Pleny a školka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
23.11.21 14:06

Pleny a školka

Zdravím, mám 15cti měsíčního syna.
Chtěla bych ho na jaře dát do školky aspoň na dva dny v týdnu aby si zvykal na děti.
Akorát má stále pleny, chci ho sice zvykat na nočník.
Ale.. máme tu školku kde berou děti už od jednoho roku tak jsem si říkala, že by to snad neměl být problém aby mi ho tam vzali i s plenami.
Nebo co myslíte?
A ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc.
Stále prcka kojím v poledne než jde spinkat a večer, protože mi bez toho neusne není zvyklí na dudlík takže si ho udělal ze mě.
Jak ho odnaučit? Měla tu nějaká maminka také takový problém?
Doktorka mi na to řekla ať jsi dojdu ke gynekologovi, prý mi dá něco na to aby mi to zastavilo mléko.. a dítě dát do postýlky a uspávat ho hlazením..
to, že jsem ho dala do postýlky a hladila jsem zkoušela, ale prcek si stoupne v postýlce natahuje ručičky a chce ke mě..
tak mi to nedá a aby tedy spinkal vezmu ho do náruče nakojím ho a hned spinká..
tak nevím no nechci ho kojit bůh ví dlouho podle mě mu to už ani nic nedává, když jí normální stravu.
Budu ráda za každou radu.
Předem děkuji! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
417
23.11.21 14:15

@Vanda22

Tak pokud je školka od jednoho roku, tak předpokládám že s plenami nemají problém, každopádně není nic jednoduššího než se podívat na jejich internetové stránky nebo si tam zavolat o informace a čím dřív, tím líp, ať máte už s předstihem představu 🙂
Co se týče kojení, bohužel neporadím, v tomhle věku se mi synové sami odstavili 🙂 ale co takhle aby večer uspával táta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27538
23.11.21 14:19

Mám teda čerstvě dvouletý a bydlím v DE, ale princip asi bude stejný, chodí od cca 18m. Kojení mu nechybí, prostě usne po obědě, oni to umí s dětma. Teď naopak už se doma nechce kojit a usne sám, takže odstav přišel sám se školkou, ale dudlík má :palec: pleny neřeším, je jasný, že dvouletý mají pleny. Co ale bylo, že jsem na zvykání šli velmi pomalu, nevím jaký postup má vaše školka, takže řev ani nic se nekonal při odloučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
23.11.21 14:21

Nejsou to spíš jesle, než školka? zavolej tam a zeptej se, já buď volala, nebo psala maily na kontakt, co měli na stránkách…všichni mi ochotně odpovědeli… v jeslích problé s plenami nebyl, v dětké skupině od dvou let ji dávají dle potřeby jen na spaní, v klasické školce s nástupem od 2,5 roku samozřejmě bez plen…
uspávání v postýlce se daří až teď, když je dceři rok a půl, samo se to zlomilo, do té doby jen v kočárku. s kojením neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70157
23.11.21 14:21

Budes se muset zeptat v konkretni skolce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
23.11.21 14:24

Ohledne plen se informuj u te skolky, kazda to ma jinak. Predpokladam, ze to je soukroma skolka.

Ke kojeni. Podle me je zavislak jen v tvoji pritomnosti. Kdyz bude v kolektivu, kde bude mit dost zabavy, tak si treba na mliko ani nevzpomene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26990
23.11.21 14:53

@Vanda22 Nic na zastavení mlíka při kojení 2× za den nepotřebuješ. Aneb proč dělat jednoduché věci složitými. :roll: Jen mu prostě prso nedáš, to snad není takový problém. Mlíko se pak přestane dělat samo, když odstavíš.

Jesle obvykle s plenkáčema počítají, jinak předpokládám, že když ho chceš někam umístit, tak jsi si zjistila reference, do dané instutuce jsi zavolala, domluvila si osobní prohlídku, schůzku s personálem a na vše, co tě zajímá a jak ta instituce funguje, se jich tam zeptáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20899
23.11.21 14:55

Do školky si zavolej a zeptej se. Osobně bych to v téhle době moc nehrotila. Když vidím, jak často jsou děti teď nemocné. Tak asi bych tam takhle malé dítě nedávala, pokud by nebyla akutní potřeba, že musím do prce.

K tomu kojení. Upřímně nevidím důvod, proč se dobrovolně připravit o ten těsný kontakt s prckem a navíc benefit uspávání. Nějak nechápu. Kojení není jen o jídle. Ale to si musíš ujasnit ty. Já bych na odstav netlačila. A co se týká spaní ve školce, tak tam bych to zkusila a řekla bych, že usne i bez tebe. Ale večer bych ho nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54764
23.11.21 15:11

Co si myslím my o plenkách ve vaší školce, je zcela nepodstatné, je potřeba se ptát dané školky, nikoliv na emiminu. Běžná státní školka pleny neakceptuje, ale běžná státní školka taky nebere děti od roka věku.
Já teda dítě na jiné děti zvykala tak, že jsem ho brala mezi jiné děti, nějak jsem neměla potřebu ho v roce a půl dávat do institucí, pokud bych to sama nepotřebovala kvůli práci apod. Rovněž jsem neměla potřebu ho odstavovat, prostě jsme se od určitého věku domluvili a kojila jsem, kdy mně to vyhovovalo, na noc nám to vydrželo nejdýl a kojila jsem, dokud títě mělo zájem, nač to řešit násilně. Jestli mu to něco dává, jsem nechala na dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106050
23.11.21 15:22

@Vanda22 podle mne mluvíš o jeslích a ne o školce, v jeslích mohou mít děti pleny, ve školce ne.

Běž se zeptat tam, kam chceš chlapečka dát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2125
23.11.21 15:35

@ugluk souhlas naprosto :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6933
23.11.21 16:01

@Vanda22 Do té skolky asi může s plenaa když berou takhle malé děti.. Jinak nevím proč mu chceš odepirat kojení, kojí se jen dvakrát dene, časem se odstavi sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
23.11.21 19:22

Ahoj, mám dvojčata 2,5r ve státní školce, malé, na vesnici. Jedno dvojče šlo v září bez plen, druhé ještě v září mělo. Učitelky s tím neměli problém :pankac: ale ptala jsem se už před zápisem. Jedno bylo bez plen už před rokem, druhý o to neměl zájem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.11.21 20:58

To jsou jesle se školkou berou tam od jednoho roku do tři a pak tam mají od tří do pěti let :)
A z tím kojením právě mi všichni říkají, že na to je už velký právě i ta naše doktorka.
Prý už je čas ho odstavit tak já právě nevěděla :nevim:
Každopádně Vám děkuji za rady! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20899
23.11.21 21:10
@Vanda22 píše:
To jsou jesle se školkou berou tam od jednoho roku do tři a pak tam mají od tří do pěti let :)
A z tím kojením právě mi všichni říkají, že na to je už velký právě i ta naše doktorka.
Prý už je čas ho odstavit tak já právě nevěděla :nevim:
Každopádně Vám děkuji za rady! :)

Ale houby. Kojení se doporučuje do dvou let věku dítěte. A hlavně je to na tobě, jak to cítíš. A pokud ti po nakojení, krásně spí, buď za to ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat