Platnost rozsudku

566
1.7.13 21:13

Platnost rozsudku

Ahoj. Nevíte náhodou některá kdy vstupuje v platnost rozsudek, když se obě strany vzdali práva odvolání? Na OSPOD mi bylo řečeno, že je to až v den, kdy obdrží rozsudek všechny zúčastněné strany, tj. i OSPOD, a protože jim to jde přes podatelnu, tak jim rozsudek obvykle přichází o dva či tři dny později. Ptám se pouze z toho důvodu, že dnes nám přišel rozsudek ohledně styku syna s otcem a dle rozsudku by ho měl zítra odpo mít on, ale my už máme něco tak měsíc dohodnuté a s otcem není řeč :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6421
1.7.13 21:15

Přesně tak, jakmile všechny strany převezmou rozsudek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32862
1.7.13 21:16

V platnost pokud jste se vzdali odvolání to opravdu vstupuje až když to mají doručené všechny strany. Pokud se teda odvolání vzdal i ospod. Já dělala na soudě a to s těma dnama je blbost..státním institucím to chodí okamžitě, takže jakmile si rozhliknou schránku tak je to doručené ( většinou to aktualizují jednou denně, ale i tak by to do druhého dne měli mít )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
1.7.13 21:16

@Becky00 Díky moc!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
1.7.13 21:18

@smurfka Aha… tak nevím, proč mi to na OSPOD takhle řekli… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.13 21:19

Ted jsem to také řešila. Já i manžel jsem se okamžitě vzdali práva na odvolání, ale sociálka na to měla 15 dnů od doručení rozsudku.
Měli jsme stání 10. června, ale teprve dnes to nabilo právní moci a já konečně dostala razítko na rozsudek :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
1.7.13 21:20

A nemyslis nahodou, kdy nabyde pravni moci…? To uz je totiz zase neco jineho…

• Nahlásit
  • Citovat
32862
1.7.13 21:21

Právě že ospod by se taky musel vzdát odvolání -jestli to neudělal tak je tam stejně 15ti denní lhůta..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
1.7.13 21:21

@T.Hololinka No ale to se OSPOD nevzdalo práva odvolání, když na to měli 15 dnů ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.13 21:23
@Naty12 píše:
@T.Hololinka No ale to se OSPOD nevzdalo práva odvolání, když na to měli 15 dnů ne?

U našeho stání nikdo od nich totiž nebyl, takže jsem musela čekat 15 dnů od doručení rozsudku na sociáku. Oni se během té doby nijak nevyjádřili, takže já si dnes s úsměvem šla pro razítko na soud a rozsudek nabil právní moci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
1.7.13 21:25

@T.Hololinka Tak to potom jo. Se mnou paní z OSPOD u soudu právě byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32862
1.7.13 21:26

Chlapovi pokud nechceš dítě dát řekni že to ještě nenabylo právní moci, pokud ti nebude věřit může si na soud zavolat a tam mu to potvrdí..
až to nabude právní moci, tak si zajdete na soud at vám tam dají razítko že to je v právní moci a pak teprv si muže dítě brát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.13 21:28

@Naty12
Záleží kdy to nabude právní moci, podle mě, pokud jste se všichni vzdali práva na odvolání, tak to nabilo okamžitě právní moci :nevim:
To aspon řekla mě soudkyně, že bohužel není zastoupení sociálky a nemá možnost se k případu vyjádřit, tak mi nemůže dát razítko že rozsudek nabil právní moci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
1.7.13 21:28

@chatwenna To jsem přesně měla na mysli :) Pardon, já se v těhle právních termínech moc neorientuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
1.7.13 21:30

@smurfka Takže to teda nabyde právní moci kdy? A to razítko je taky nutné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama