Plivani jidla

50
6.10.21 22:49

Plivani jidla

Zdravim maminky,
Témat ohledně papani a nepapani nasich ratolesti je hodne, presto jsem si dovolila jeste jedno zalozit.

Dcerka, rok a trictvrte, neni zadny velky jedlik, ok, s tim uz jsem se nejak smirila, sni tolik, kolik ji staci, i kdyz jsou to někdy 2,3 lžičky, ale trapi me jeji plivani.
Ma rada bile jogurty, banany, meloun, ovocné presnidavky, michana vajicka, leco, bramborovou kasi, domaci ovesne susenky, kvetakovy mozecek, rajskou.. No a pak jsou jidla, co nekdy rada sni, nekdy nechce.

A pak jsou veci, ktere chce, nadsene si je narve do pusy ( ma v oblibe si narvat plnou papulu), pozmoula a pak vyplivne nebo je schopna si to nechat hodinu v puse - jablicko ( bez slupky), okurka, sýry, paprika, mandarinka, maso, ryze, kuskus, někdy i rohlik?.. apod.. Zajimave je, ze nekdy( ale zřídka) to sni bez plivani a nekdy to vypada, jak kdyz to zkrátka neumi polknout. Mate s tim zkusenosti? Nebo mate ditko, co to skoro ve 2 letech proste neumi snist?

Dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11519
7.10.21 00:33

Jo syn mě to dělá taky. U jablek, hroznu z toho vycuca štávu a pak vyplivne, nekdy to sni. Narve si plnou pusu něčeho, chce další kus a místo toho aby snědl co má v puse tak to vyplivne a dá si tam to nový :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
7.10.21 02:55

Jo, tohle děti dělají. A až poporostou, tak s tím přestanou. Kamarádčina dcera dokázala držet v puse kousek jídla třeba půl dne, aniž by nějak dala najevo, že to tam má. A to dokonce jedla i něco jiného, ale ten neoblíbený kousek nepolkla. Pak když se jednou málem udusila při odpoledním spaní, tak jí kamarádka průběžně namátkově kontrolovala pusu. Co by bývala dala za to, aby to dítě, co nechce, rovnou vyplivlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5662
7.10.21 13:24
@Gabčík1 píše:
Zdravim maminky,
Témat ohledně papani a nepapani nasich ratolesti je hodne, presto jsem si dovolila jeste jedno zalozit.

Dcerka, rok a trictvrte, neni zadny velky jedlik, ok, s tim uz jsem se nejak smirila, sni tolik, kolik ji staci, i kdyz jsou to někdy 2,3 lžičky, ale trapi me jeji plivani.
Ma rada bile jogurty, banany, meloun, ovocné presnidavky, michana vajicka, leco, bramborovou kasi, domaci ovesne susenky, kvetakovy mozecek, rajskou.. No a pak jsou jidla, co nekdy rada sni, nekdy nechce.

A pak jsou veci, ktere chce, nadsene si je narve do pusy ( ma v oblibe si narvat plnou papulu), pozmoula a pak vyplivne nebo je schopna si to nechat hodinu v puse - jablicko ( bez slupky), okurka, sýry, paprika, mandarinka, maso, ryze, kuskus, někdy i rohlik?.. apod.. Zajimave je, ze nekdy( ale zřídka) to sni bez plivani a nekdy to vypada, jak kdyz to zkrátka neumi polknout. Mate s tim zkusenosti? Nebo mate ditko, co to skoro ve 2 letech proste neumi snist?

Dekuji :)

Pamatuji si, ze segra byla zrout, porad neco loutala a casto se stavalo ze to nespolkla vsechno, ale syslila v tvarich jako krecek, takze treba tesne pred spanim ji mamka vjela prstem do pusiny a odsyslila ji, delavala to pravidelne. K tomu rumplovala porad s postylkou takze jsem si jako starsi kolikrat rikala, ze je cakla, nebyla, uz asi pocatky nasledne geniality :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102596
7.10.21 13:39

@lilith1 odsyslila :lol: super výraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu