidně za den vypije i 2l čaje, tedy cca ty 3 flašky po 250ml za den, zbytek za noc. Něk
dy i víc, někdy míň. :wink: Večer chodí po 19hod. spát - s flaškou čaje. A jsou dny, kdy za noc vxpije i 4 flašky (z toho jedna má 350ml, a všechny plním po okraj :roll: ). A tu je ten kámen úrazu. Byla jsem včera u kamarádky, a ona něco říkala o dr. kde byli, a že prý malému přetěžuju ledviny. Že pije až moc :?: :?: :?:
Pokud o tom něco víte … piště .. Bych ho zas nerada nějak odrovnala .. :roll

Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

532
19.12.06 09:02

Nemyslím si že bys malému přetěžovala ledviny, spíš mě udivuje, ten čaj v noci! Jak si dítě zvykne, že když se vzbudí dostane láhev s čajem, tak sbohem klidné a prospané noci v celku. Další věc, pozor na zubní kazy. Podáváním čaje v noci a ještě z láhve si koledujete o jeho vznik! Pro jistotu bych se na synův pitný režim zeptala svého dětského lékaře. :lol: Teď jsem si všimla, že píšeš, že synovy je jednem měsíc?!!!! Tak to je teda nářez. Nechce třeba místo čaje v noci mléko???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
19.12.06 09:04

Tak na 1 měsíční dítě je to teda tekutin dost, asi bych se zamyslela nad tím, co už jsem ti psala, jestli v noci místo čaje nedat raději mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
19.12.06 09:10

Kleo, autorka se asi sekla, podle metříku má malej 11 měsíců, myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.06 09:28

Ahojky,

my jsme řešili to samé-nejdřív se malý ve 2měs.v létě přehřál,že byl jen kojen a žádný čaj/krom fenyklového či kmínového na prdíky/, tak řekl dr.že máme dávat čaj a když jsem tam šla za týden s tím,že toho vypije naráz na jeho věk až moc/i 500ml/, řekl mi,že ho mám nechat že si to to dítě reguluje samo. Od 8.měs. nepije vůbec mléko ani nejí kaše, zato i v noci toho vypil tolik jako vy. Klidné noci jsem ale měla-než jsem šla spát, přebalila jsem ho, doplnila čaj, sobě připravila do 2.lahve nový,abych neměla v noci zbytečně práci a maličkej jen zavolal, já donesla a on spal dál. Mysleli jsme,že když dáme vodu, bude to lepší,ale bylo to úplně jedno. Čaj dostával na noc s 1lžící ovocného cukru na 1litr a to jsem pak ještě ředila s vodou, ale přes den pije ředěné džusy s vodou. Bohužel jsem před měsícem našla kaz, tak to dr. opravil a konzultovali jsme to s ním-z džusů přes den to není,protože hodně opravdu ředím, může to být z toho nočního čaje/dávám už sáčkový ovocný/,ale také dědičné-manželova rodina má zuby v šíleném stavu včetně manži. Ted dávám čaj ředěný s vodou úplně neslazený, i když v tom slazeném ovocukrem to nebylo absolutně v tom množství cítit. Chtěla jsem ale hlavně napsat, že poslední dobou se to nějak samo srovnalo a malému stačí na noc 1 lahev a někdy ani tu nevypije. Problém ale asi pak počítej,až bude malej bez plenky-my jsme ve dne bez už skoro rok,ale v noci díky pití nikoliv-jen 1× min.týden byla plenka suchá a to byl veeeelký úspěch. Na druhé straně bych to ale raději stejně konzultovala s dr. -mě tady onehdá někdo napsal,že se takto projevuje cukrovka-ale to by malej musel být ještě i unavený a to u nás nehrozí :wink:

• Citovat
  • Upravit
532
19.12.06 09:44
Jazzi píše:
Kleo, autorka se asi sekla, podle metříku má malej 11 měsíců, myslím.

Tak v tom případě beru zpátky, že je to dost tekutin,ale hrozba kazů stále platí, nejde o to, že je čaj slazený, nebo neslazený, jde o ten dudlík na láhvi. Aspoň tak mi to říkala zubařka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.06 10:42

my od 8.měs.dudlík na lahvi nemáme-pijeme z pítka - i v noci a dle dr.je to vpořádku. Malej se i rozčiloval,že mu to teče pomalu a málo :lol:

• Citovat
  • Upravit
Anonymni
19.12.06 10:49

Tak já si myslím že pije až moc a souhlasím s Tvou kamarádkou, že se mu přetěžují ledviny, jestli dokáže za noc vypít 4×350 ml čaje, tak to je teda hodně. Přes noc je tělo nastaveno na pomalý metabolismus. Jedné známé totiž skončil kluk dokonce v nemocnici - měl rozvrat vnitřního prostředí- prý totiž existuje i přelití vodou a rozhodně to nebyla sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
242
19.12.06 10:50

Ledviny se určitě přetěžují. To pití na noc moc nezávidím - nám vždy dr. říkala hlavně ne flašku na noc a nezvykat v noci na pití čaje- s ohledem na to, že si pak dítě vypěstuje závislost. Kamarádce takhle měla holka závislost do 4 let!!! Pak i problém být v noci bez pleny - byla a řekla si, ale šla xkrát za noc, takže se rodiče moc nevyspali.
Mám dvojčata a nikdy pít v noci nechtěli (když nepočítám období kojení a to jsem v noci kojila jen 10 týdnů, protože pak i přes plné kojení spali bez probuzení do rána). Asi bych zkusila mu to pomalu odbourávat - napřed např. menší flaškou - za začátku to bude boj kdo z koho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
19.12.06 11:04

Jééé, se omlouvám, samo že jsem se sekla a utekla mi jedna 1. Jájovi je 11m :lol: A protože mám 3 um. lahve, tak vypije jednu 350ml a 2 250ml … + jednu kterou má když jde večer spát doplněnou. Ale i tak je to vlastně 1l za noc :roll: .

No jo … je to s ním boj .. byla základní chyba mu vůbec v noci flašku ukazovat .. to už vím taky. Ale je naučenej, a když se vzbudí, zapátrá, vezme flašku sám a zas usne. Už jsem zkoušela mu dát hooodně slabý čaj, ale k ránu se vzbudil a tak dlouho kníkal, až jsem mu dala normální čaj :roll: . Už jsem pomalu chtěla vydržet, riskovat totální nevyspání a v noci dát vodu ..... ale pořád odkládám odkládám … chjo. :roll:

Ale koukám, budu s tím muset něco udělat … vzhledem k hrozbě cukrovky bych mu ty ledviny opravdu nerada odrovnala. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
9237
19.12.06 12:40

Anděl,u nás fungovala čistá voda.Nejdřív z flašky a potkm z hrnku.
Zkus mu dat na noc jen tu vodu.Pokud nemá opravu žízen tak se nenapije.A nad ránem už dej klidně čaj.
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
19.12.06 12:49

Ahoj, já jsem někde v televizi slyšlela, že opravdu hodně pití není dobře. Stejně jako málo pití. Že když někdo (i dospělý) pije moc, vyplavuje si dobré látky (vitamíny, minerály) z těla. :?

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
19.12.06 12:54

Máme stejný problém

Ahojky Andelko!

Tak my máme ten samý problém. Mám roční holky - dvojčata. Do jedné nemůžu nacpat tekutiny skoro žádný a ta druhá vypije třeba 2-3 litry tekutin. Ne že by křičela žízní, ale jakmile vidí třeba i prázdnou láhev tak začne šíleně křičet a neskončí dokud nedostane napít a vypije snad úplně všechno. Zkoušela jsem i čistou vodu, ale to nic nezměnilo. Včera jsem se na to ptala obvoďačky a říkala že skutečně pije moc a dostali jsme žádanku na odběr z prstu jestli nemá cukrovku, že prý děti co takhle moc pijou mohou mít cukrovku. Tak mám z toho strach. Říkala že je možné že jenom ráda pije ale chce mít jistotu. Tak se na to zeptej doktorky ať máš jistotu. Nechci strašit, ale jenom říkám že je to možné a je dobré mít jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
19.12.06 13:09

Já bych dala taky čistou vodu. Když bude mít fakt žízeň, dá si i jí. Čaj může jen tak pít že mu chutná. Minimálně na noc. My zas bojujem aby mi malá za den vypila 250 čaje či vody či něčeho jiného. Mimo má 500 mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
19.12.06 16:23

MartinoP - neboj, mě nevystrašíš, neb u nác je hrozba cukrovky 1 stupně (tzn. na inzulín) reálná.Přítel cukrovku má, stejně jako jeho bratr a otec.Kluci jí dostali kolem 18 let, táta vlastně chvíli po nic (to mu bylo přes 50)Synovcovi je 11, a je zatím v pohodě, tak doufám, že bude i Jája. A dr. mu bude dělat testy, a to na mou žádost. To si ohlídám :wink: .

Jája chodí spát s flaškou, je vidět že se s ní i jako mazlí :roll: . Rozhodně na žízeň nepije, řekla bych že spíš ze zvyku. Probudí se a tahá dokud neusne … takže je i po večerní kaši schopen pomalu flašku čaje vytáhnout :roll: . Ale dnes jsem se teda rozhodla, a dopol i teď šel spát bez flašky. No uvidíme v noci. Přítele jsem už upozornila, že se buď má přestěhovat na noc do obyváku nebo si připravit nervy, že Jája čaj nedostane. Max. cucnout a víc nic. Nebo mu dám vodu a bude. No už se těším, že se nevyspím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama