Pláč při pití MM

3.8.15 20:49

Pláč při pití MM

Moc prosím zkušenější maminky o radu. Mám syna 4 měsíce a 2 týdny. Od dvou měsíců se syn neskutečně steká při pití mateřského mléka. Už dva měsíce jej nekojím z prsu, nešlo jej u prsu udržet, ale mlíčko mu odstříkávám a dávám přes lahvičku. Náš problém je takový - syn začne normálně pít, vypije okolo 60ML a začne se vztekat, propínat se, prohýbat se a plakat, někdy u toho dost tlačí. Nejlíp se nají ze spaní, to dokáže sníst 100ML bez „cirkusu“. Podotýkám, že tohle se děje u každého jídla. Stolici má celkem pravidelnou - dvakrát denně. Za den do něj dostanu okolo 500-600ML mlíčka. Podle doktorky je v pořádku, ale na žádná vyšetření nás neposlala. Kupodivu malej ještě celkem přibírá, takže s příkrmy jsme zatím nezačali. Prosím o jakýkoliv názor a radu. Jsem z toho už dost nešťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

brko
3.8.15 20:56

Byla chyba dávat láhev. Malý se ti vzteká, ze musí déle tahat. vygoogli si bojkot kojení… edit-jo teď koukám, ze už ho vůbec nekojis a dáváš jen lahvičku? Tak má třeba fakt prdiky…

• Nahlásit
  • Citovat
2144
3.8.15 21:06

Nám tohle dělala malá vždycky, když bylo potřeba vyměnit savičku za větší. Málo jí to teklo a musela hodně tahat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.15 21:25

Taky bych zkusila vyměnit savičku. Mě tohle syn dělal u kojení přes kloboučky, tak mu to zřejmě taky teklo málo + ještě asi růstový spurt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.15 21:26

Mě to malá taky dělala, měla jsem slabé mléko a později už málo mléka, proto se zvtekala, měla hlad a nic neteklo- potvrdila mi to i laktační poradkyně:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
3.8.15 21:53

Malý se takhle po chvilce také vztekal sice normálně u kojení. Dala jsem v průběhu odříhnout a pokračovali jsme dále. Někde mu tam zůstal vzduch a špatně se mu pilo, zkuste vyzkoušet. Ale zažili jsme si i klasický bojkot - někdy nechtěl vůbec jen mě viděl se chystat tak byl cirkus po cca měsíci už to bylo úplně ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
3.8.15 22:50
@sobenesova píše:
Mě to malá taky dělala, měla jsem slabé mléko a později už málo mléka, proto se zvtekala, měla hlad a nic neteklo- potvrdila mi to i laktační poradkyně:-))

Co to bylo za LP, ze potvrdila takový mýtus jako slabé mléko? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
13456
3.8.15 22:58

Prave resim naprosto stejny problem, jakmile se malej prisaje parkrat cucne a zacne vriskat a nic dalsiho do nej nedostnu navic mi po MM ublinkava tak jsem zkusila dat UM a uplne v pohode, nevim kde se stala chyba lahev sem mu dala az kdyz sem videla ze se z prsu nenaji tak aby neplakal hlady… jinak jsem zacla pomalu zkouset prikrmy a to ma u nej velky uspech, tak jsem rada ze do nej dostanu aspon neco :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PeBe24
5.8.15 14:20

@Kriss Tina a jak mas stare ditko, jestli se muzu zeptat? Mi mala uz par tydnu zpet se u kojeni zacla vztekat, kopat nohama a brecet. Vzdycky sem myslela ze to je brichem, ze ji boli. Ale zajimave ze celou dobu klid, a jdem kojit a zacla to delat. Tak sem ji dala flasku a hned klid. Takze ted to mame tak napul, sem tam kojim a sem tam um. Je ji 4 mes.pryc

• Citovat
  • Upravit
13456
5.8.15 16:38

@PeBe24 4 mesice a tejden je malymu…taky orave place jenom kdyz ho polozim ze dem kojit jinak, se porad smeje a z flasky pije dobre…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.15 20:52

@brko Tahle laktační poradkyně byla moje poslední kapička naděje, dělá porodní bábu 50 let a má hodně hodně zkušeností, sama jsem cítila že nemám mléko, prsa se mi v podstatě nikdy nenalila, takže v 6ti týdnech míma jsem přešla na UM a byl klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
4.10.15 22:44

Já si taky prošla bojkotem kojení a to u obou holek. Jen u každé jsem to zvládla jinak, u první to bylo peklo na zemi, nevěděla jsem si s tím rady. Prostě první dítě a nikdo zkušenej, kdo by mi s tím pořádně poradil. Moje máma nekojila, kámošky taky ne, tak to je pak těžký. LP sice přišla, ale ta tam byla 2× a já potřeboval slyšet asi snad furt dokola, že to nevadí, že neumře hlady, já z toho byla úplně vystreslá. No to byla pro mě katastrofa a pro naše kojení taky. Nakonec jsem kojila pouze když malá spala, jinak to nebylo reálný. Když se narodila druhá dcera, už jsem s tím počítala a dělala jsrm všechno jinak. Chtěla jsem, aby vše klaplo, aby se to nepotentovalo, i jsem jela rodit světa kraj, aby to bylo pohodový. Nicméně porod už teď žádná z vás nezmění, ale furt jde změnit přístup. Prostě fakt je důležitý nenervpvat se. Ideální je, smířit se s tím, že se prtě kojí při spánku. Mě to pomohlo u té druhé. Hned jak přišlo to řvaní a trhání se u prsa, tak jsem řekla fajn, nevadí, nemáš na to nervy, však já taky ne, budeme dělat něco jinýho. Pokecaly jsme si, pomazlily se a buď se už pak nakojila a nebo furt na to neměla nervy, tak jsme ji na tvrdo uspala a nakojila při spaní. jakýpak copak. Příšerný období pak za pár týdnů pominulo a dneska je z ní velká prsomilka, co mi furt šátrá ve výstřihu a furt by to prso žmoulala :-D
A když je málo mlíka? Taky žádnej stres, mlíko vyrábějí naše hormony, takže základem svýšení laktace je hlavně mazlit se s miminkem, spát spolu, nosit v šátku, chovat, líbat, radovat se! Pak bude mlíka dost. Stres je zabiják kojení. Rozkojit se klidně může žena co žádný dítě nemá ;-) Jsou to jen hormony. A jinak na podporu kojení je taky prej skvělá pískavice, ale to nemám vyzkoušený… nebylo to potřeba :-)
Kdybyste si některá chtěla přečíst náš příběh, tak je k přečtení tady, píšu tam jak to probíhalo u první a pak u druhé dcery :-)
http://alternativashop.cz/…dmita-kojeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama