Plánovaný CS a bolesti před

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 28.09.18 23:15
Plánovaný CS a bolesti před

Ahoj holky, jsem 38+2 a kvůli prodělaným dvoum očním operacím mám plánovaný císařský řez.. dali mi ho na termín podle ultrazvuku 11.10. takže žádné předem..podle MS mám termín 1.10. a na predoperační mám jít teprve až 5.10. a začínám mít strach abych to vůbec stihla a nezačala rodit dřív..dnes je svátek a teď přede námi víkend a na další ozvy jdu až v úterý…mám už 2 dny nepřetržité bolesti zad od lopatek až dolů ke kříži, žebra mě bolí jak naražený..občas mi to vystřelí do nohy, nemůžu sedět, ležet ani tepla vana či termolahev nepomáhá :-( přijdu si jak bába ohnutá nepoužitelná :-( 2 noci nespim a jsem doma sama..všude ale čtu že pro příjezd do nemocnice musí být až odtok plodové vody, krvácení nebo kontrakce..jinak nemá cenu vůbec jet a posílají domů (kort ted přes prodloužený víkend) setkala jste se některá s tím? Opravdu nechci začít rodit normálně když mám mít plánovaný CS, nevím už jak si ulevit..pohyby cítím normálně, na poslední kontrole ozvy u průtoky ok ale tyhle bolesti jsou opravdu hrozné.. nevím zda zatnout zuby a vydrzet nebo se vydat do porodnice a zda by mi udělali cisare dřív třeba? Děkuji za zkušenosti a rady.

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 28.09.18 23:19

@Losolka22 sbal se hned ted a odjed do porodnice, kde s tebou počítají :think: Vyšetří tě, dají tě na pásy, které měří :srdce: ozvy miminka i sílu kontrakcí, a podle toho se rozhodnou :think: Některé ženy trpí spíš na křížové bolesti při porodu, tohle od počítače nikdo nerozliší :think:
Hodně štěstí :kytka:

Uživatel je onlinelea79
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 28.09.18 23:25

@Losolka22 No je divné, že to dali na termín a ne dříve. Já měla sekci naplánovanou 8 dní před. Možná bral primář i ohled na to, že první dítě se narodilo 3 dny před termínem. Ale říkal mi, že kdybych měla pocit, že už rodím nebo zkutečně rodila, tak hned přijet a udělají akutní sekci. Nastoupila jsem den předem a už už to bylo na porod, všichni doufali, že do rána vydržím. Ale klidně by mne kuchli i v noci. Jo a plodovka mi neodtekla ani u jednoho porodu a kontrakce jsem u toho druhého moc nepozorovala. :nevim: Můžeš zkusit zjistit, jestli by to nešlo udělat dřív, ale asi moc nepochodíš, přeci jenom oni mají nějaký plán operací. :think:

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 28.09.18 23:25

Je blbost, že ti musí odtéct plodovka. To by spousta mamin jezdila do porodnice až na poslední chvíli. Jeď tam hned. Vyšetří tě a pokud nerodíš, ti můžou dát i něco na bolest, aby jsi si ulevila.

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 28.09.18 23:56

@lea79 Řekli mi když jsem tam byla s papírem od gyn že dřív tam termín nemají ..rodim v Jihlavě a že by tu bylo až tak narvano se mi nezdá :) na kontrakce to nevypadá je to fakt jen bolest zad, bricho vůbec..jsem fakt jak kdyby mě někdo nakopal :( cekame chlapečka a v 36tt měl vahovy odhad 2800g, já jsem celkem malinka 158cm a začínala jsem s vahou 40kg takže je možné ze mi jen na něco tlaci jak už je veliky :-( mám prave s nemocnici špatně zkušenosti, dávají člověku dost najevo jak je obtěžuje kort večer o svátku by to byly asi ksichty a stejně by mě nejspíše po několika hodinach cekani poslali domu..tak mě prave zajímá zda se někdo setkal s něčím podobným.

anahita
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 29.09.18 00:11

Ahoj. No ja mam za sebou 2 sekce ze stejneho duvodu jako ty. Prvni byla 4dny pred terminem a druha v den terminu. Prej se to tak dela, ze uz to neuspechavaji :-) syn tam byl zabetonovany :-D s nim by asi nic nehlo ani 2 tydny po terminu. Dcerka se ale hlasila o slovo. Pry uz jsem byla oprabdu na spadnuti, takze jsem mela taky trosku nervicky. Asi 3tydny pred, jsem mela opravdu silene posly a magnezium jsem jedla na max. Proste kdyby se ti rozjel porod, tak ti udelaji akutni sekci. Prekotny porod je spis rarita:-) To se stihne. A jak vypada cipek? Zkracuje se? Co ti rekli na kontrole? A jina me bolelo uz ke konci vsechno, snad i vlasy :-D Byla uz jsem vyrizena

Uživatel je onlinelea79
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 29.09.18 00:18

@Losolka22 Tak ono ke konci bolí už fakt všechno. Pokud víš, že v Jihlavě nepochodíš, co to zkusit jinde? Jinak vydržet do úterý a znovu to zkusit posunout. Jako mít plno můžou, protože ne každý den je operační a dělají i jiné operace. Ale musí tam mít nějaké okénko pro akutní zákroky. Já to tak viděla u primáře v kalendáři, když mi plánoval tu sekci.

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 29.09.18 00:21

@anahita
Na poslední kontrole jsem byla v úterý a delali mi pouze monitor a utz ale přes bricho kde bylo pry všem ok, takže nevím prakticky nic a na poslední kontrolu na gyndu jdu opět až v úterý a poté si teprve domluvit návštěvy kontrol do termínu do porodnice..takže mimco je možná v pohodě ale já už moc ne :(

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 29.09.18 00:25

@lea79
Další nejbližší nemocnice je Havlíčkův Brod kde ale člověk taktéž musí mít vyplněné všechny před papiry což já už mám tady v Jihlavě a navíc jsem neridic a manžel je většinou mimo domov takže pořad je Jihlava nejblíž protože pak jet třeba taxíkem narychlo až do Brodu si nedokážu představit :D zítra tam kdyžtak brnknu a alespoň jim popíšu jak mi je abych se tam kdyžtak netahla zbytečně :-) a uvidím..ale kdyby malinkyho vytáhli už teď tak bych se vůbec nezlobila :-) od začátku těhu mě snadno bolelo vše co mohlo :-D

anahita
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 21.11.18 18:04
@Losolka22 píše:
@lea79
Další nejbližší nemocnice je Havlíčkův Brod kde ale člověk taktéž musí mít vyplněné všechny před papiry což já už mám tady v Jihlavě a navíc jsem neridic a manžel je většinou mimo domov takže pořad je Jihlava nejblíž protože pak jet třeba taxíkem narychlo až do Brodu si nedokážu představit :D zítra tam kdyžtak brnknu a alespoň jim popíšu jak mi je abych se tam kdyžtak netahla zbytečně :-) a uvidím..ale kdyby malinkyho vytáhli už teď tak bych se vůbec nezlobila :-) od začátku těhu mě snadno bolelo vše co mohlo :-D

Tak jak vše nakonec dopadlo? :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >