Placenta na PS v DDS - Preavia

26
11.8.15 17:51

PLACENTA NA PS V DDS - PRAEVIA

Ahoj holky, před 14ti dny jsem byla na kontrole - velký utz v 21tt a dr. mi zjistil, že mám PLACENTU NA PŘEDNÍ STĚNĚ V DOLNÍM DĚLOŽNÍM SEGMENTU - PRAEVIA. Měla jste ji taky tak některá? Jaká je šance, že se vytáhne? Slyšela jsem, že se na přední stěně (straně) vytáhne častěji než kdyby byla v zadu. Budu vděčná za veškeré vaše odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4396
11.8.15 18:32

Já jsem to tak měla a dr. mi říkal, že uvidíme příště, jestli se vytáhne, ale že by měla. A teď jsem byla 25 tt a už se vytáhla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 18:43

@Ivvuska vytáhne se, taky jsem to měla ve 20tt a na dalším ultrazvuku už byla jinde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
11.8.15 19:20

@sarink a @Alušáček holky děkuji za odpovědi, na další kontrolu jdu za 14 dní tudíž to bude celkem po měsíci, tak doufám, že se vytáhne. A psala jsem svému dr. jestli se můžu koupat v bazénu a ten mi napsal bez omezení, takže to mám chápat, že můžu? on mi ani třeba neříkal o nějakým omezení nebo abych se šetřila jen abych se neuhodila do břicha když ji mám na přední straně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3559
11.8.15 19:21

Taky čekám, zda se vytahne, netuším teda, zda mám na přední či zadní stěně, ale mám úplné překrytí-totalis…dnes mi známá řekla, ze to měla taky, už ji chystali 14dní před porodem na císaře a najednou ji řekli, at jde domu, že císař nebude, že se placenta vytahla, ze bude rodit normálně..takže šance je do poslední chvíle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
11.8.15 19:27

Já nevím jak hodně mám překrytí…mám ve zprávě napsané jen to že je v dds - praevia…na netu jsem četla že je víc stupňů…tak nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
11.8.15 19:28

A holky měli jste nějaké potíže? krvácení nebo tak něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3559
11.8.15 19:36

@Ivvuska jsou prý 4 stupne ale nekde zase píšou, že je bud blížící se(hodně nízko),pak částečně překrývající a pak uplně překrývající..já jsem trochu zakrvácela, když jsem měla jednou zácpu a hodně jsem tlačila, tak ze mě šlo pár kapek a tak mě to vyděsilo, dr at přijdu a našel tu praeviu..takže si dávám pozor a už urcite netlačím, ta placenta jak je dole, tak to s ní asi „ždímlo“,protože pak už po krvi ani památka..dr mi napsal rovnou neschopenku a mám se šetrit, zakázal akorát kolo a tvrdý sex :lol: (to by mě vážně nenapadlo v těhotenství provozovat, ale asi tím měl na mysli, že opatrný sex být asi může)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
11.8.15 19:38

@Ivvuska jj mela a 2× a vždy se kolem 30 tt vytahla ale od 24 tt do 30tt cca jsem si poležela v nmocnici kvůli tomu jak byla hodne dole a zacala jsem krvácet a spinit :nevim:

• Citovat
  • Upravit
JayLee
11.8.15 19:38
@Ivvuska píše:
A holky měli jste nějaké potíže? krvácení nebo tak něco?

jj kolem 24tt u obou tehu :?

• Citovat
  • Upravit
26
11.8.15 19:44

@JayLee no uvidíme za 14 dní…já se teda snažím radši šetřit i když s 3 letou dcerou to moc nejde, ale snažím se…tak snad se vytáhne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
11.8.15 19:51
@Ivvuska píše:
@JayLee no uvidíme za 14 dní…já se teda snažím radši šetřit i když s 3 letou dcerou to moc nejde, ale snažím se…tak snad se vytáhne

jj taky jsem musela mit prisny klidovy rezim jinak mi hrozil predcasny porod :?

• Citovat
  • Upravit
20285
11.8.15 19:57

@Ivvuska :mavam: já mám na zadní stěně, překrývá branku 3,5cm. takže dost, jsem ve 27 tt a stále doufám :lol: problémy naštěstí absolutně žádné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 20:14

Ja to mela taky a ve 30tt uz bylo vse ok ;-)

(Taky ten pripad placenty vepředu )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
11.8.15 21:02

No, mi říkal, že je riziko krvácení když je nízko. Ale žádné omezení jsem neměla :) a naštěstí ani žádné potíže :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama