Plíseň v jádřinci u jablka?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Innocence
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 08:24
Plíseň v jádřinci u jablka?

Ahoj všichni, jdu pro radu.
Momentálně se mi pořád stává to, že ať v obchodě koupím jakýkoli jablka a pak je doma rozkrojím, v jádřinci najdu stopy něčeho, co vypadá jako plíseň. Jinak je jablko úplně v pořádku, zdravé, bez fleků, dužina ok. Kdyby člověk to jablko nerozkrojil, tak ani neví, že to tam uvnitř je. Já ale nevím, jestli to mám jíst :? Teď jsem vyhodila všechna jablka, která jsem koupila, protože to bylo úplně ve všech :zed: a moc mě to teda nebaví. Co myslíte? Je dužina takového jablka poživatelná nebo ne??? Přidávám foto, je sice stažené z netu, nenapadlo mě si ty své vyfotit, ale je to identické.
Díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 14.01.18 08:53

A na netu u těch fotek psali, že se jedná o plíseň? Jablka s plesnivým jadřincem bych nejedla, plíseň je rozlezlá v celém plodu. Ale spíš přemýšlím, jestli se nemůže jednat o nějakou kondenzaci ovocných cukrů vlivem skladování. Přece jen jablka se skladují podchlazená v ochranné atmosféře a sklad se otvírá nějakou dobu před expedicí. Držela jsem v ruce jablko ze skladu otevřeného dvě hodiny předtím a bylo pěkně ledové… Ale odborník nejsem, možná se ozve někdo, kdo bude vědět přesně.

Innocence
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 08:57

@nozu
Tam právě byly reakce jak takové, že to není ok, tak takové, že to ok je. Tak to zkouším tady. Protože kupovat jablka by v tom případě nemělo smysl, ať koupím levná nebo drahá, najde se to ve všech :nevim:

Heivka
Závislačka 3259 příspěvků 14.01.18 09:32

Já bych zkusila test, rozkrojte jablko, jadřinec vyhoďte, a nechte rozkrojené jablko 12hodin v teple, pokud se ochlupatí stejným způsobem je to plíseň, jestli ne plíseň to nebude.

Innocence
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 09:37

@Heivka
Díky :palec: určitě vyzkouším, jakmile najdu další, což asi nebude trvat dlouho.

Russet
Extra třída :D 12216 příspěvků 14.01.18 09:48

@Innocence
Plíseň to je a nejedla bych to. Otázka je, jestli kdybys koupila jablka od sadaře, nestalo by se špatným skladován doma to samé. Pamatuju si, že u prarodičů se vše vykrajovalo, jedli jsme určitě i špatná jablka. Dnes jsem na to opatrná a vybírám si sama. Schválně rozkrojím jeden golden, jestli to tam je taky :mrgreen:

Innocence
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 09:53

@Russet
Jo, u babičky se vše vykrajuje i dneska, no. A právě jsem si jablka začala rozkrajovat až teď v posledních týdnech, dřív jsem je jedla „normálně“ :D, že jsem je okousala. Takže ani nevím, kolik jsem takových jablek už snědla :roll:. Rozkroj a napiš :D :)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 14.01.18 11:36

Plíseň to není. Neumím to odborně popsat, ale najdeš to jen v dirkách, kde není semeno, nebo je semeno zakrslé. Jablka jsou pouze podtržená.

Innocence
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 11:50

@Vlaďka 83
No, právě v některých jadýrka normálně jsou. V některých ne a v některých ano. Takže to není na závadu?

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 14.01.18 12:08

@Innocence
Není. Pokud to jsou jen ty chomáčky v barvě světlejší dužniny, které jsou na fotce, a není to kolem měkké nebo nahnědlé, tak nejde o plíseň, ale o jakési lůžko pro vyvíjející se semínko. Kdyby se semeno vyvíjelo normálně na stromě, tak by se to nevytvořilo.

Innocence
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 12:25

@Vlaďka 83
Ahaaaa, tak super :) je to právě jinak úplně zdravé jablko, nic měkké kolem ani hnědé. Ještě zkusím to, co psala Heivka, ale jsem ráda, že nebudu muset vyhodit další kilo jablek :palec:

Lurin
Stálice 53 příspěvků 22.04.18 10:29
Plíseň v jádřinci

Podle mě to plíseň je, vypadá to přesně jak plíseň. Taková jablka mívají plíseň i v bubáku, tam se o žádné lůžko přece nemůže jednat.Taky to řeším a váhám, zda vyhazovat nebo ne. Teď na jaře je to ve všech jablkách, která koupíme. Bílé chmíří bývá i tam, kde je zralé jádro, nejenom tam, kde není nebo je zakrslé. V době sklizně a na podzim se s tím nesetkávám. Asi by se to chtělo zeptat někoho, kdo tomu víc rozumí, ale nenapadá mě, koho :nevim:

Taka
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 22.04.18 11:29

@Lurin Budu oponovat :mrgreen: Já se s tím setkala jen u jablek, která byla trhaná brzy a dozrávala mimo strom. Když jsme „chlupaninu“ dali do podmínek pro rozmnožení plísně, nic se nestalo. Podle mojí zkušenosti to teda plíseň není, jinak by se rozrostla :)

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 19666 příspěvků 22.04.18 13:50
@Lurin píše:
Podle mě to plíseň je, vypadá to přesně jak plíseň. Taková jablka mívají plíseň i v bubáku, tam se o žádné lůžko přece nemůže jednat.Taky to řeším a váhám, zda vyhazovat nebo ne. Teď na jaře je to ve všech jablkách, která koupíme. Bílé chmíří bývá i tam, kde je zralé jádro, nejenom tam, kde není nebo je zakrslé. V době sklizně a na podzim se s tím nesetkávám. Asi by se to chtělo zeptat někoho, kdo tomu víc rozumí, ale nenapadá mě, koho :nevim:

Jablčko nahryznuté zo dvoch strán, aj ked bylo krásne, nechutilo nám. Láska, bože, láska, nešla okolo, už to nejde vrátit, už je neskoro. :dance:

Tableta
Závislačka 4129 příspěvků 22.04.18 14:48

Proč to vůbec řešíš? Ta jablka už se dávno snědla  :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >