Placení popelnic

218
26.7.13 16:15

Placeni popelnic

Zdravim. Mam dotaz. Je mi ted 19. Mam 5.mesicni holcicku. A jde o to ze moje maminka mela za me platit popelnice do te doby co budu studovat. Ukoncila jsem studium minuli rok. A ani u ni nebydlim, takze uz si to budu platit sama. Dneska mi prisla sms od maminky ze dluzim na popelnicich 2 tisice a jestli co nejdriv to nezaplatim tak to pujde na exekucku, ale na meho otce. Po tehle sms jsem volala otci jak je to mozny. A on mi jen na to rek, ze moje matka to neplatila. I presto ze ji chodili upominky. Takze ona to za me neplati od mich 15.let. A tedka vyhodit 2.tisice za to ze ona na to z prominutim kaslala, je pro me neco silenyho. Co si o tom myslite?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
26.7.13 16:18

Mam takovou obavu, ze to bude tvuj dluh. Neni to sice fer, ale asi to tak bude.
Kdyz uz mas 19 a bydlis jinde, tak uz jsi sama za sebe platila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
26.7.13 16:19

Že je to nějak málo na to, že to neplatila 4 roky :nevim: a kdo platí popelnice za tvou holčičku? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
26.7.13 16:24

@sjuzenn dluh musíš uhradit ty a ne otec. Popelnice jsou vedeny na rodné číslo a už je jen na rodičích zda to platit budou nebo ne - bohužel jsou i tací co to neplatí. Upomínky se snad ani neposílají, je na tobě zjistit si dlužnou částku na úřadě města kde máš trvalé bydliště! A taky se mi to zdá nějak málo, doporučuji si zjistit zda nedlužíš opravdu víc. Tady je zajimavej článek http://www.ceskatelevize.cz/…hy-za-odpad/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2948
26.7.13 16:31

@sjuzenn a za dite mas zaplaceno?? Zavolej si na mesto a tam ti vse reknou. A nic s tim stejne asi neudelas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
26.7.13 16:31

Holky ale do té doby než byla plnoletá, to měli platit rodiče ne? to jde dokázat že byla studentka bez výdělku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4012
26.7.13 16:32

Tady se třeba platí popelnice 400kč na osobu, takže mě se cena jeví ok. Jinak co vím, tak do plnoletosti by to měli snad hradit rodiče, protože jsou zodpovědní za dítě. Já to od plnoletosti posílám za sebe mámě na účet a protože jsem trvalým stále tam a tím pádem i mé děti, tak posílám za nás za všechny. Letos to zvedli a posílala jsem jí za všechny za popelnice 1410kč. Ideálně si tam zajdi, vysvětli, o co jde a domluv se třeba na splátkách, snad ti vyjdou vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
26.7.13 16:33

@sjuzenn a máš zaplaceno za dítě? Mě to příjde nějak málo. U nás se platí 550kč za osobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
26.7.13 16:36

U nás se platí 675,– :roll: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
26.7.13 16:37

U nás se třeba za dítě do 6 let neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
10590
26.7.13 16:39
@Jasněnkaa píše:
U nás se třeba za dítě do 6 let neplatí.

to u nás ano, ještě nás nepustili z porodnice a na poště už byl dopis, že nemáme zaplacený popelnice za dceru, která se před pár dny narodila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
26.7.13 16:39

@Jasněnkaa @Elata
jo, „meli by“. jenze praxe je takova, ze tam kde mesto neciti sanci to dostat z rodicu, tak proste na to kasle, ani neposila upominky, pocka si do plnoletosti „dluznika“ a pak na to nasadi vsechny paky a exekutora. je to svinstvo, ale je to mezera v zakone, o ktere se uz nekolik let vi, ale vsichni na to se.rou…

Z toho dále ombudman dovozuje tento závěr: „Aktuální právní úprava neumožňuje nedoplatek na místním poplatku, jehož poplatníkem bylo nezletilé dítě, vymáhat na rodičích. Pokud dítě nemá vlastní majetek, který by správce místního poplatku mohl postihnout, vyčkává obvykle zletilosti dítěte, a po letech pak začne nedoplatek vymáhat na něm.“

nicmene povazuje se to za nefer a pokud nekdo na to ma nervy, tak muze bojovat:
http://deti.ochrance.cz/…nalni-odpad/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
26.7.13 16:41
@Ali-Ali píše:
@Jasněnkaa @Elata
jo, „meli by“. jenze praxe je takova, ze tam kde mesto neciti sanci to dostat z rodicu, tak proste na to kasle, ani neposila upominky, pocka si do plnoletosti „dluznika“ a pak na to nasadi vsechny paky a exekutora. je to svinstvo, ale je to mezera v zakone, o ktere se uz nekolik let vi, ale vsichni na to se.rou…

Z toho dále ombudman dovozuje tento závěr: „Aktuální právní úprava neumožňuje nedoplatek na místním poplatku, jehož poplatníkem bylo nezletilé dítě, vymáhat na rodičích. Pokud dítě nemá vlastní majetek, který by správce místního poplatku mohl postihnout, vyčkává obvykle zletilosti dítěte, a po letech pak začne nedoplatek vymáhat na něm.“

nicmene povazuje se to za nefer a pokud nekdo na to ma nervy, tak muze bojovat:
http://deti.ochrance.cz/…nalni-odpad/

Jojo je to tak, řešilo se to i u dětí co jsou dětských domovech, že za ně rodiče většinou neplatili a pak vylezou ven a první co mají na krku jsou dluhy:-(. Tak tam má být nějaká úprava v zákonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
26.7.13 16:43

@Ali-Ali tak to je teda humus, takže já se teď na to vyprdnu, nebudu platit za děti poplatky a úderem své samostatnosti/nástupem do zaměstnání jim přijde dárek od maminky v podobě dluhu? 8o
To je fakt šílený.

• Nahlásit
  • Citovat
5271
26.7.13 16:43

U nás 600 Kč i za miminko…
A se zaplacením za čas neplnoletosti bych si taky zašla na úřad, je lepší se optat a domluvit se, než dělat mrtvého brouka a myslet si, že mají platit rodiče. Pro obec to nemusí být velká částka a třeba ti to promine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama