Platba na Amazon.de

572
12.12.18 05:49

Platba na Amazon.de

Ahoj, chci se zeptat, kupovala jsem něco na Amazonu.de za 261 €, podle Amazonu byl přepočet 7155 Kč. Z ČS mi stahli ale pouze 6905 Kč. Zadavala jsem platbu v CZK. ČS si upravila kurz podle sebe? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5228
12.12.18 07:07

@tabitta ahoj, banky mají svoje kurzy, ono se to trochu mění, když jsme posílali do Anglie platbu nebo i do Německa, tak nám to taky nikdy na přepočet nevyšlo stejně, jak jsme to počítali my;) , aspoň bych měla radost z těch 200,–Kč :mrgreen: :palec: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5228
12.12.18 07:09

My jsme teda zadávali platbu vždy v €, :think: ale prostě to nikdy nebylo stejně , na ty české, co se strhly :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
12.12.18 07:22

Tak ja radost pochopitelne mam, jen nevím, proc se to prepocetlo, kdyz jsem zadavala platbu v CZK. Ještě jsem cetla, že Amazon.de u některých objednavek nad 39€ nepocita poštovné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19881
15.12.19 00:32

Ahoj všem! Mám dotaz - objednávala jsem z Amazon.de poprvé, objednávka vytvořena 9. prosince, založila jsem si účet, zadala číslo karty, přesně, jak mě to vedlo. Zároveň klikla na „zaplatit“, čekala jsem nějaké přesměrování nebo heslo, nestalo se. Zboží mělo původně dorazit až za víc než měsíc, teď mi přišel mail, že přijde dokonce dřív (jestli jsem tomu dobře rozuměla). Což by bylo super, ale… ono asi zatím vůbec není zaplacený 8o Je to možný? Sleduju pořád účet a ta částka se prostě ještě pořád nestrhla. Nebo ji odečtou až po odeslání? Vůbec netušim, jak tohle funguje, a v tý němčině to prostě nedohledám, neb německy umim asi tak dvě slova :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 04:24

@krtek93 Už to takhle psalo víc lidí, že se jim to děje. Mně třeba naopak psali, když platba nešla provést (to píšou hned ráno a 3 dny po sobě, až pak se stornuje), takže pokud vám nic takového nepřišlo, tak vše v pořádku. :) Buď to můžete vidět v zablokovaných částkách, nebo si to Amazon ještě nenárokoval (jestli máte menší banku, tak tam jsou - nevím proč - různé prostoje - třeba u ČS to mám do druhého dne, u Equa i za 5 dní…). Kdyby bylo něco špatně, tak se ti ozvou na mail.

• Nahlásit
  • Citovat
19262
15.12.19 09:32

Nakupuju na zoohitu, ceske stranky, ale obchodnik v Nemecku a posilaji to z Nemecka. Platbu mam bezne blokovanou zhruba do te doby, nez prijde balik. Ted mam balik uz doma a platbu stale jen blokovanou, ale balik prisel v sobotu, tak pocitam, ze se odecte v pondeli. Na nemeckem amazonu nakupujeme taky, v korunach, ale ne pres muj ucet, takze nedokazu rict, jestli to funguje stejne ani jak je to s prepoctem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
15.12.19 11:16

Na Amazonu se platba odečte z účtu až po odeslání objednávky, do té doby ji mám v blokacích. Vždy je výhodné ji platit v eurech, je to nižší než v korunách, aspoň u mé banky. Pokud mám dotazy, pošlu je česky, odpovídají v češtině za pár hodin, funguje to na sto procent, dle mých zkušeností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13424
15.12.19 11:33
@amylon píše:
Na Amazonu se platba odečte z účtu až po odeslání objednávky, do té doby ji mám v blokacích. Vždy je výhodné ji platit v eurech, je to nižší než v korunách, aspoň u mé banky. Pokud mám dotazy, pošlu je česky, odpovídají v češtině za pár hodin, funguje to na sto procent, dle mých zkušeností.

Já píšu anglicky :D odpovídal mi Ind a Polak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
15.12.19 11:52
@Bubla Bůčková píše:
Já píšu anglicky :D odpovídal mi Ind a Polak :D

Mně Vietnamka, česky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19881
15.12.19 11:59

@amylon Díky. Já mám ČS a vidim tam zaúčtované transakce a transakce, které budou zaúčtované v brzké době, ale blokace ani nevím kde hledat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama