Pláč ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

carola
Kelišová 6699 příspěvků 17.09.18 13:07
Pláč ve školce

Ahoj. Mám dcerku 2,5 roku a od září začala chodit na zvykání do školky. V březnu se musím vrátit do práce. Původně jsem myslela, že půjdu trošku dřív, ale je mi jasné, že to ani omylem. Byla zatím 3×. Poprvé chvíli se mnou, podruhé jsem ji tam nechala a cca za půl hodiny mi volaly, ať přijdu, že ji nemohou uklidnit. Dnes jsme přišly a už dole v přízemí strašně plakala a nahoře se snažila utéct a ve školce uvnitř šílenej řev, až si děti zacpávaly uši. Do toho tam plakala ještě jedna holčička, která tam maminku neměla a natahovala ke mně ruce, že chce také ke mně. Takže jsem sama řekla paní učitelce, že i s ohledem na tu holčičku a ostatní děti půjdeme raději dnes domů. Ale upřímně z toho mám hrůzu, jak to bude dál. Do práce se vrátit musím, muž nás neuživí, máme ještě 10-letého syna. Paní ředitelka chce, abysme zatím chodily jen 1×týdně. Jak dlouho si vaše děti zvykaly a co dělat, když si prostě nezvyknou? Už jsem i uvažovala, že bych šla pracovat do kasina jako servírka a dělala bych jen noční, aby mohla být se mnou doma, ale nevím, jak bych zvládla nespat a fungovat. Děkuji za případné příspěvky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 17.09.18 13:17

tak od září do března je dost času..je ještě malá..to se poddá..dávala bych ji tam jednou týdne jen na dopoledne..a od vánoc bych to stupnovala na více dní..a to že si učitelky nedokáži poradit se řvoucím dítětem je teda divné..kdybych už byla v práci a volali at si přijdu pro dítě že ho neumí utěšit, tak bych si asi klepala na čelo..využívají toho, že ví že jsi doma.

smurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 17.09.18 13:18

jinak dcera šla ve 2letech a 10m a zvykla si teda hodně rychle..hned o začátku tam i spala..ale každé dítě je jiné..navíc ve 2,5 letech bych ji tam taky asi nedala..u takových malých dětí je každý měsíc znát

VitaminC
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 17.09.18 13:20

Ja jsem zastance toho, ze to dite neni blbe a samo vi, ci potrebuje. Kdyz mladej brecel, tak jsme proste nesli. Kdyz jen fnukal, sedela jsem v satne a ukecavala ho, nekdy se podarilo nekdy ne. Za to ale nikdy ve skolce neplakal a posleze se i tesil. Prvni ctyri mesice byly narocne skrz hlidani/prace, ale pak uz bez problemu. Dle meho nazoru je tva dcera mala a chce byt s mamou. Vykaslala bych se na nejake prastene zvykani, ktere ji skolku jen znechuti a pockala, az dozraje. Ze zkusenosti to byva tak ve trech a pul az ctyrech letech.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 17.09.18 13:24
@VitaminC píše:
Ja jsem zastance toho, ze to dite neni blbe a samo vi, ci potrebuje. Kdyz mladej brecel, tak jsme proste nesli. Kdyz jen fnukal, sedela jsem v satne a ukecavala ho, nekdy se podarilo nekdy ne. Za to ale nikdy ve skolce neplakal a posleze se i tesil. Prvni ctyri mesice byly narocne skrz hlidani/prace, ale pak uz bez problemu. Dle meho nazoru je tva dcera mala a chce byt s mamou. Vykaslala bych se na nejake prastene zvykani, ktere ji skolku jen znechuti a pockala, az dozraje. Ze zkusenosti to byva tak ve trech a pul az ctyrech letech.

A řešení financí??? Ono ne každý si může dovolit zůstat s dítětem dlouho doma.

Hoa Mai
Kelišová 5655 příspěvků 16 inzerátů 17.09.18 13:26

@carola To je otázka,jak dlouho to bude trvat.Některé děti propláčou celou školkovou docházku, jiné si zvyknou po týdnu. Jak reaguje na kolektiv dětí, třeba v herničce, na kroužku nebo na hřišti? Byla už někdy sama bez tebe, i kdyby třeba na dvě hodiny, u babičky, u kamarádky apod?
Pro vás už je sice pozdě, ale třeba to někomu pomůže při rozhodování: mě se velmi osvědčilo zvykat dítě na kolektiv a krátkodobé odloučení už od velmi útlého věku. Dávala jsem syny do jesliček třeba na 3 hodiny týdně už od cca roku (prvního trochu později, druhého ještě před prvními narozeninami spolu s tím starším) a velmi pomalu jsme navyšovali dobu, kterou tam byli. Mladší pak šel na „celý“ den (při mém 6hodinovém úvazku) do školky v čerstvých dvou letech bez jediné slzičky (a ani nikdy předtím neplakal nebo nesmutnil) a to je mamánek, který byl hodně nošený a dodnes s námi částečně spí v posteli.

smurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 17.09.18 13:26

já nikdy nic nezkoušela..oba šli hned natvrdo od prvního dne..první ve 3r a 3m, druhá ve 2r a 10m..oba hned i se spaním..takové zkoušení, no nevím, to dítě pozná, že tam nemusí v podstatě být..

VitaminC
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 17.09.18 13:27

@Janina81 Kdo chce hleda zpusoby, kdo nechce hleda duvody.

unuděná
Kelišová 5455 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 13:28

Ja mam dceru dubnovou a sla taky na zvykacku od zari,vlastne rijna.Ale zacali jsme skolkou soukromou,kde meli jen par deti,a tak nevadilo,ze mala okupovala ucitelku.Tak si zvykla na delsi odlouceni ode me.Po par mesicich jsme presli do normalni skolky,tam uz znala denni rezim a vedela,ze pri ni prijdu a slo to.Ted zacala chodit naplno do statni a chodi nadsene,s usme­vem.loni plakala rano taky,ale to i syn jeste ve ctyrech letech :nevim: .Ovsem nikdy se mi nestalo,ze by ucitelky neumely dite uklidnit,zaba­vit,upoutat pozornost.Mas-li moznost,zvazila bych mensi skolku podobnou materskemu centru.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 17.09.18 13:28

:roll: no, tak byla tam 3×, a vždy jen na skok. Ještě vlastně neví, jak tam vypadá denní řád.. Vytrvala bych tak měsíc zkoušením ;) Pak bych dělala závěry.. Je ještě malá.. 2,5roku se nedivím že brečí :)

blumen
Hvězda diskuse 41371 příspěvků 17.09.18 13:31

Ja bych pockala do unora a pak ji tam davala kazdy den do obeda, at si zvykne. To chce pravidelnost. Od brezna se spanim. Davat ji do skolky 1× tydne ztraci uplne smysl.

smurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 17.09.18 13:31

většina děti si zvyká měsíc, ale při denní docházce..když bude chodit jen občas, bude to horší a delší zvykání..

unuděná
Kelišová 5455 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 13:32
@smurfka píše:
já nikdy nic nezkoušela..oba šli hned natvrdo od prvního dne..první ve 3r a 3m, druhá ve 2r a 10m..oba hned i se spaním..takové zkoušení, no nevím, to dítě pozná, že tam nemusí v podstatě být..

nesouhlasim,dite pozna,ze tam nemusi,jen pokud to mamka na sobe necha znat ;) a pokud sama neni presvedcena o spravnosti sveho rozhodnuti.Me prijde naopak hrozne drsne soupnout trilete dite,ktere do te doby bylo 24hodin denne s mamou na 10hodin do skolky,to spis souhlasim s @Hoa Mai

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 13:32

Dávala jsem dceru jednou týdně na 2 hodiny…loni nejdříve plakala tak jsem ji nechala měsíc doma pak už šla bez breku, ale víc než 2h nezvládla takže jsem ji vyzvedla a pak jela ještě jednou pro oběd protože ho dávají až ve 12 …potom byly prázdniny a od září chodí rada na půl dne spala zatím jen jednou, ale taky bez pláče..když je půl den moc nech nejdříve do svacinky a pak pridavej…

dupejj00
Kecalka 156 příspěvků 17.09.18 13:51

A nemuzes tam byt s ni?ja jsem davala syna do detske skupiny ve 2 letech na dopoledne.tyden jsem tam byla snim celou dobu,dalsi tyden jsem sedela v satne,kam mohl prijit a videl na me,pak uz jsem s nim byla cca 10 min pri prichodu a bylo to bez slz.jako ja se tem detem ani nedivim,vzdyt je tam ty mamy nechaji samotne v cizim prostredi s cizimi lidmi.me jako dospele by to bylo taky neprijemne..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >