Očkování - hexavakcína

5331
30.4.05 23:06

očkování - hexavakcína

ahoj, blíží se nám s chlapečkem očkování a tak vás moc prosím napište jak to proběhlo u vás a jestli jste měli obyč. očkování nebo hexa vakcínu a kdyžtak jakou - Infarix nebo Hexavac? A jestli teď není nějaká akce, sleva? Jsem z Brna, díky
Iv-ka a Lukin 8t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

488
1.5.05 07:13

Ahoj,
já jsem nechala Matýska očkovat Hexavacem. Mají teď akci, že koupíš dvě balení a třetí dostaneš zadarmo, musíš se ale domluvit u doktorky, aby ti to dohodla s dealerkou, aspoň tak to bylo u nás. A jedna dávka stojí myslím něco kolem 1100 Kč. Ale nevím, jestli to je stejné v Brně.
Jinak Matýsek to snášel dobře, při píchnutí samo brečel, ale hned byl v pohodě. V noci a druhý den víc spal, dlaší noc a den zas naopak moc nespal a byl protivnej a uřvanej, potom se vrátil do normálu. Neměl ani teplotu.

Jana+Matýsek (skoro 5 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
1.5.05 08:00

Ahoj my měli infanrix hexa to je ta šesti kombinace a dvě vakcíny stáli dohromady 2800kč a třetí byla zdarma a vůbec nelituji pěněz,protože jsme vůbec žádnou reakci nezaznamenali takže se to opravdu vyplatilo :D .S pozdravem Eliška a Elinka 5m.a 14 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.5.05 08:16

Ahoj, my take nechali malou ockovat hex. a nemela zadnou rekaci. Jen doporucuji :D

Simona&Kristynka(10mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
12466
1.5.05 08:22

My meli setrnejsi vakcinu, ale ne hexavakcinu, my meli tu bez zloutenek- Infanrix Hib. Nase Dr. a ja (taky Dr.) jsme usoudily, ze 6 ockovacich latek najednou je moc. I kdyz znam spousty miminek, ktere byly uplne bez problemu i po Hexa vakcine. Po teto vakcine byl syn plne bez reakce. Reakci vetsinou vyvolava ock. latka proti cernemu kasli a ta je v obou setrnych vakcinach zmenena oproti klasicke vakcine. Zloutenka nas ceka za mesic :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
1.5.05 09:36

Ahoj, taky jsme meli Hexavac. Jednu davku zdarma. tu nam dala doktorka. dalsi dve si uz vyzvedneme v lekarne. Reakci jsme nastesti nemeli zadnou. Urcite se ta investice vyplati.
Cau, Romca a David

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dia
34
1.5.05 11:05

Ahojky,

taky jsme měly hexavac, absolutně bez problémů, ani jí ten píchanec nezarudnul, prostě jako by žádné očkování nebylo. Stála 1199.--, byla v akci, prý normálně stojí 1500.–. Už jsem se na to ptala u OZP, kde je malá pojištěná a prý ji hradí, poslala jsem jim účtenku, ale zatím nic nepřišlo, uvidíme. Doporučuju!

Dia a Kája 17t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
1.5.05 20:43

Ahoj Ivko,
našla jsem zajímavou stránku o hexavakcínách
http://www.pacienti.cz/clanek.php?…

Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
2.5.05 07:53

moc moc děkuju, proberu to ještě s pediatričkou, jdeme tam tento týden se domluvit, ahoj a pozdravujte mimina :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22707
7.11.13 10:57

posun hexy a černý kašel

Ahoj maminky, poraĎte prosím, napište svoje názory…
Malé posouváme hexu, je jí 4,5 měsíce a chtěla jsem očkovat v půl roce poprvé. Ale trochu mě vyděsilo to, jak se teď všude píše, že se rozšířil černý kašel. S malou nechodíme do obchoďáků ani mezi velká shromáždění. Ale občas musím na nákup do menšího supermarketu nebo do města něco obejít…
Nechali by jste naočkovat dřív? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
7.11.13 11:03

@avm3 stala jsem pred stejnym rozhodnutim vloni. Se stejnym strasenim. Ona ta vakcina neni stejne nic moc ucinna takze i kdyby ji ditko melo neznamena to ze to nekoupi. Navic po prvni davce je taky dost diskutabilni hladina protilatek. My nakonec ockovali prvni na 9m a nelituju. Udelala bych to stejne 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
7.11.13 11:12

Příspěvek upraven 25.05.16 v 16:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.11.13 11:13

@avm3
na mě to působí jako strašení aby si zase více namastili kapsy… Očkovala bych tak, jak si měla původně v plánu, po první dávce stejně není nijak závratně chráněná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
7.11.13 11:13

@avm3
Asi bych zacala, cca 5 mesicu je ok, navic uz jedou virozky, v lednu chripkova sezona, muzete byt nahromade a odkladat nedobrovolne. Pokud je mala fit, tak uz bych ockovala, a jak tu nekdo uz psal, chranena je az po 2. Davce.
Ockovani chrani 3 az 12 let, takze je pokryto nejrizikovejsi obdobi, tedy kojenec.
Nebo holt zaridit to tak, at vyrizujes bez ditete, nebo nekdo jiny.
Uz jsrm tu psala, mela jsem tu cest videt neockovaneho kojence s pertusi, nechtela bych to zazit u vlastniho decka. Kamaradky rodina si prosla ocistcem. Taky jsem zazila rocni neockovane dite s pertusi, tak taky nic moc, ale aspon nebylo modre jak svestka, jen brutalni zachvaty kasle a zvraceni.
Ale vis jak, kdo nezazil, nevi o cem mluvi. Rozhodnout musis sama. A jsem celkem rada, ze toto riziko nepodcenujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
7.11.13 11:16

Ja bych taky radeji ockovala ted nez zacnou chripky atd. :nevim:
je to kazdeho vec, ale nez se pul roku klepat z cerneho kasle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama