Pláče v leže (2. měsíce)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baracudas
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 29.03.18 00:47
Pláče v leže (2 měsíce)

Holky, dotaz.
Máme doma s manželem rozepři. Týká se tedy (jak už je z názvu zřejmé) našeho dvouměsíčního syna. Problém tkví v tom, že prakticky v bdělém stavu nevydrží ležet…nikde. Ani s námi na gauči, ani v postýlce, nechce být ani v hrací dece, nelíbí se mu v houpátku, prostě nikde. Nejraději je nošen. Mě to teda zásadní problém nedělá. Komplikace je ta, že máme dvouletou dceru s kterou musím taky trávit čas, ale přes den, když jsme doma sami, tak to nějak dáváme. Problém nastává večer při usínání. Syn neusne u prsa jako snad všechny „normální“ mimina a když už usne, tak se na 99% po uložení do postýlky do pěti minut probudí a nastává pláč. A tady se naše názory různí. Já jsem teda naštvaná, taky bych už chtěla klid, ale nedá mi to a nosím, nebo houpu v hojdavaku, nebo nosím v manduce, než usne tvrdě a nechá se přenést. Manžel je pro metodu „nech ho vyřvat, vždyť mu nic není“. No nic vážného mu určitě není. Nakrmený je, pokud ho trápí kolika, použijeme rourku, je přebalený…vážně nevím kde by mohl být problém. Nejsem ani úplně proti metodě nechat vyřvat. Ale u dvouměsíčního mi to přijde dost brzy. Můj problém je i asi ten, že pořád srovnávám s dcerou, která byla v tomhle ohledu naprosto bezúdržbová. Přes den si ležela a stačilo se k ní čas od času naklonit, něco ji říct, nebo zaštěrkat. Usínala u kojení tak, že jsem ji přenesla do postýlky a bylo. Syn je pravý opak.
Máte někdo taky takové uplakané dítě? Co s tím? Na jednu stranu bych se pro něj rozkrájela, nosím, houpu, na druhou stranu po celým dnu s dvěma dětma se mi nechce blbnout s manducou ještě o půlnoci (jako dnes) :roll:. Problém je nejen s večerním uspáním, ale mnohdy i po nočním kojení. To kolikrát chodím i hodinu po bytě a uspávám. Je to normální? Nebo mé první dítě bylo nenormálně hodné? :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Janli
Kelišová 6046 příspěvků 9 inzerátů 29.03.18 00:52

Nenechala bych vybrečet ani starší dítě natož takový miminko. Takovýhle gestapácký manýry považuju za týrání. Pláče, protože potřebuje tvoji blízkost. Každý dítě je jiný. Časem se to srovná neboj, ale teď to budete muset chvíli vydržet. Některý miminka jsou náročnější…

baracudas
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 29.03.18 01:00

@Janli Blízkost…myslíš tím vyloženě mít ho na sobě? On totiž nepřijímá ani verzi, že by ležel a já byla vedle něj, hladila ho, mluvila na něj. Jak některý maminky píší, že jsou u svého miminka u postýlky a drží ho třeba za ruku a čekají až usne, to mě by praskly bubínky. Prostě nosit, nosit a nosit :roll:.

Janli
Kelišová 6046 příspěvků 9 inzerátů 29.03.18 01:11
@baracudas píše:
@Janli Blízkost…myslíš tím vyloženě mít ho na sobě? On totiž nepřijímá ani verzi, že by ležel a já byla vedle něj, hladila ho, mluvila na něj. Jak některý maminky píší, že jsou u svého miminka u postýlky a drží ho třeba za ruku a čekají až usne, to mě by praskly bubínky. Prostě nosit, nosit a nosit :roll:.

Buď ráda, že ti usíná o půlnoci, já takhle trdlovala ještě v šest ráno. V sedm se vzbudila starší… mazec. Občas se mi zadařilo, že jsem si mimino položila bříškem na hrudník, zamotala nás dekou a takhle spala. Koukni na knížku Nejšťastnější miminko v okolí. Stručný výtah najdeš i na netu.

vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 29.03.18 01:18

Ja se pridavam do klubu :mavam:. Dceri je 7 tydnu a tez ji musim porad nosit a nosit. Vecer to teda odmitam, neb by mi definitine jeblo. Takze si ji polozim na pokrcene nohy a lehce ji kolibam. Pak ji zase na chvilku polozim vedle sebe apod. Usina tak o pulnoci/jedna hodina. :zed:

baracudas
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 29.03.18 01:18

@Janli No to je přesně ono. Malý „terorista“ si to dospává klidně do devíti, ale v sedm se budí dcera :mrgreen:

baracudas
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 29.03.18 01:19

@vertunka Jo, pojď, máme „super klub“ :palec: :mrgreen:

KristynaTita
Kecalka 444 příspěvků 29.03.18 01:20

@baracudas Prave se Vám ukazuje to, jak je kazde dite jine. Vas chlapecek potrebuje naruc vic nez prvni dite, tak mu ji doprejte. 2 měsíční se vychovavat jeste neda, akorat si vyřve kýlu a Vas to pak bude jen mrzet, kdy bude rudy a mokry od slz. Muzete jen smerovat, zkouset, vychovavat az vetsi. Vzdyt je to miminko…

baracudas
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 29.03.18 01:21

@KristynaTita A to mám obě děti…světe div se…se stejným chlapem…a takový rozdíl :nevim: :mrgreen:.

KristynaTita
Kecalka 444 příspěvků 29.03.18 01:25

@baracudas chapu.. dle me na to jdete dobre. manduca apod.
kamaradka ma stejnou pijavicku. varila s ni i, mala ma jedne ruce v zavinovacce. proste to potrebovala. Teď ma pul roku a uz je vse ok :)

vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 29.03.18 01:26
@baracudas píše:
@KristynaTita A to mám obě děti…světe div se…se stejným chlapem…a takový rozdíl :nevim: :mrgreen:.

Hele my mame taky druhy. Dokonce obe holky. A taky jsou nebe a dudy. Uplne ve vsem krome podoby. Je to sranda s tema detma. Jen ta pro predstavu jo, ted je pul druhy a my porad nespime. Mala je nastesti hodna, tak cumim po netu a ctu si :zed:. Ale spat budu -nevim kdy :pocitac:.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 29.03.18 01:30

@vertunka To to je teda „dovolená“ 8o. Mimochodem máme skoro stejně narozené Klárky, ta naše je teda přesně o měsíc mladší :D.
@KristynaTita Tím se uklidňuju. Že je to jen takové období :mrgreen:.

vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 29.03.18 01:36
@baracudas píše:
@vertunka To to je teda „dovolená“ 8o. Mimochodem máme skoro stejně narozené Klárky, ta naše je teda přesně o měsíc mladší :D.
@KristynaTita Tím se uklidňuju. Že je to jen takové období :mrgreen:.

Fakt jo? Tak to je dobry :potlesk:. A co Klarka na brachu? Nase je z maly hotova, porad by se o ni chtela starat, nosi ji dudlika, dava chrastitka, vyhazuje plinky apod.

ElisC
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 58 inzerátů 29.03.18 03:47

@baracudas první syn byl náročnější. Uspavala jsem skákáním na baloně. Pak jsem ho dala do postýlky a během chvilky byl vzhůru. Pomohlo, když jsem si ho dala k sobě do postele. Přes den spal buď na mně nebo v kočárku. Tam ale musel jít hodně unavený, protože kočár nesnášel.
Ale byl první, nic důležitého jsem na práci neměla, tak mi to nevadilo.
Druhá dcera je mnohem klidnější, trpělivější, ale sama také neusne. Večer teda usíná u kojení, ale první cca 2 měsíce po kojení v noci neusnula a třeba 2 hodiny jsem nosila. Bylo to i 3× za noc.
Přes den moc nespí. Dopoledne asi 15 min.,odpoledne asi 30. Když jdeme na kočár, spí dýl, ale taky v něm řve.
Ani u jednoho mě nenapadlo nechat vyřvat, i když tím často vyhrožuju.
Pamatuju si, co říkala moje teta: „Vždyť je to tak krátké období, v životě dítěte, i kdyby to trvalo 3 roky.“

Uživatel je onlineRive
Ukecaná baba ;) 1072 příspěvků 29.03.18 03:55

Zkuste si něco přečíst o čtvrtém trimestru.
Navíc děti v tomto věku zpracovávají zážitky z porodu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >