Problemy s kojenim po cisari

28.3.16 15:52

Problemy s kojenim po cisari

Ahoj. Jsem 5 dni po cisari, snazim se kojit, prvni den chtel porad k prsu a dlouho, ale ted posledni dva dny si cucne jen asi minutu, pak se zacne vztekat a plakat a uz nechce, nevim cim to je, myslim, ze mliko mi poradne zacne az ted, uz mi dost tece z prsa, ale maly si ho poradne nebere. Zkusili jsme nejake mliko koupit, to pije vic, ale zda se, ze ho trapi asi prdiky, protoze pak taky nekdy place. Uvitam jakekoli rady, jestli to je normalni nebo ne a jak lepe kojit. Predem velmi dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26546
28.3.16 15:58

@Nova snazilka Zavolej si domů laktační poradkyni. Ta ti poradí asi nejlépe. takhle na dálku, když nikdo neví, „jak jsou na tom prsa“ a co přesně prcek dělá, ti asi nikdo neřekne. Pokud dáváš dokrm, tak ho nedávej lahví, ale stříkačkou přes prst.
Jinak je teda trochu zvláštní, že vás už tak brzo pustili domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3992
28.3.16 16:36

@Svistice co je zvlastniho na ton, ze uz jsou doma? Ja po prvni sekci sla 4. den ;)

@Nova snazilka hlavne klid a trpelivost ;) laktacni poradkyne je dobry napad, i kdyz stejne ve finale zalezi na tobe a ditku…hodne stesti :hug:

P. s. cisar na kojeni zas takovy vliv nema. Mam za sebou dve sekce a vzdy kojeni hned a bez problemu :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
abver
28.3.16 18:27

A není už prostě " zapláclý" tím UM? Mě malou v porodnici ze začátku krmily UM a to pak třeba taky ode mě nechtěla. Já bych byla opatrná, jestli chceš kojit… Nemáš příliš nalitá prsa? Kdyžtak odstříkat, ať nejsou moc tvrdá a dobře se mu saje. Mě někdy mlíčko z hodně nalitých prsů stříkalo tak, že se malá pouštěla a nadychovala pusinkou, pak polyká vzduch. Ať se zadaří a laktační porad.bych určitě zavolala, jsou linky, na které se dá volat snad kdykoliv. Já se po CS rozkojila tak ten 3. den a kojím doposud, 16 m :D Hodně štěstí :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
7000
28.3.16 18:32

On je hodně problém pokud daly sestřičky malýmu v porodnici lahvičku. Hodně dětí se pak vzteká, že to neteče a prso nechtějí. Jinak já porod SC odpoledne pondělí a až v sobotu ráno se mi poprvé nalily prsa a od neděle si myslím jsem pořádně začala kojit. Ale malej se nikdy nevztekal a furt se snažil. Ale my mu doma lahvičku už nedali, ale dokrmovali týden přes injekční stříkačku, protože to musí tahat sám jako z prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
28.3.16 18:36

Proč kupovat mléko, když máš svoje? Možná se vzteká, že mu to teče moc, třeba jsou prsa moc nalitá a nejde mu se přisát. Neplácej ho umělým mlékem, před kojením zkus maličko rukou odstříknout, ať není prso tak nalité, stačí trošek, lépe se mu chytí. Jinak koukni na stránky mamila.sk Pokud máš mléko, fakt nedávej dokrm, to je nejrychlejší cesta, jak přestat kojit. Pokud mu ho navíc dáváš flaškou, tak to má bez práce a pak se mu samozřejmě nechce sát prso, protože je to namáhavější. Tak vydrž, je maličký a spací, až nabere sílu, vytáhne co potřebuje. Hlavně často nabízej, ale nenuť, koj na požádání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10277
28.3.16 20:01

To není císařem, jestli mlíko máš, tak to je to ok…první pomoc zkusit, jestli nemám moc tvrdá prsa, jestli jo, tak nejdřív trochu odstříkej a pak ho přilož, ony ty malá miminka si neumí to jetě vytáhnout, i odstříkat to jde o poznání hůř naž normálně. A za druhé to taky může být špatnou technikou kojení…jestli špatně přikládáš a jemu to neteče, tak nechce pít…takže tu laktační poradkyni asi zavolat, jestli teda chceš kojit…ale připrav se na to, že ono to kojení je zezačátku vždycky docela boj…vypadá to děsně přirozeně a tak, ale je to fakt věda, chvilku dobrý, chvilku špatný, různý bojkoty a tak…toto je jenom začátek :mrgreen: :mrgreen: jinak jak holky psaly s tou flaškou, jako připadá mi na to moc malej, aby se tak rychle naučil na flašku…ale kdyby náhodou jo, tak bych zkusila vytrvat a vůbec mu umělé nedat minimálně jeden den, prostě jen kojit…klidně i co hodinu, kdykoliv ti přijde, že má hlad, tak přikládat, aby malej pochopil, že mu nic jinýho než sát nezbyde…kdyby teda ale prd vypil za ten den, tak druhý den už bych radši přidávala umělé, aby neplakal zbyteně hlady, ale ne z flašky, jen přes prst ze stříkačky…ale ne na každé krmení…když by něco málo vypil z té stříkačky, tak nemůže mít minimálně dvě hodiny hlad po tom sunaru, takže zase bych zkusila pár hodin vytrvat a jen přikládat a pak zas třeba až navečer zkusit ten sunar…ale záleží hodně na vás, jak vytrváte…mě ty „boje“ neskutečně deptaly, takže ve třech měsících jsme kojení ukončili…doufám, že teď s druhým mimčem to bude uvolněnější a půjde nám to líp :mrgreen: hodně štěstí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
28.3.16 21:16

mne s něčím podobným pomohly kloboučky. Malej se špatně přisával a pak mu to nešlo. Tx jsme pak postupně odbourali. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
31.3.16 16:55

Mě také po CS se dcerka nepřisála, bohužel se přisála až po několika dnech a to pomocí kloboučků a s těmi jsme zůstali půl roku.
Držím palečky, ať se brzo a krásně přisaje. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
5.4.16 12:14

Zkus se tím nezabývat, pokud to nepůjde tak to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat