Pije moc?

Radina
2.5.06 21:10

Pije moc?

omlouvám se,že zakládám diskusi na téma tekutin, jistě tu už něco takového bylo, ale nefunguje mi vyhledávání nebo to prostě neumím. Chtěla bych se vás zeptat, kolik toho má dvouleté dítě vypít? Naše holčička váží něco málo přes 12 kilo a vypije kolem 2 litrů tekutin a to nepočítám polévku a ovoce nebo zeleninu. Nikdo jí pití nenutí, sama si pořád říká… . Když to srovnám s jejím sedmiletým bráchou, který s donucením do sebe dostane za den litr - a to už musím počítat i polívku a ovoce, přijde mi ten rozdíl už hodně velký. Dnes jsem tohle téma probírala s manželem, kterému se to také zdá dost divné, že vypije vlastně tolik co by měl vypít dospělý člověk. Jak to je teda s příjmem tekutin u vás? Nerada bych nějak předem plašila doktorku, prý se tak projevuje cukrovka…? Vzhledem k tomu kolik pije, samozřejmě i vydává a není možné ji naučit aby si říkala sama na nočník. Je totiž jak průtokový ohřívač.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2619
2.5.06 21:16

Ahojky,

my mame to same! Dva litry nejsou zadny problem. Taky jsem dumala, jak s tou cukrovkou, ale byla jsem ujistena, ze by mel i jine priznaky. A nocnik nam taky nesel, zacalo se to zlepsovat az ve 2,5 letech.

Budme rady, ze deti piji :-) Lepsi, kdyz vic, nez malo…

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
2.5.06 21:43

ahojky,

měla jsem tenhle problém s Terezkou někdy v jejím roce. Vypila 7× 250 vody nebo čajdy, to jí bylo jedno… A vážila něco kolem 10 kg. No nechala jsem udělat test na cukrovku, abych měla klid. Nic se neukázalo, prostě to potřebovala. Teď naopak jsem ráda, když do ní nacpu litr.
Je to s dětičkama hlavolam :D . Díky testu jsem ale pak byla opravdu klidná, takže to doporučuju, ale věřím, že to je fakt jen potřeba. Navíc teď spříchodem teplých dní je to jen dobře.

Držím palce
pa
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
2.5.06 22:04

jejda 2litry?? to nevypiju ani já..My tedy máme problém naprosto opačný - roční Bianka vypije půl deci za den, sice ještě kojím, no ale je to málo - já mám zase strach o její ledviny. Holt si ty naše děti libují v extrémech. U doktora se pro jistotu zeptej, at máš klid. Jo a ozvi se mi do SZ, že bysme spáchali ten srazík, nějak si na mě pozapomněla :-)))

Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
2.5.06 23:03

Neboj, Ada pije taky tak - ale nijak ji v tom nebranim - ted je ji dva a pul a k snidani pije pres pul litru caje s mlekem, dopoledne sportku caje nebo stavy (3 deci), pred spanim ctvrt litru mleka, odpoledne jednu nebo dve sportky caje a pred spanim zase hrnek mleka. No, taky to dela skoro dva litry - a potesim te, i pres jeji pocatecni odpor jsme uz davno bez plinek a celkem spolehlive. Jen na dlouhe cesty se ji snazim malinko susit, abychom nemuseli moc stavet na curani.
Pepi je zatim malinka, krome kojeni vypije tak deci nebo max dve deci caje, ale to Ada v jejim veku taky, takze to neresim.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.06 07:54

Skoro jsem se až lekla,že by měl malej cukrovku. Vypije totiž ještě víc- už odmala,kdy se v létě přehřál (rada lékařů,že stačí jen a pouze mateřské mléko se nám vymstila), dr.řekl,at mu dám pít,kolik chce,že si to reguluje sám a že by pil moc (coby 3měs.dítě vypil klidně 0,5l za pár hodin ještě mimo kojení co 2hodiny) to prý se nestane.Teď mu jen za noc chodím doplňovat sport.lahev od Aventu-cca 330ml? minimálně 3-4×.Přes den když někam jedeme,bereme sebou 1,5l lahev.S nočníkem problém naštěstí nemáme-chodí čůrat sám, takže je přes den bez plen,zato v noci ho přebaluji od 23 do 5 h ráno 3-4×,takže počítám,že plenky přes noc budeme mít asi ještě na střední :P Odnaučit ho v noci pít je nemožné-nedám-li mu napít, začne plakat, takhle má lahev u sebe a napije se sám,kdy chce. Manžel také v noci vypije 1,5l minerálky nebo čaje hravě a já svého času také hodně vypila i v noci, dokonce jsem v časech,kdy jsem aktivně sportovala vypila i 10l tekutin za den,takže malému pití rozhodně omezovat nebudu.Jen mě teď trošku vystrašila ta cukrovka-ta se ale projevuje také únavou a špatným hojením ran,že?Ke všemu ale náš malej cukr a sladké moc nemusí-do čokolády jen kousne a vyplivne, bonbony nezná a sušenky taky nemusí, jedině pije ředěný džus s vodou ale poměr je 1/2-1/3,takže opravdu nic moc sladkého,ani koblihy či jiné pečivo.
Laura

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama