Plat učitelky v MŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 03.03.17 22:07
Plat učitelky v MŠ

Holky, prosím, jaký má plat učitelka MŠ čistého? Klidně anonymně. Potřebuji jedné známé nabídnout práci a chci jí nabídnout tak asi stejně nebo o něco víc než má, ale ona mi nechce říct, kolik bere. Má asi 26 let praxe. Tak abych měla představu.
Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 00:38

A já hloupá jsem si myslela jak ve školství nejsou peníze. A ono si to lze dokonce určit. Takto mě nedávno šokovala i známá, že má na půl úvazku v MŠ 18 000,– Kč čistého a ještě se zlobila, že si ji manžel nemůže zahrnout do daní.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 04.03.17 01:02
@Anonymní píše:
A já hloupá jsem si myslela jak ve školství nejsou peníze. A ono si to lze dokonce určit. Takto mě nedávno šokovala i známá, že má na půl úvazku v MŠ 18 000,– Kč čistého a ještě se zlobila, že si ji manžel nemůže zahrnout do daní.

A kde stojí, že jí chce nabídnout místo ve školství?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33207 příspěvků 04.03.17 03:26

@bigl záleží na vzdělání a praxi

https://www.pracomat.cz/…stnancu.html

tabulka č.9

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 07:31

Ale jako, pokud ji chces „preplatit“… Pak taky zalezi na odmenach. Ve skolstvi se sice moc nenosej, ale delala jsem ve skolce, kde byly odmeny o Vanocich okolo 10-20 tisic… (Jak kdo, jak kdy) a pak taky ve skolce kde byly odmeny zreba 5× rocne, mensi 1-3 tis. A kolem Vanoc treba dvoje nad 5 tis…
Asi bych uplne z takove skolky neodesla do soukromeho sektoru kvuli 500-1000 kc navic mesicne.

SIMONA1234
Kelišová 7256 příspěvků 04.03.17 09:06
@Anonymní píše:
A já hloupá jsem si myslela jak ve školství nejsou peníze. A ono si to lze dokonce určit. Takto mě nedávno šokovala i známá, že má na půl úvazku v MŠ 18 000,– Kč čistého a ještě se zlobila, že si ji manžel nemůže zahrnout do daní.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To tě dobře lakuje…18 čistého na půl úvazku??? To jsi hodně blb…naivní, jestli si jí to sežrala! :mrgreen: :mrgreen:

Breberka123
Kecalka 175 příspěvků 04.03.17 09:23

Za těch 18 tis je to asi v soukromé školce ze?

Fazulina
Závislačka 3680 příspěvků 04.03.17 10:00

U nás byla nabídka místa ve školce, malá vesnice, nabízeli kolem 20.000 hrubého. Učitelky u nás jsou tam na směny - jeden týden 6-13, druhý týden 9-16 myslím. Toto je čistý čas s dětmi, ještě asi musíme počítat nějaké ty přípravy a studium.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 04.03.17 10:21
@Anonymní píše:

Tak ve státní školce placené podle tabulek za poloviční úvazek fakt tyhle prachy ne. Spíš má plný úvazek a přímou a nepřímou práci a proto ti přijde, že je v práci jen na poloviční úvazek. Nepřímou si dělá doma.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 10:38

@Breberka123 @SIMONA1234 Tak mi to nedalo a ještě jsem se doptala. O soukromou školku se nejedná.

Takže tedy, ono se to jako poloviční úvazek tváří, poněvadž tam chodí jen na půl dne (dopoledne), je tak domluvená, protože na celou dobu tam pro ni práce není - prý - jsou tam takto i další učitelky, ale smlouvu mají na celý úvazek. Mají tam totiž ještě praktikantky ze škol.

Je pravda, že má solidně doplněné vzdělání, nezávidím jí to, protože jako učitelka je dobrá.

Ale o to víc mi hlava nebere to, co všechno je ve státním školství možné, kdyby se provalilo, že je tem pár hodin, tak je to asi solidní průšvih.

Potom mám přímo kamarádku jako učitelku se speciální pedagogikou ve školce a ta je na tom taky velice dobře - moc se o tom bavit nechce, ale tak nějak tuším, že bere kolem 28 000,– Kč hrubého, plus solidní pololetní odměny (poněvadž se tak nějak nepřímo prokecla, když se mě něco ptala ohledně zařízení hypotéky), za 6 hodin práce.

A prosím vás, nezačněte mi tady něco povídat o přípravě, o které nemám ani ponětí, ono to tak horké není a spousty se toho stíhá přímo ve školce, kdy jsou tam učitelky dvě, třeba hned ráno a potom, když děti spí, či jsou tam praktikantky, kuchařky, uklízečky - využije se kde kdo a tak nějak se s tím počítá.
A to máme ve školce hodně bohatý program, jenže ony se ty opakující akce nadomlouvají klidně na tři měsíce dopředu (divadlo přímo v MŠ, sport, plavání), pracovní listy kopírují rodiče, včetně omalovánek, rodiče rovněž nosí rébusy, hádanky, tajenky, včetně laskomin do balíčků. Sazeničky a květináče, včetně hlíny učitelky rovněž neshání. Sama do školky dodávám látky, vlny, knoflíky atd.. Další rodiče kancelářské potřeby. A to je dle mého obrovský přínos, poněvadž kdyby to měly učitelky shánět úplně samy, tak potom by si mákly - já jim to nezávidím, do školky mi dcera chodí ráda a opravdu se vše využije, jen tam hledám tu přípravu ze strany školství.

Nemyslím, že mě někdo potřebuje lakovat, když potřebuje poradit ohledně financí, tak musí říct alespoň přibližnou pravdu, jinak by byl blbě naivní ten člověk co se ptá.

zrcadlo
Kelišová 6853 příspěvků 04.03.17 10:55

Mám syna ve školce teprve půl roku, a když ho vedu do školky a strávím 5min. v šatně s dalšíma dětma, tak mám pocit, že uběhlo minimálně půl hodiny, takže i kdyby ty učitelky čas na přípravu trávily okopáváním svých záhonků, tak pokud s dětmi tvoří a děti chodí rády do školky, upřímně jim ten „zkrácený úvazek“ přeju.
Jediné, co se mi moc nelíbí, když jsou učitelky líné chodit ven, resp. vítají každý mráček na nebi a vyhlížejí mrazíky, aby mohly dětem vysvětlit, proč se dnes nejde na procházku (myslím, že by mělo být opravdu jen ojedinělých pár dní, kdy se nejde, a ne aby nebyl jediný týden s každodenní procházkou). Bohužel obě učitelky jsou spíš na ty výtvarné a hudební činnosti, než na pohyb.

Niny
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 04.03.17 11:08
@Anonymní píše:

Potom mám přímo kamarádku jako učitelku se speciální pedagogikou ve školce a ta je na tom taky velice dobře - moc se o tom bavit nechce, ale tak nějak tuším, že bere kolem 28 000,– Kč hrubého, plus solidní pololetní odměny (poněvadž se tak nějak nepřímo prokecla, když se mě něco ptala ohledně zařízení hypotéky), za 6 hodin práce.

Jako nebudu teď hledat tabulku platů, ale jsem si poměrně dost jistá, že 28 000 hrubého nemůže mít učitelka ve státní školce, protože maximul (po 32 letech praxe) v deváté třídě ( ta lépe placená učitelka v mš) bude něko kolem 24 000… a těžko někdo bude dostávat více než 2000 osobního (obvykle dostává třeba 1000 zástupkyně ředitelky). Takže s prominutím, zejména pokud je kamarádka mladší (nemá oněch 32 let praxe ve školství) tak tě asi docela lakuje a ty jí na to hezky skáčeš. HOP :mavam:

robínek
Extra třída :D 13909 příspěvků 04.03.17 12:48
@Anonymní píše:
@Breberka123 @SIMONA1234 Tak mi to nedalo a ještě jsem se doptala. O soukromou školku se nejedná.

Takže tedy, ono se to jako poloviční úvazek tváří, poněvadž tam chodí jen na půl dne (dopoledne), je tak domluvená, protože na celou dobu tam pro ni práce není - prý - jsou tam takto i další učitelky, ale smlouvu mají na celý úvazek. Mají tam totiž ještě praktikantky ze škol.

Je pravda, že má solidně doplněné vzdělání, nezávidím jí to, protože jako učitelka je dobrá.

Ale o to víc mi hlava nebere to, co všechno je ve státním školství možné, kdyby se provalilo, že je tem pár hodin, tak je to asi solidní průšvih.

A prosím vás, nezačněte mi tady něco povídat o přípravě, o které nemám ani ponětí, ono to tak horké není a spousty se toho stíhá přímo ve školce, kdy jsou tam učitelky dvě, třeba hned ráno a potom, když děti spí, či jsou tam praktikantky, kuchařky, uklízečky - využije se kde kdo a tak nějak se s tím počítá.
A to máme ve školce hodně bohatý program, jenže ony se ty opakující akce nadomlouvají klidně na tři měsíce dopředu (divadlo přímo v MŠ, sport, plavání), pracovní listy kopírují rodiče, včetně omalovánek, rodiče rovněž nosí rébusy, hádanky, tajenky, včetně laskomin do balíčků. Sazeničky a květináče, včetně hlíny učitelky rovněž neshání. Sama do školky dodávám látky, vlny, knoflíky atd.. Další rodiče kancelářské potřeby. A to je dle mého obrovský přínos, poněvadž kdyby to měly učitelky shánět úplně samy, tak potom by si mákly - já jim to nezávidím, do školky mi dcera chodí ráda a opravdu se vše využije, jen tam hledám tu přípravu ze strany školství.

Nemyslím, že mě někdo potřebuje lakovat, když potřebuje poradit ohledně financí, tak musí říct alespoň přibližnou pravdu, jinak by byl blbě naivní ten člověk co se ptá.

A procpak anonymne? Napada me teda autorka, tak schvalne, jestli jsem se trefila. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 13:22

@robínek Ne, autorka to není a hlavně autorka anonymní příspěvek akceptuje. Jinak bych nepsala nic. A to, že je anonymní je v pořádku, když se bavíme a výši platu.

Fazulina
Závislačka 3680 příspěvků 04.03.17 13:22
@Anonymní píše:
@Breberka123 @SIMONA1234

Tak někde to možná jde, ale u nás ve školce je ráno od 6 učitelka sama, jak dojde ta druhá (v 9), jdou ven, pak se vrací na oběd v 11.30, po obědě jdou děti ve 12 spát, tam jde s nima jedna učitelka, druhá čeká s ostatními, než si pro ně dojdou rodiče po obědě a ve 13.00 zbytek dětí nakládá do autobusu s jede s nima do vedlejší obce. Takže v tomto režimu fakt nevidím prostor na nějakou přípravu. Jako chápu, že když dělají něco pořád dokola, tak to mají nachystané, ale přesto věřím, že ty peníze jsou velmi, velmi zasloužené, zasloužily by za tu odpovědnost a stres mnohem víc, nemluvě o některých rodičích, kteří jim to ještě dokážou znepříjemnit:-).

Kuchařka a uklízečka je u nás jedna a tatáž a má co dělat, rozhodně tam není, aby hlídala děti, až si bude učitelka dělat přípravy.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >