Pitný režim 20 měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
123muminek123
Stálice 60 příspěvků 15.04.19 11:40
Pitný režim 20 měsíců

Maminky, kolik toho vypijí vaše ratolesti denně? Dokud jsem kojila, neřešila jsem to. Teď ale za ním musíme pořád lítat s flaškou a nutit ho, aby se napil a vypil denně alespoň litr a čtvrt ( řekla Mudr ). Přijde mi, že celý den trávíme jen krmením a nucenim pití ( s nadsázkou :lol: ). Necháváme pocit žizne na dětech? Sedíte u nich s flaškou, nebo je necháte ať během dne vypijí sami?
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 15.04.19 11:42

Pití má pořád k dispozici, venku nabízím, ale rozhodné nenutím a množství nesleduju. Někdy vypije víc, někdy míň, záleží na aktivitě, počasí a na jídle.

Hobitka
Závislačka 4993 příspěvků 15.04.19 11:43

@123muminek123 Prvni mi pila sama od sebe tak 150 ml, okolo te jsem trochu vysilovala a kdyz se napila z vany, jeste jsem tleskala radosti :mrgreen:. Urcite mi doted zadne z deti nevypije pres 500 ml denne, spis bych tipla tak 300-400 ml. Jedi dost ovoce a zeleniny, polivky, tak si rikam, ze tam je taky nejaka voda.

lucynka25
Echt Kelišová 9232 příspěvků 1 inzerát 15.04.19 11:46

@123muminek123 ja mam stejne starou dceru, kojim a piti nabízím. Nekdy se napije odeme nebkdy pribehne a vezme si sama.
Vypije si myslim dost.
Rano ma asi 120ml kakaa, prez den vypije tu lahvicku od rajce (asi 250ml), večer ma polevku, kdyz ji dam dzusik obcas v krabičce, vypije ho.hned skoro cely.
A kojim casto.

123muminek123
Stálice 60 příspěvků 15.04.19 11:48

@lucynka25 dokud jsem kojila, neřešila jsem to. Ale teď mi přijde, že sám od sebe vypije málo…

123muminek123
Stálice 60 příspěvků 15.04.19 11:49

@Hobitka děkuji za útěchu :)

unuděná
Kelišová 6962 příspěvků 15.04.19 11:52

Z mé zkušenosti je v dětech potřeba ten pocit žízně vypěstovat, naučit se je na pití vzpomenout. V tomto věku byla vždy po ruce lahvička (často jsme měnili, aby byla pořád zajímavá), po jakémkoli jídle jsem dítěti tu flašku přímo dala do pusy (později do ruky, když už byl rituál zažitý), totéž po chvílích venku, lítání na hřišti, po příchodu domů, po probuzení atd. Kolem dvou let už to začínali mít zažité a o pití si řekli sami. Fakt ale je, že potřebu pití má každej trošku jinou. Syn třeba pije hodně, už ve 3 letech i 1,5l vody denně, teď je mu 6,5 a když má trénink, tak za den dá určitě 2l (a to nepočítám polévky apod). Dcera má 4 a když má dobrej den, tak vypije cca litr. Samozřejmě ve vedru, nebo když jsme na kolech, případně když povolím nějaký džusík apod., to jsou schopni oba vypít mnohem víc.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 15.04.19 12:19

Dceři budou tři a musím připomínat, připomínám co půl hoďku, upije malínko, máme zdravé láhve. Kupovala jsem schválně průhledné ať vidím kolik upila. Za den dá do litru, plus pije ráno UM 120, a na večer UM 200. Pije neslazené čaje a občas džusy ředěné hoodně vodou.

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 15.04.19 12:26

Malý rok a půl, já se snažím připomínat, ale když sám nechce, nehnu s ním. Jeden den vypije do půl litru a druhý zvládne i přes litr. Neřeším to, doby, kdy se tvrdilo, kolik má člověk vypít jsou dávno pryč. Dehydrovaný není a žádné problémy nemá.

warita
Echt Kelišová 9731 příspěvků 3 inzeráty 15.04.19 12:47
@123muminek123 píše:
Maminky, kolik toho vypijí vaše ratolesti denně? Dokud jsem kojila, neřešila jsem to. Teď ale za ním musíme pořád lítat s flaškou a nutit ho, aby se napil a vypil denně alespoň litr a čtvrt ( řekla Mudr ). Přijde mi, že celý den trávíme jen krmením a nucenim pití ( s nadsázkou :lol: ). Necháváme pocit žizne na dětech? Sedíte u nich s flaškou, nebo je necháte ať během dne vypijí sami?
Děkuji

litr a ctvrt? To je absurdni mnozstvi. My mame 250ml flasku, nekdy vypije jednu, nekdy dve, podle nalady. Jsou dny, kdy nevypije ani jednu celou a to za ni taky cely cas litam.

Podle mne to nema smysl nutit, protoze ona je pak z toho cela otravena.

Tvuj syn ma nejaky zdravotni problem, ze musi pit tolik? Protoze pokud ne, tak si spocitej, kolik by si toho musela vypit ty, kdyby si na jeho vahu mela pit porovnatelne mnozstvi tekutin. Vima toho, to uz musi i zatezovat ledviny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 12:49

@123muminek123 Nevim, co bych musela udelat, aby moje deti vypily litr a crvrt tekutin. Asi jim dat do krku hadici a lit to tam. Ted, kdyz jim je 5,5 a 3,5 roku, tak daji 200ml na snidani, ve skolce tak 400ml dohromady, a po skolce beru s sebou ven 400ml lahev, kterou postupne vypiji do vecera a pak uz vetsinou nepiji, nebo treba deci vody na zapiti vecere. A to jim to samozrejme musim x-krat denne pripomenout. Ve 20 mesicich toho vypili mozna polovinu. Me tedy dr. vzdy radila spis nez mnozstvi tekutin sledovat barvu moci a u mrnat jeste fontanelu, jestli neni propadla. Moc (s vyjimkou ranni moci) by mela byt svetla a nezapachat. Coz moje deti kupodivu mely, i kdyz jsem do nich s vypetim vsech sil nasoukala 3-4 deci.

Příspěvek upraven 15.04.19 v 19:25

unuděná
Kelišová 6962 příspěvků 15.04.19 12:52

@warita Tak jestli malej váží řekněme 15 kilo, tak litr a čtvrt je zcela adekvátní množství. Ony se do toho počítají i polévky, kaše, jogurty, ovoce, zkrátka jedná se o celkový příjem tekutin. Nevím, jak máš malé dítě, ale 250ml flaška (která se mimochodem dělá pro kojence 6-12m na jednu porci mléka :mrgreen: ) je strašně malinko i na dvouleté dítě. U nás děti vypijí hrnek (určo 200ml) hned u snídaně :nevim:

warita
Echt Kelišová 9731 příspěvků 3 inzeráty 15.04.19 14:48
@unuděná píše:
@warita Tak jestli malej váží řekněme 15 kilo, tak litr a čtvrt je zcela adekvátní množství. Ony se do toho počítají i polévky, kaše, jogurty, ovoce, zkrátka jedná se o celkový příjem tekutin. Nevím, jak máš malé dítě, ale 250ml flaška (která se mimochodem dělá pro kojence 6-12m na jednu porci mléka :mrgreen: ) je strašně malinko i na dvouleté dítě. U nás děti vypijí hrnek (určo 200ml) hned u snídaně :nevim:

tak litr a ctvt je adekvantni mnozstvi pro dospelaka prosim te. Ty snad pijes litr a pul? Ja teda ne, vsak to je cela flaska vody.

unuděná
Kelišová 6962 příspěvků 15.04.19 19:14
@warita píše:
tak litr a ctvt je adekvantni mnozstvi pro dospelaka prosim te. Ty snad pijes litr a pul? Ja teda ne, vsak to je cela flaska vody.

No, ja piju cca 3l denne :nevim: Ale merim 183,coz je asi pomerne rozdil od 150cm zensky.1,5l denne vypije muj prvnak, pokud ma ten den trenink. Napriklad dnes, k snidani 200ml mleka s cerealiemi+sklenka vody(150ml?),ve skole 0,7l vody, na obede maji vodu/mleko, dnes pry 3sklenicky (asi male, ale jindy da i 5,kdyz ma zizen),pak behem odpoledne a na treninku dalsi 0,7vody, k veceri 2dcl mleka a urcite se jeste napije, nez pujde spat :) A to do toho nezapocitavam vyvar k veceri ani okurku a jahody k svacine :nevim:

unuděná
Kelišová 6962 příspěvků 15.04.19 19:21

Osobne ja dnes: k snidani kava s mlekem, dve deci vody s citronem. V praci 1,5l vody plus 2× zeleny caj ve velkem hrnku (350ml?).Odpo velke smoothie, k veceri cca 0,5l perlive vody a jeste budu zehlit, to padne urcite velka sklenice vody. Mozna pivo :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama