Pískoviště dřevěné nebo plast?

Ola11
5.2.10 21:25

Pískoviště

Dobrý večer,
na léto chci na zahradu koupit pískoviště, ale nevím jaké. Váhám mezi rozdíly.
Obyčejně plastové s víkem (alá mušle)

• lehké, na zimu se schová
  • menší obsah písku
  • při dešti do něj neprší, písek není mokrý
  • pro dvě děti (3 a 1 rok) malé

dřevěné víkem (klasický čtverec s sedačkou)

• dřevo je dřevo
  • větší, občasné návštěvy jiných dětiček
  • prší do něj, písek pak musí uschnout

Co se Vám doma osvědčilo. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6093
5.2.10 21:31

Malému budeme, hned jak roztaje sníh, pořizovat větší dřevěné pískoviště, bude ho vyrábět můj drahý - vyučený truhlář.
Dá se na něj koupit plachta, aby nedokázalo k jeho znečištění nebo zmoknutí - pokud na něj máte prostory, brala bych to dřevěné.
Ta uměla pískoviště budeme kupovat k babičkám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
5.2.10 21:57

My máme doma plastové ve tvaru květiny, kdy okvětní lístky jsou zároveň sedátka. U babičky pak máme dřevěné z Obi, které se muselo namořit (nebylo natřené). Defakto obě jsou perfektní, k oběma byla krycí plachta. Záleží vlastně na Tobě, co se Ti více líbí (barevný plast nebo přírodní dřevo). Zatím nám stačilo pískoviště malé i pro dvě 2-leté děti. Pokud bych ale chtěla pískoviště velké, asi bych zvolila spíše dřevěné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
5.2.10 22:10

Volila bych dřevěné.Dá se přikrýt plachtou.Kvuli velikosti a dřevo je dřevo(manžel též truhlář).Viděla jsem i pískoviště zastřešené,proti dešti i parnému slunci šikovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15470
5.2.10 22:27

Já bych tedy šla také do dřevěného, ale krycí plachtu určitě pořídit. U nás je totiž i velký problém toulajících se koček, které písek vyloženě vyhledávají. Tak ať nejste jednou překvapeni, z čeho to dětičky plácají bábovičky :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.2.10 22:52

Plastová mušle. dřevěné jsme rozebrali - a občas si u ní hrají naše i cizí děti - najednou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16821
5.2.10 22:54

My mame drevene s poklopem. S plastovym zkusenost nemam, ale kamaradka nadavala, ze se pry v tom pisek pari a smrdi, takze ho pouzivala jen jako bazenek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7866
5.2.10 23:12

my plánujeme dřevěné a zakryjeme ho bud plachtou nebo na něj manžel udělá nějaký poklop. Déšť by mi nevadil, ale ty kočky co si z toho pak dělají záchod :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
5.2.10 23:22

Ahoj, my mame plastove - zabu. Vesly se do nej tri 15ti mesicni deti v pohode. Meli jsme ho venku cele leto a byli jsme spokojeni, nic se neparilo :wink:
Ted je teda taky venku, zakryty snehem, tak jsem zvedava, co tam najdeme na jare :oops:
My ho ale mame na terase, je pomerne velka, ale drevene uz by bylo moc, jestli mate nejaky dum se zahradou, tak ja bych taky asi volila drevene, ale rozhodne s plachtou nebo nejakym krytim.
Nasi meli driv nezakryte a i kdyz maji plot, kocky a souseduv smetak jim do nej stejne chodili :poblion: Ted maji taky tu plastovou zabu :mrgreen:

http://www.utricertiku.cz/detail.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.2.10 23:33
ZelvaVeruna píše:
Ahoj, my mame plastove - zabu. Vesly se do nej tri 15ti mesicni deti v pohode. Meli jsme ho venku cele leto a byli jsme spokojeni, nic se neparilo :wink:
Ted je teda taky venku, zakryty snehem, tak jsem zvedava, co tam najdeme na jare :oops:
My ho ale mame na terase, je pomerne velka, ale drevene uz by bylo moc, jestli mate nejaky dum se zahradou, tak ja bych taky asi volila drevene, ale rozhodne s plachtou nebo nejakym krytim.
Nasi meli driv nezakryte a i kdyz maji plot, kocky a souseduv smetak jim do nej stejne chodili :poblion: Ted maji taky tu plastovou zabu :mrgreen:http://www.utricertiku.cz/detail.php?…

My ho máme taky pod horou sněhu :) Prostě uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
5.2.10 23:43

Za mě rozhodně dřevěné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
6.2.10 00:12

My tu máme na zahradě pro synovce plastovou mušli a pěkně mám do ní teče. Ten přiklípěcí díl sedí dobře, ale po dešti máme prostě pískoviště plné vody. Tak za mě teda mušli nebrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
6.2.10 00:15
Lesina píše:
ZelvaVeruna píše:
Ted je teda taky venku, zakryty snehem, tak jsem zvedava, co tam najdeme na jare :oops: http://www.utricertiku.cz/detail.php?…
My ho máme taky pod horou sněhu :) Prostě uvidíme.

Nasi ho meli jeste bez pisku celej podzim (zakryty).. Pred zimou ho odkryli a byli tam:
Asi 4 pavouci, 5 autobusu (ty svinky), nejaky kameny, ale to tam asi nahazely deti a jinak dobry, trochu travy.. Ale pozitivni je, ze tam nebylo ani trochu vody, nic od kocek a psa, takze zaba tesni :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
6.2.10 10:14

Máme dřevěné a jsem s ním spokojená, ale máme oplocenou zahradu se psem, tedy bez koček. A k tomu dešti - ze suchého písku neuděláš bábovku. :wink: A mokrý písek v zavřeném plastu bych dětem k hraní nedala.
Míváme na návštěvu děti, celkem tu pak je pět dětí a v pohodě se vejdou. A sednou si na kraj pískoviště, dá se po celém obvodu.
Pískoviště se musí jednou za čas natřít a vyměnit písek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
7.5.16 18:24

Obnovím, taky se jedná pískoviště… jaký máte rozměr? Přijde mi, že ty metr na metr jsou nepoužitelné, přemýšlím nad tím větším rozměrem 150×150 cm a právě přemýšlím, zda se někde v okolí zeptat na pile a koupit kulatiny abychom to vyrobili sami, nejsme žádní extra kutilové, ale zasadit do sebe kulatiny mi přijde jednoduché a nebo koupit nějaké rovnou, co se přikrývá, ty lavičkové mi přijdou dobré, ale zase jsou to prostě jen slabší prkýnka (cenově cca 2 tis)…

Jaké máte zkušenosti Vy? Vyráběli jste? Nemohli byste hodit fotku, jak konrkténí rozměr pak vypadá s dětmi? Ty metrové jsou tak leda pro jedno malé dítě, které se tam sand ani nehne… (o plastovém ani neuvažuji).

http://www.sabihracky.cz/…_314ps2a.jpg

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama