Přetahovat pindík u miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 19:36
Pindík u miminka

Zdravím,

měla bych dotaz ohledně pindíka a synka a to jak to teda je :nevim: je tu hodně diskuzí na tohle téma ale po novu je to prý snad už i jinak :nevim: mám v tom teda zmatek co mám a co nemám dělat protože většina kamarádek řeší přetahovaní pindíka u mimča cca od roka jeho věku, některá už byla i ve 2 letech na obřízce se synkem - ale mě třebas v porodnici dali papír, kde bylo napsáno, že do 3 let věku prcka nemám tohle vůbec řešit takže ani pindíka jakkoliv přetahovat :nevim: navíc vůbec nevím jak bych já jako laik poznala, že s ním má něco špatně a že bych měla teda taky? pediatr vždycky prohmatá jen kouličky a celkově ho zčíhne ale taky mu nic nestahoval a já se teda neptala jeho nikdy mě to nenapadlo se ani ptát ale koukám, že o tom vím kulový tak se jen ptám abych teda něco neopomněla a pak nebylo pozdě :nevim:

Nejsem typ co by řešil to že to většina dělá a já ne a byla z toho hin ale jako upřímně tohohle jsem se bála už když mi řekli, že čekáme chlapečka, že mě tohle téma určitě nemine ale bojím se toho dodnes aby ch mu pak nějak neublížila nebo naopak něco neopomněla a pak nelitovala no :nevim: takže mi to nedalo abych se tu nezeptala jestli to mám teda nechat být nebo začít přetahovat nebo jak poznám, že s ním něco má špatně nebo se mám zeptat pediatra? :nevim: nemá žádný problémy malej je úplně v pohodě a bude mu rok za 14 dní ;)
Díky moc všem! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 06.11.14 19:38

@JayLee Neřešila jsem to nikdy a někdy kolem 3 roku věku si to vyřešil sám :mrgreen:

Jannys
Kelišová 6675 příspěvků 06.11.14 19:40

Občas při koupání po 12m věku jsem zkoušela přetáhnout až byla kůžička pořádně nahřátá, ale opravdu jemně pod vodou. Když jsem vypozorovala, že to synkovi je docela nepříjemné nechala jsem to být. Dnes si „hraje“ sám s pindíkem, takže to má dost uvolněné. :)

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 06.11.14 19:41

My na neho taky vubec malymu nesahali, jak rikas doktorka vzdycky jen zkoukla kulky, na tritele prohlidce mu ho doktorka trochu pretahla, ale fakt jen malinko, rekla, ze mu to jde dobre pretahovat a hotovo, on kdyz chodi treba nahatej, tak si ho sam smrdla a nebo to zkousi i sam ve vane :)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 06.11.14 19:42

Já nikdy nepřetahovala, jen jsem to pokaždý okolo roka a půl zkusila, u obou to šlo částečně, pak jsem to zase neřešila, u staršího jsem to zkoušela nějak po 3: roce, a šlo to skoro celý, u mladšího od toho roku a půl ne. mě to přetahování přijde jako blbost, nevím :nevim:

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 06.11.14 19:42

Já ho taky nechávám svému osudu. Nějak na začátku na něj dr. mrkla - prý dírku na čůrání tam má, tak OK a od té doby nic. Ani na 18m poradně, takže další „příležitost“ bude až na prohlídce ve 3 letech.

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 06.11.14 19:42

Mě doktorka říkala, že zatím nepřetahovat :nevim: Je mu skoro 17 měs.

ixule
Vesmírná mluvilka 34982 příspěvků 06.11.14 19:45

Nám doporučila dr od roka, ke konci koupání, jen lehce požmoulat špičku, nějakou dobu jsme to dělali, ale pak si to malý nenechal dělat, tak jsem to neřešila, v květnu mu byly 2, v létě byl většinou bez pleny a nahatej, tak si s ním pořád hrál a jde mu to už skoro celé takže za mě neřešit, max. to požmoulání po dostatečném namočení :palec:

Koblížek21
Závislačka 3251 příspěvků 06.11.14 19:46

Já při koupání přetahuju od narození a vymývám tu usazenou hmotu, ale malý se s totálně přetaženým už narodil, takže mu to jde dobře, jinak bych asi nechala osudu a nepřetahovala.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 06.11.14 19:48

Mě třeba v porodnici nikdo nic neřekl, jedna pediatrička řeka nesahat, jen dodržovat hygienu, potom jsme přešli k druhé a ta bez upozornění synovi tu předkožku stáhla, až tady jsem se dočetla, že jsem měla štěstí, že mu to nenatrhla. Nicméně po tom roce jsem teda sem tam po koupeli začala trošinku s tím hýbat, ale max 1× za 10 dnů. Teď máme dalšího pediatra, ale návštěva nás čeká až za 4 měsíce, tak jsem zvědavá, co mi na to řekne chlap :)

Anix
Závislačka 3749 příspěvků 06.11.14 19:49

Pediatrovo doporučení :

přetahovat od narození při koupání ve vodě

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.11.14 19:53

@JayLee neřeš - my chodíme s malým na nefro a urologii, dr nám jasně řekl - nepřetahovat, akorát vznikají mikrotrhliny, o to hůř to pak jde.. jen kouknout, jestli má volno na čůrání, přetahovat nenásilně tak od roku věku. Ale jen co to jde.

Jannys
Kelišová 6675 příspěvků 06.11.14 19:53

@Anix co pediatr jiný názor.
Náše pediatrička je názoru:nestahovat násilím do 3 let věku dítěte a vždy jen trošičku.Max.se na něj pediatrička podívala zkusila a bylo to :-)
Takže názorů na tohle téma tu bude určitě hodně

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.11.14 19:54

Jo a mmchdm, starší to nemá doteď úplně - je mu 8, pediatra zkoukla a řekla mu, ať si s tim při koupeli hraje a pomalu to povoluje.. žádné násilí, žádná obřízka, prostě nic..

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 06.11.14 20:10

Mi doktorka řekla od 8 měsíců, takže jsme nechávali být, ale šlo vidět, jak se mu to samo pěkně otvírá. Na osmiměsíční kontrole to zkusila a hned vykoukl :lol: Teď už mu to jde úplně, ale moc mu do toho nesahám, jen při koupání jemně šupšup a dobrý.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >