Plavání miminek - od kdy jste chodily?

24
16.1.07 23:04

Plavání miminek

Ahoj maminy! Chtěla jsem se zeptat od kdy jste chodily a miminkama plavat nebo od kdy se tak chodí. Adélce jsou 2 měsíce a mám v plánu s ní chodit na plavání a nevím od kdy se chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
16.1.07 23:19

Ada plavala od peti mesicu a Pepi od sesti tydnu. A plaveme doted a desne se nam to libi :)

Vlastne plaveme uz tri roky…

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
17.1.07 10:51

Ahojky my jsme zrovna čerstvými členy plaváčku.Jinak plavání začína od narození do 6m u Vás doma ve vaně (instruktorka chodí k vám domů) a potom od 6m v bazénu.Nám teď začal kurz v lednu,6 m nám bude teda až za 3 týdny,ale paní nás do kurzu vzala předčasně.Jinak další by byl až za tři měsíce.Už jsem to plánovala od 2m,ale řekla jsem si že počkám do 6m a budeme chodit do bazénu.Ta představa že by někdo chodil k nám domů a ještě to plavání ve vaně mi nepřišlo moc praktické,tak jsme počkali a jsme moc spokojeni.Ahojky

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
17.1.07 11:40

Ahoj,
my byli plavat prvně včera, malý se to strašně líbilo. Jesti chceš, koukni do galerky říjen 2006, včera jsem tam dávala fotky.
My máme kurz vaničkový, plave v takový velký vaně - 4 lekce ( 1× za 14 dní ) a potom jde do většího bazénku, kde už bude s dalšíma miminkama + maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
17.1.07 11:54

Ahojky, tak mi jsme začali chodit na plavání ve 2 měsících. Teď už bohužel nechodíme, protože syn začal od září chodit do školky a já do práce :( Plavání ale moc miluje, je to skvělá věc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
17.1.07 13:11

My se chystáme od dubna. Ted začíná jeden kurz, ale to je prej pro nás ještě brzo (5měs.) chodí se od 6měsíce. Takže my budem chodit od 8měsíců. Už se nemůžu dočkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
17.1.07 14:15

My jsme začaly chodit ve 4 měsících už rovnou do bazénu. Teď máme 6,5m a chodíme už do pokročilých. Normálně se potápíme, cácháme do vody a všechno. Ve vaně jsme vůbec nebyly. Rovnou jsme šly na bazén. První 2 hodiny jsme si hrály lehce na hysterku (musela jsem ji mít pořád v klubíčku a houpat - to byla v pohodě, takže jsem s ní cviky nedělala), ale od 3. hodiny je úplně v pohodě a řekla bych, že ji to i baví. Jenom to potápění se nám pořád nějak nelíbí (i když neřveme, ale tváří se jako bych jí ubližovala nebo co :-) ), ale toho se asi už nezbavíme, bo doma zodpovědně kropíme… Jo a ve velké vaně nekoupeme, protože tam řve jak pardál. Takže má svoji malou vaničku a je v pohodě. Doma i v bazéně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
21.1.07 11:07

Můžu mít malý dotaz? A to se třeba s malýma holčičkama nebojíte chodit do bazénu? Já jen, že pokaždé, když jsem šla plavat, tak jsem tam chytla nějaký ty potvory (jako např. kvasinky apod.) Mám v dosahu 2 místní bazény a pokaždé je to stejné. I můj doktor (gynekolog) s nadsázkou říká, že rovnou z bazénu můžu jít přímo k němu…

Nemám ten problém jen já, ale spousta mých kamarádek. Tak se docela bojím jít s 4měsíční holčičkou plavat… Možná ve větších městech je třeba čistota vody lepší, nebo míň chlorují…nevím, nemám s tím zkušenost a moc ráda bych se o tom dověděla víc…

(a to, čeho se bojím, aby v bazéně malá taky něco „nechytla“ a neměla s tím problémy už takhle malinká…)

Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
21.1.07 17:38

Ahoj já osobně si myslím že v dětském bazénu je dobře zajištěná hygiena oproti velkým bazénům.Nemám strach chodit s dcerou plavat,voda je vždy čisťounká a dcera je tam spokojená.Zatím nemá ani ona ani já žádné problémy.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
21.1.07 20:16

A ještě jedna otázka: v porodnici nám zdůrazňovali, ať miminkům nenateče voda do ouška…toto pravidlo mám proto zafixované a i teď, když má Janička 4 měsíce, tak ji úzkostlivě držím hlavičku (ouška) nad vodou…

Od které doby si tedy děti můžou namáčet ouška?

(možná se ptám jak jojin, ale mám první dítě, které je zároveň i první vnouče, takže ani nemám koho se ptát). Proto mov díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
21.1.07 20:22

Elisso, nam v porodnici strcili miminka pod vodu hned ve dvou dnech :D Takze ja macim usi od narozeni… Koneckoncu, v brise mely holky usi pod vodou taky - a co se tyce zanetu stredousi - Ada na to docela jeden cas trpela, mam od ORL Dr. potvrzene, ze to neni z vody a pak shodou nahod mela Ada zanet vzdy, kdyz minimalne dva tydny neplavala…

A co se tyce gynekologickych zanetu - plaveme tri roky a bez jedineho problemu. Ja sice jednu chvili mirne bojovala s kvasinkama - ale zase bez souvislosti s bazenem (v tu dobu se neplavalo, bo se bazen opravoval ;))

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
21.1.07 21:24

Ahoj, my jsme chodili na plavání cca od 2 měsíců, ale podle mě by stačilo i od tří, první hodiny jsme tam spíš probrečeli :wink: Chodili jsme do malého bazénku-spíš velká hranatá vana-byli jsme tam sami a instruktorka a bylo to super, pak už jsme od 6 měsíců chodili do většího s dětmi. Vřele doporučuju, obě jsme se docela vyřádili a Adina pak krádně spala :wink:
Jo a vzhledem k tomu, že jsme se i potápěli, od začátku jsme do uší po koupání dávali takové kornoutky z vaty (takový polštářky, koupí se v lékárně celý balík), ty nasáli vodu a dělala jsem to v podstatě až do roka. V porodnici nám ukazovali, že se tím dá čistit i nos a uši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
21.1.07 21:38

Ahoj, my jsme začali od 6 měsíce. Moc se nám to líbilo a tak pokračujeme. Nedávno jsem se byla podívat na kamarádku v Mostě, která vede kurzy plavání a bohužel musím konstatovat, že proti tomu co tam dělají oni, my se jen cákáme. Synovi je skoro 1,5 roku a pořád jsem jen v malém nafukovacím bazéně. Vše co tam děláme je dost omezený. Jediný co vidím jako pozitivní, je to, že se tam neustále mění voda. I když, nedávno jsem rodila a před porodem mi zjistili, že mám streptokoka typu B, napadla mě jen jediná věc, kde jsem to mohla dostat a to právě v bazéně.
Určitě než se přihlásíš, podívej se, co bazén nabízí.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
25.1.07 12:25

Rony, mě taky na konci těhotenství našli Streptokoka B. Já jsem v bazéně nebyla celé těhotenství ani jsem nedělala žádný jiný „vylomeniny“. Vůbec netuším, jak jsem ho mohla chytit, ale chytla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
25.1.07 14:15

Ahoj s těma ouškama nevím,nám je namočili už v porodnici a doma když jsem koupala tam měla uši vždycky pod vodou,říkali nám že musíme být s dítětem v očním kontaktu,jelikož mají vodu v uších tak nás neslyší.A v plavání se potápíme a v pohodě,do uší nic nedáváme.Myslím si že se nemusíš bát namočit ouška,hlavně ten vizuální kontakt,aby se prcek nebál.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama