Placení babičce za hlídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 09:23
Placení babičce za hlídání

Navazuji na jednu včerejší diskuzi, ze které vyplynula zajímavá diskuze na téma, jestli platit prarodičům za pravidelné celodenní hlídání vnoučat. Nemyslím tím víkendové hlídání a podobné „nárazové“ akce, ale hlídání na „plný úvazek“.
Uvedu situaci, která bude u nás. Babička bude hlídat jedno vnouče celodenně od 6:30 do 16:30, druhé bude vyzvedávat ze školky po obědě. Takže 4,5 hodiny bude hlídat 2 děti 3 a 5 let. Bude hlídat ve své domácnosti a sama vařit. Hlídání navrhla a opustí kvůli němu zaměstnání, abych se já mohla do práce vrátit. Samozřejmost bude hlídání nemocných dětí, bude je brát k lékaři, se starším bude chodit na logopedii. Pokud by nechtěla peníze, budu je dávat stranou a buď jí koupíme uhlí, nebo jí třeba zaplatíme dovolenou.
Neptám se, jestli mám nebo nemám platit, to už mám v sobě srovnané.
Jak to vidíte vy? Platili byste rodičům, kdyby vám hlídali děti, nebo to berete jako jejich povinnost, protože vy se pak o ně postaráte taky nezištně? Kolik je podle vás adekvátní částka za takovou službu?
Omlouvám se za anonym, osobní údaje.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
anivbl
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 22.12.16 09:26

Za hlidani v takovem rozsahu mi prijde normalni platit, zvlast kdyz kvuli tomu odesla z prace… ;)

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 43 inzerátů 22.12.16 09:26

Myslím, že záleží jak na nabídku placení zareaguje babička. Mám třeba jednu kamarádku, starší paní a ta mi taky loni pomáhala tím, že 2× týdně vozila syna z mš. Snažila jsem se jí za to platit, ale tvrdě jsem narazila, peníze si prostě odmítla vzít a nejel přes to vlak.

natálka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 22.12.16 09:26

Takhle dlouhodobě bych asi určitě platila, ještě když kvůli tomu opustí zaměstnání. Z čeho by žila? nebo půjde do předčasného důchodu? kdyby peníze nechtela, tak určitě dávat stranou a pak koupit co bude potřeba. Je moc hodná!

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 22.12.16 09:27

No pokud se vzdá kvůli tomu prace a bude fungovat defacto jako školka, tak min náklady na obedy a svačiny (plus platit ZP? jako samoplatce nebo je uz v důchodu?) tak asi urcite.Ale misto hodinové sazby asi zaplatit neco na oplátku-dovolenou/uhlí. Kazdy mesic násobit hodiny a posílat „plat“ mi prijde divne.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 09:33

Já bych to nebrala jako placení ale jako finanční kompenzaci… vím, že moje mamka by si NIKDY nevzala peníze, ale pochopím že někdo prostě jo..

Lamátko
Závislačka 2550 příspěvků 22.12.16 09:33

Ano určitě si myslím, že tady je placení na místě, bude jim vařit, odešla z práce takže ano

Slečna Ferka
Extra třída :D 10208 příspěvků 22.12.16 09:34

A z čeho bude žít, když nechodí do práce - je v penzi?

Jinak já osobně bych jí rozhodně nějaké peníze dávala, pokud by se dětem věnovala tolik, nebo - jak píšeš - bych jí je dala formou zaplacení něčeho, co ona chce/potřebuje.

Pokud jde o částku, záleželo by určitě na okolnostech: jaký mám já/máme příjem, kolik by mě tahle služba stála, pokud bych si ji sjednala jinde (tzn. kolik mi to ušetří), kolik je babička ochotná přijmout atd. Osobně bych myslela, že minimum je třeba 5 tisíc měsíčně, optimum 10 - pokud si to samozřejmě můžete dovolit.

Vemas
Kelišová 5393 příspěvků 22.12.16 09:39

Pokud by to bylo pravidelne, dlouhe hlidani, urcite bych penize davala. Kupovala bych jidlo, ze ktereho babicka bude detem varit. Pokud by si nevzala penize, tak bych to resila teda tim uhlim, popr platit nektere mesicni vydaje co ma. (Voda, plyn, elektrika…) pokud pro deti jezdi platila bych mhd/benzin.
Babicka bude moc hodna, vazte si ji.

meixmi
Kecalka 341 příspěvků 22.12.16 09:40

Určitě bych minimálně přispívala a jídlo a to bez debat a pak ta dovča, uhlí, cokoliv :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17617 příspěvků 18 inzerátů 22.12.16 09:44

Pokud se z babičky stává full time chuva a z hlídání povinnost, tak financni kompenzace je na místě. Zdá jako pravidelná platba nebo revanz v podobě zaplacení babičce jiných větších výdajů, je na domluvě.
O rodičích, kteří požadují a očekávají od babicek pravidelné dlouhodobější hlídání a suplovani skolky/chuvy bez naroku na kompenzaci si myslim, ze jsou to vychcani vyzirkove.

Příspěvek upraven 22.12.16 v 09:46

nostress
Extra třída :D 13919 příspěvků 22.12.16 09:44

To máte teda opravdu skvělou babičku. Tiše závidím. :? Pokud by kvůli tomu odešla ze zaměstnání, pak by bylo normální jí za celodenní hlídání platit, anebo jí to kompenzovat jinak. :think:

terrka83
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 22.12.16 09:46

Já bych jí taky určitě platila, a to i když by byla v důchodu. Pokud by to nevzala, tak bych to dávala bokem a pak koupila jak píšeš to uhlí, dovolenou, nebo něco podobného. Ale určitě bych to nedělala jen tak, to bych měla špatné svědomí, že ji zneužívám

saadet
Extra třída :D 11861 příspěvků 1 inzerát 22.12.16 09:52

V rozsahu v jakém píšeš je to naprosto namístě. Obzvlášť pokud opouští svou práci a jde na full time k dětem ;) Částka nejde říct, záleži ja Vašich příjmech, na životní úrovni babičky i Vaší atd. Takže Valš postup je naprosto v pořádku.

Bela111
Ukecaná baba ;) 1840 příspěvků 22.12.16 09:57

V tomhle případě bych zaplatila, pokud bych peníze měla nebo to vyřešila nějakým způsobem, jak píše zakladatelka. Zdá se mi to adekvátní. Nemyslím si, že je povinností babiček hlídat. Záleží na příjmech a na domluvě. No a určitě bych teda přispěla na jídlo, to bych nechala bez debat. Jé, to se tak někdo má :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Popravil pumpařku Janu tento mladík? Údajný vrah čekal dítě s přítelkyní

V pondělí večer policisté zadrželi dva podezřelé z popravy pumpařky Jany na... číst dále >

Vémolova silikonová Lela šokuje: Jsem normální žena, chci děti! Jaké dá jméno dceři?

Na Instagramu slovenská playmate Lela Ceterová (29) neustále provokuje a ráda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >