Pletená deka na bonding?

93
29.3.16 14:26

Pletená deka na bonding?

Ahoj dámy a maminky :-)
sice je to trochu předčasné, neb ještě nevím stoprocentně, jestli jsem těhotná, jelikož nemohu zatím dělat těh. test (falešná pozitivita po Pregnylu), ale je mi solidně blbě, tak snad to konečně vyšlo :-).
Ráda bych se zeptala, co jste použily na bonding? Klasické erární nemocniční prostěradla moc nechci (upřímně, když je vidím, naskočí mi husí kůže :D ).
Jde o to, že už delší dobu (hned jak jsme se začali o miminko snažit) bych ráda zapojila babičku, se kterou mám velmi blízký vztah a celkově jsme si podobné. Ráda plete, tak jsem ji chtěla poprosit, jestli by mi upletla deku k tomuto účelu. Nevím ale, jestli na pokožku miminka kor novorozeného vůbec může přijít vlna. Tak ještě je ve variantě mít tu deku 2 vrstvou jedna by byla ta pletená a druhá takový ten klasický chlupatý ručník, ale zas nevím, jestli to na miminko můžu dát (ten ručník)… Nechci miminku způsobit vyrážku. Co myslíte holky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6724
29.3.16 14:34

OT: Podle názvu tématu jsem čekal, že se zde dovím něco o praktice bondáže… No nic, chlap no… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24095
29.3.16 14:58

Ze vymyslis blbosti.. Deku si nech na doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
29.3.16 15:02

Ty se dost nudíš, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
29.3.16 15:22

@Premek_Orac Bonding je že se dítě hned po porodu dítě (nahé a neokoupané, pouze osušené) položí na matku a přikryje se dekou (bohužel se však nikde nepíše, jaký má mít materiál, proto můj dotaz) a oba se pak nechají 2 hodiny v klidu. Účelem je hlavně utvoření si vztahu mezi matkou a dítětem.

@silvik.sk @pikola holky, spíš než odsuzující pohledy (které jsem tady stejně čekala) jsem prostě jen chtěla vědět, jestli je ten materiál pro dítě po porodu vhodný a když ne, tak který je vhodný (protože o tom jsem nikde nic nenašla)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22281
29.3.16 15:31

@huwik Zvolila bych něco méně kousavého a náročného na údržbu, než je vlna. Doporučují se červené osušky z jemného froté. Ta červená má nějaký hlubší význam, který jsem zapomněla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
29.3.16 15:35

@huwik Vlna na kůži novorozence klidně může, jediný problém je, že klasická vlna může kousat. Doporučuji koupit stoprocentní merino vlnu (nebo směs merina a hedvábí), merino nekouše a je krásně heboučké. Případné skvrny od krve, smolky apod, které by mimino mohlo na dece udělat, vypereš žlučovým mýdlem. Já jsem sice na bonding nic speciálního nebrala, ale doma používám už od novorozeneckého věku merino kalhotky na látkové plenky a merino oblečení.
A jinak mi to teda přijde jako hezký nápad, když budete mít fotky z porodnice s miminkem v babiččině dece, uděláte jí tím určitě obrovskou radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
29.3.16 15:38

@hanka.br. díky moc za první konstruktivní odpověď :-). červená se používá z důvodu, že dítěti připomíná prostředí dělohy. Taky je to jedna z mála barev, které děti od narození vidí, všechny barvy pak vidí až později, tak snad proto ta červená :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22281
29.3.16 15:42

@huwik Něco takového jsem si myslela, ale nechtěla jsem psát blbosti. Tak ať to vyjde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
29.3.16 19:42

@huwik A co dečka z bavlněné příze? Na naše miminko dali bavlněnou plenu a oba nás sestřička přikryla dekou. Vlastně jsem ani nepočítala s tím, že to zažiji. Pořád mě strašili komplikacemi a nakonec byl porod naprosto bez problémů. Moc Ti přeji, aby bonding vyšel. Ten pohled, kdy se nahaté miminko plazí k prsu, aby se napilo, je fascinující. A pak ten pocit, kdy si maminku prohlíží, celou dobu vůbec nepláče a nakonec slastně usne. To se nedá popsat, to se musí zažít :srdce:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
30.3.16 06:04

@huwik Ahoj, nastávající maminko, pletenou klasickou vlnou bych nedoporučovala, ale pokud budeš chtít pleteninu i pro estetický zážitek, tak bych doporučovala tuto deku ke Stokke kočárkům, mám ji doma a nelituju, na chatě nám dělá ve Vintage stylu i krásný doplněk, i když děti máme odrostlé. Příjemný materiál. https://www.malvik.cz/…a-do-kocarku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama