Očkování proti planým neštovicím - máte zkušenost?

Radina
6.10.05 12:34

Plané neštovice

Včera jsem si u naší pediatričky vzala leták na očkování proti planým neštovicím. Zaujalo mne to hlavně proto, že já je nikdy neměla a všichni straší, jak děsivý průběh to má u dospělých. Lukáš, kterému je skoro 7 je táké ještě neměl a holčička 14m také ne. Holky, nechávala některá z vás touto vakcínou očkovat své děti? Včera jsme nad tím s manželem debatovali, že by asi bylo lepší, kdybych se nechala naočkovat já a u dětí ať to proběhne klasicky. Nevíte jestli se dá nějakým rozborem krve zjistit jestli mám protilátky, abych neutrácela zbytečně za sebe a nechala raději naočkovat děti? Moje sestra totiž tuhle nemoc prodělala, když mi bylo 9 let a já jsem to od ní nedostala, což je dost divné. Jedna dávka vakcíny stojí kolem 1700,– Kč a člověk nad 12 let potřebuje dávky 2. Rozhodně raději nechám naočkovat mláďata, ale neumím si představit jak vypadá ten „těžký průběh“ u dospělých a jestli budu schopná se postarat o rodinu. Znáte někoho kdo měl neštovice až v dospělosti? Co byste na mém místě udělaly vy? Vážně nevím. Na vakcíny pro všechny fakt nemáme peníze a pojišťovna to nehradí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3596
6.10.05 12:52

Ahoj Radino,

pro nás téma více než aktuální, protože moje dcera právě neštovice má. Naštěstí je všichni dospělí měli, tak je to v pohodě. Manžel až ve 20 letech a říká, že to bylo naprosto příšerné. Taky je nikdy nechytil, i když se jeho maminka snažila seč mohla, aby ho nakazila (pracuje ve školce). Co říká, tak měl více jak 14 dní 40°C teploty, průšvih se stal tím, že ho léčili na anginu a antibiotika průběh nemoci zabrzdila. Podle toho, co popisuje bys rozhodně nebyla schopná se o rodinu postarat. Težko v této situaci radit, ale já bych asi naočkovala sebe a děti nechala někde nakazit, ať si je prodělají přirozeně, stojí to sice za houby, ale dá se to zvládnout. A nakazil se od bratranců, prý pouze strčil hlavu do dveří, všichni ho hned hnali pryč, protože neštovice neměl a chytil to jen tím pobytem mezi dveřmi.

Ať je Ty nikdy nechytíš a děti mají rychlý a lehký průběh.

Jana a Karolínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
7.4.06 21:54

Plané neštovice a těhotenství

Ahoj holky,

nechci zakládat novou diskuzi, proto píšu svůj dotázek sem.

Syn chytil ve školce plané neštovice, je celý obsypaný a je mi ho chudáčka moc líto. Mažu ho tekutým pudrem, který mi předepsal doktor. Konečně usnul, má teplotu, tak jsem mu dala dětský Brufen.

Ale mám prosbu. Jsem těhotná (23. týden) a plané neštovice jsem jako dítě měla. Alespoň doufám. Může to ohrozit miminko? Nebo se nemusím obávat a mám být v klidu?
Také doufám, že to od synka nechytí manžel, ještě je neměl :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
8.4.06 10:25

Jen to dávám výš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
8.4.06 12:55

Ahoj Monaliso,

já myslím, že pokud jsi neštovice měla, máš v sobě protilátky a tak by neštovice mimi poškodit neměly.
Ale je to jen můj názor, nejsem odborník. Zkus mrknout na www.nestovice.cz, je tam i poradna.
Pa Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
8.4.06 13:13

neštovice

Ahojky ,všude se píše že pro těhotnou jsou neštovice nebezpečné akorát na začátku těhu a na konci nebo v terminu porodu.Navíc pokud si je měla ,měla bys mít protilátky .Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
17.4.07 22:01

Tak jsme malou nechali v půlce března naočkovat na plané neštovice a udělali jsme dobře. Teď jsme byli u známých - mají dvě malé děti (5,5 a 2,5 roků) a 2 dny na to se u staršího obejevily neštovice a teď už jen čekají, až to chytne mladší. Bohužel to zatím neprobíhá lehce, ale má vysoké horečky - bývá často nemocný. No naše malá už je imunní a máme po starosti. Nemoc je nemoc, vždy to zatěžuje organizmus. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
22.4.07 23:24

holky, já jsem malého nechala také naočkovat a zároven i sebe, ještě jsem je neměla, ale doktorka mě upozornila, že úplně imunní nejsme, můžeme je oba chytit, ale díky tomu, že jsme naočkovaní tato nemoc nebude mít tak hrozný průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
23.4.07 10:20

Mně naše Dr. říkala, že pravděpodobnost - že malá po očkování neštovice chytne - je jen velmi malá. A i kdyby, bude to mít jen velmi lehký průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
23.4.07 11:36

Ahojte holky,
tak já jsem dostala neštovice ve svých 24 letech, nevím od koho,ale vím kde (pracovala jsem jako zdravotní sestra v nemocnici). Měla jsem 40 horečky, zvracela jsem, nemohla jsem jíst…no poležela jsem si týden na infekčním a pak jsem asi půl roku chodila každé tři týdny na jaterní testy (játra na tom byla fakt špatně, ale upravilo se to). A to jsem k tomu ještě dostala zápal plic, takže to fakt bylo hodně neveselé :-(
U Janičky asi počkám, pokud do nedostane do školních let (cca 7), tak ji nechám naočkovat. Manžel, který je také neměl si byl tento týden pro recept na vakcínu…

neštovicím zmar a nebo lehký průběh!! Dana Klaudie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
29.4.07 14:15

Já nechám svého syna určitě naočkovat, teď má 1,5,, tak ještě chvilku počkáme, ale do školky aby už byl. Současně se naočkuje i manžílek, protože ten neštovice ještě neměl 8O

Desire

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
29.4.07 14:49

Re: Plané neštovice a těhotenství

Monalisa24 píše:
Ahoj holky,

nechci zakládat novou diskuzi, proto píšu svůj dotázek sem.

Syn chytil ve školce plané neštovice, je celý obsypaný a je mi ho chudáčka moc líto. Mažu ho tekutým pudrem, který mi předepsal doktor. Konečně usnul, má teplotu, tak jsem mu dala dětský Brufen.

Ale mám prosbu. Jsem těhotná (23. týden) a plané neštovice jsem jako dítě měla. Alespoň doufám. Může to ohrozit miminko? Nebo se nemusím obávat a mám být v klidu?
Také doufám, že to od synka nechytí manžel, ještě je neměl :(

Ahoj,

ja jsem jako dite nestovice mela. A jako tehu jsem prisla s nestovicema do kontaktu na konci prvniho trimestru. Vir kt. nestovice zpusobuje, zpusobuje i pasovy opar. Ten se u me projevil ve 35 tt., tim se projevil, jelikoz nestovice jako takove jsem uz prodelala. Pro tehulky je nebezpecne prijit s nestovicema do kontaktu v I.trim a pred porodem.
Tudiz, jsi-li nakazena virem, nebudes mit projevy jako u nestovic, ale vyrasi ti pasovy opar. Byt tebou, necham si nabrat u praktika protilatky.
Tak se drzte, at jste v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
30.4.07 21:19

Ahoj, také tohle téma řešíme. Teda, vlastně je už dořešeno, dnes jsem byla u dětské mudr. vyzvednou recept na Varilrix. Stojí 1473,– 8O :evil: Pálka, ale budeme v klidu. Já jsem v dětství neprodělala žádnou dětskou nemoc, ale nejprve nechám malýho naočkovat na ty neštovice (dítě mezi dětma se hůř ohlídá).
Protilátky v krvi samozřejmě zjistit jdou, vyšetření si ve většině případů hradí sám pacient. Odběr na neštovice 600,– a společně s myslím zarděnkama 900,– (jen nevím jestli jsou to přesně ty zarděnky, nebo spalničky či příušnice). Výsledky do týdne.
My jdeme v pondělí 7.5 na obrnu, tak máme domluvené i ty neštovice :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
30.4.07 21:28

Holky, jenom chci upozornit, že očkování na neštovice chrání pouze 10 let. Minulý týden jsem zjišťovala kolik stojí testy na protilátky neštovic z krve a bylo mi řečeno, že 1246,–Kč a hradí si to sám pacient!!! Janinko, tobě řekli takovouhle cenu? To by se mi líbilo, to je polovina toho co řekli mně :roll: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
6927
30.4.07 21:48

pokud je podezreni na nakazeni, odber hradi pojistovna. neplatila jsem ani halir, kdyz me opakovane nabirali na protilatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama