Plíseň v jádřinci u jablka?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Innocence
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 14.01.18 08:24
Plíseň v jádřinci u jablka?

Ahoj všichni, jdu pro radu.
Momentálně se mi pořád stává to, že ať v obchodě koupím jakýkoli jablka a pak je doma rozkrojím, v jádřinci najdu stopy něčeho, co vypadá jako plíseň. Jinak je jablko úplně v pořádku, zdravé, bez fleků, dužina ok. Kdyby člověk to jablko nerozkrojil, tak ani neví, že to tam uvnitř je. Já ale nevím, jestli to mám jíst :? Teď jsem vyhodila všechna jablka, která jsem koupila, protože to bylo úplně ve všech :zed: a moc mě to teda nebaví. Co myslíte? Je dužina takového jablka poživatelná nebo ne??? Přidávám foto, je sice stažené z netu, nenapadlo mě si ty své vyfotit, ale je to identické.
Díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11338 příspěvků 14.01.18 08:53

A na netu u těch fotek psali, že se jedná o plíseň? Jablka s plesnivým jadřincem bych nejedla, plíseň je rozlezlá v celém plodu. Ale spíš přemýšlím, jestli se nemůže jednat o nějakou kondenzaci ovocných cukrů vlivem skladování. Přece jen jablka se skladují podchlazená v ochranné atmosféře a sklad se otvírá nějakou dobu před expedicí. Držela jsem v ruce jablko ze skladu otevřeného dvě hodiny předtím a bylo pěkně ledové… Ale odborník nejsem, možná se ozve někdo, kdo bude vědět přesně.

Innocence
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 14.01.18 08:57

@nozu
Tam právě byly reakce jak takové, že to není ok, tak takové, že to ok je. Tak to zkouším tady. Protože kupovat jablka by v tom případě nemělo smysl, ať koupím levná nebo drahá, najde se to ve všech :nevim:

Heivka
Závislačka 2896 příspěvků 14.01.18 09:32

Já bych zkusila test, rozkrojte jablko, jadřinec vyhoďte, a nechte rozkrojené jablko 12hodin v teple, pokud se ochlupatí stejným způsobem je to plíseň, jestli ne plíseň to nebude.

Innocence
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 14.01.18 09:37

@Heivka
Díky :palec: určitě vyzkouším, jakmile najdu další, což asi nebude trvat dlouho.

Russet
Echt Kelišová 9369 příspěvků 14.01.18 09:48

@Innocence
Plíseň to je a nejedla bych to. Otázka je, jestli kdybys koupila jablka od sadaře, nestalo by se špatným skladován doma to samé. Pamatuju si, že u prarodičů se vše vykrajovalo, jedli jsme určitě i špatná jablka. Dnes jsem na to opatrná a vybírám si sama. Schválně rozkrojím jeden golden, jestli to tam je taky :mrgreen:

Innocence
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 14.01.18 09:53

@Russet
Jo, u babičky se vše vykrajuje i dneska, no. A právě jsem si jablka začala rozkrajovat až teď v posledních týdnech, dřív jsem je jedla „normálně“ :D, že jsem je okousala. Takže ani nevím, kolik jsem takových jablek už snědla :roll:. Rozkroj a napiš :D :)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 14.01.18 11:36

Plíseň to není. Neumím to odborně popsat, ale najdeš to jen v dirkách, kde není semeno, nebo je semeno zakrslé. Jablka jsou pouze podtržená.

Innocence
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 14.01.18 11:50

@Vlaďka 83
No, právě v některých jadýrka normálně jsou. V některých ne a v některých ano. Takže to není na závadu?

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 14.01.18 12:08

@Innocence
Není. Pokud to jsou jen ty chomáčky v barvě světlejší dužniny, které jsou na fotce, a není to kolem měkké nebo nahnědlé, tak nejde o plíseň, ale o jakési lůžko pro vyvíjející se semínko. Kdyby se semeno vyvíjelo normálně na stromě, tak by se to nevytvořilo.

Innocence
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 14.01.18 12:25

@Vlaďka 83
Ahaaaa, tak super :) je to právě jinak úplně zdravé jablko, nic měkké kolem ani hnědé. Ještě zkusím to, co psala Heivka, ale jsem ráda, že nebudu muset vyhodit další kilo jablek :palec:

Lurin
Stálice 53 příspěvků 22.04.18 10:29
Plíseň v jádřinci

Podle mě to plíseň je, vypadá to přesně jak plíseň. Taková jablka mívají plíseň i v bubáku, tam se o žádné lůžko přece nemůže jednat.Taky to řeším a váhám, zda vyhazovat nebo ne. Teď na jaře je to ve všech jablkách, která koupíme. Bílé chmíří bývá i tam, kde je zralé jádro, nejenom tam, kde není nebo je zakrslé. V době sklizně a na podzim se s tím nesetkávám. Asi by se to chtělo zeptat někoho, kdo tomu víc rozumí, ale nenapadá mě, koho :nevim:

Taka
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 22.04.18 11:29

@Lurin Budu oponovat :mrgreen: Já se s tím setkala jen u jablek, která byla trhaná brzy a dozrávala mimo strom. Když jsme „chlupaninu“ dali do podmínek pro rozmnožení plísně, nic se nestalo. Podle mojí zkušenosti to teda plíseň není, jinak by se rozrostla :)

mrav
Extra třída :D 11954 příspěvků 22.04.18 13:50
@Lurin píše:
Podle mě to plíseň je, vypadá to přesně jak plíseň. Taková jablka mívají plíseň i v bubáku, tam se o žádné lůžko přece nemůže jednat.Taky to řeším a váhám, zda vyhazovat nebo ne. Teď na jaře je to ve všech jablkách, která koupíme. Bílé chmíří bývá i tam, kde je zralé jádro, nejenom tam, kde není nebo je zakrslé. V době sklizně a na podzim se s tím nesetkávám. Asi by se to chtělo zeptat někoho, kdo tomu víc rozumí, ale nenapadá mě, koho :nevim:

Jablčko nahryznuté zo dvoch strán, aj ked bylo krásne, nechutilo nám. Láska, bože, láska, nešla okolo, už to nejde vrátit, už je neskoro. :dance:

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 22.04.18 14:48

Proč to vůbec řešíš? Ta jablka už se dávno snědla  :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama