Plné kojení - problém

Anonymní
13.9.21 18:39

Plné kojení - problém

Ahoj,

jsem zoufalá. Dcera se narodila cca měsíc před termínem a bojujeme s kojením. Je moc šikovná, přisaje se, táhne (akorát brzy se unaví), ale mám málo mléka. Vždy jsem chtěla plně kojit..
Zkouším na rady laktační - kojící čaje, homeopatika, nahřívání prsou, masáže olejíčkem, 2 různé polohy při kojení.
Zkoušela jsem vážit před a po kojení, ale váha nic neukáže (nic nevypije). Když dceru uložím, jdu odstříkat automatickou odsávačkou (pokaždé ani ne 10 ml z obou prs) a už si v téhle situaci opravdu nevím rady.
Všude, ale fakt všude je, jak kojení důležité jako kdyby bez toho dítě mělo umřít.. koukám na Nutrilon (upozornění, že kojení je nejlepší), veškeré brožury, co jsem si letmo pročetla o kojení a technikách, tak jak je kojení úplně to nejlepší nebo na návštěvě u lékaře, že kojit, kojit a kojit, protože je hodně malá a teď je to to nejdůležitější, co potřebuje.

Já to všechno vím a úplně mě štve, že nekojím plně. Moc bych si to přála a opravdu pro to dělám vše.
Kdybych malou přikládala jen k prsům, tak by jen plakala až řvala nebo usnula vyčerpáním ze sání u prsa (vydrží maximálně 5 - 10 minut a pak i špatně jí mléko z flašky) nebo už jsem třeba zkoušela dát malé příkrm a hned potom odsát.

Jsou chvíle, kdy už brečím (v poslední době častěji - i hormony mají nejspíš vliv) a já si připadám jako bych selhala. Chci jí dopřát to nejlepší, ale nejde to..

Co dělat? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8336
13.9.21 18:43

Az se pustis do kojeni, zkus na nej nemyslet. V duchu se odeber nekam, kde se Ti libi. Ja mela plaz, tak jsem si predstavovala kazdej kaminek, racky, palmy ve vetru…on totiz adrenalin blokuje oxytocin. Takze to zkus a uvidis, myslim, ze se budes divit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24486
13.9.21 18:46

A jinak dcera prospívá? Přibírá? Má dost pocuranych plen? Tím bych se řídila, váhu bych vyhodila a odsávat po kojení je blbost, je třeba neodsala nic moc ani normálně, natož když si malý už předtím vytáhnul a to sem měla mléka, že to stříkalo kolem, teklo samo průběžně celý den, syn se tím i dusil jak nestíhal pít, ale odsavacka nevytáhla nic. Další blbost dávat flašku, když chces kojit, z flašky to teče samo tam se nemusí snazit, tak se pak nediv, že když přiložiš k prsu a musí tahat, tak se vzteká. Každopádně než se takhle nervit, tak to na to kašlu a dám to UM, na to nikdo neumřel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
13.9.21 18:56

Davas flasku = kojeni pujde do kytek. Dokrm se dava cevkou, pokud chces kojeni zachranit. Hrozne me mrzi, ze ses asi dostala ke spatne laktacni…zkus nekoho z Mamily. A spolecne spani, noseni v satku…? Samozrejme, nekdy to nejde a teda driv se nekojilo a zijem vsichni. Ja jen, ze jestli jeste chces neco zkusit, tohle me hned prastilo pres oci. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
13.9.21 19:05

Já dostala u dětí mastitidu a horečky 40 mléko šlo pryč po třech týdnech dávala jsem umělé a také děti vyrostli a jsou zdravé. Prostě někdy to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
13.9.21 19:16

Zkousela jsi jinou laktacni poradkyni? Problem by mohl byt i v te lahvi - dokrmovala jsem pres strikacku (naucili me to v porodnici). Z porodnice jsi odchazela s tim, ze kojis nebo dokrmujes? Prikladas/odsavas v noci?

No a nakonec UM není žádná smrt. Já kojila do půl roku, pak hnusná angína, vysoký horečky, odsavačku jsem neudrželq v ruce, tak jel manžel pro umělý. A žijeme všichni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6217
13.9.21 19:33
@Dobrej_tym píše:
Davas flasku = kojeni pujde do kytek. Dokrm se dava cevkou, pokud chces kojeni zachranit. Hrozne me mrzi, ze ses asi dostala ke spatne laktacni…zkus nekoho z Mamily. A spolecne spani, noseni v satku…? Samozrejme, nekdy to nejde a teda driv se nekojilo a zijem vsichni. Ja jen, ze jestli jeste chces neco zkusit, tohle me hned prastilo pres oci. :kytka:

Vzdyt nepise, jakou flasku pouziva. Existuji i flasky, ktere napodobuji kojeni a decko se musi snazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
13.9.21 19:36
@Wani píše:
Vzdyt nepise, jakou flasku pouziva. Existuji i flasky, ktere napodobuji kojeni a decko se musi snazit.

No ty jsou sice lepší než nic, ale žádná flaška reálně nenapodobí kojení. Bohužel ho kazí všechny, i ty ultradrahé, které si to píšou na obaly :nevim: Zrovna tak dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 19:57

@Tarjei
Díky, zkusím to.. Jen mám nějak rozházet hormony. Někdy jsem úplně VM pohodě, někdy si to až moc beru. :?

@Kriss Tina
Prospívá, přibírá, počůranou plenu má každé přebalení. Má aktuálně 2,4 kg.
Byla v inkubátoru, sestřičky ji krmily přes lahev a jak říkám. Přisátá začne odpadávat po těch 10 minutách a pak nemá sílu ani na lahev.

Lahve používám od Aventu (až bude starší dají se použít na příkrmy.

• Citovat
  • Nahlásit
24486
13.9.21 19:59
@Anonymní píše:
@Tarjei
Díky, zkusím to.. Jen mám nějak rozházet hormony. Někdy jsem úplně VM pohodě, někdy si to až moc beru. :?

@Kriss Tina
Prospívá, přibírá, počůranou plenu má každé přebalení. Má aktuálně 2,4 kg.
Byla v inkubátoru, sestřičky ji krmily přes lahev a jak říkám. Přisátá začne odpadávat po těch 10 minutách a pak nemá sílu ani na lahev.

Lahve používám od Aventu (až bude starší dají se použít na příkrmy.

A jak často kojis? Ono 10 minut může stačit, pokud prikladas častěji (což bys měla, pokud chces laktaci pořádně rozjet).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14762
13.9.21 20:23

Klidne staci tech deset minut, ale prikladat casto.

Flasku vyhod, to je pak s kojenim konecna. Davala bych s cevkou na prsu. At cumla prso a u toho pije UM.
Po kojeni muzes odsavat, ale to caste prikladani nadela daleko lepsi sluzbu.
Idealni by bylo nedokrmit po kazdem kojeni, at se mala vic dozaduje prsu, treba po pulhodine, po hodine.
Kdyz pokazde naplno dokrmis, bude se hlasit na kojeni az po par hodinach a to je proste pozde.
Prsa potrebujou informaci, ze mlade je furt na prsu a potrebuje hooodne mlika, jinak se ta produkce nezvedne.

A pokud to pres vsechno snazeni nepujde, tak si rekni, zes udelala vse, cos mohla, netreba se hroutit.
Kojeni je opravdu nejlepsi, ale kdyz nejde, tak proste nejde, mas se kvuli tomu rozkrajet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14762
13.9.21 20:26

Jo a prestala bych vazit pred/po kojeni, dokrm bych davala odhadem.
Male miminko kdyz zacne plakat hlady, musi na prso HNED, jinak se vysili a pak uz nema silu sat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 22:04

• Citovat
  • Nahlásit
2116
13.9.21 22:10

Kojení se hrozně přeceňuje, pokud to nejde, tak to prostě nejde ani kdybys přitom dělala stojku :nevim: poznáš na ostatních dětech, nebo svých kamarádech kdo z nich byl kojenej a kdo ne? Troufam si říct, že to nepoznáš, tak to asi nebude tak horký aby to děti nějak poznamenalo, lepší dostatek umělýho mlíka, než nedostatek mateŕskýho + ještě tvoje nervy na pochodu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7666
13.9.21 22:13

Víš, co nejvíc blokuje spuštění mléka? Stres! Mluvím z vlastních zkušeností, taky jsem rodila předčasně, tak si umím představit, co prožíváš. Mléko do miminka cpát pomalu násilím a protože se to protáhne, tak ho za chvíli zase budit, aby se dodržel interval… Když začneš kojit, cítíš po chvilce takový tlak v prsou, jak se ti spustí mléko? V ten okamžik se miminko moc nenadře, protože to teče samo, ale aby se spustilo, neměla bys být vynervovaná. Taky pomáhá spát, aspoň chvilku si zdřímnout, neflákat jídlo, hodně pít. Jestli se ti kojení pořádně nerozjede, tak holt sáhneš po UM, svět se nesboří. :nevim: Ale kojení má dost výhod, od financí po pohodlnost, že to mléko nemusíš chystat. Zkus, opravdu zkus si udělat pohodlí, nabídnout prso s tím, že ti bude lhostejné, kolik vypije. Ber to jako chvilku mazlení s tím malinkým roztomilým človíčkem. :srdce: Když budeš mít pocit, že se napije málo, tak to potom zkusíš dokrmit. A co je taky důležité, tak aby miminko bylo na to krmení odpočaté. Jak mi až po týdnu stresu řekla sestřička z intermediální péče, tak někdy není od věci nechat to miminko vyspat třeba o hodinku víc, aby nabralo sílu na to krmení. Je to pro ně hodně únavné. Neboj, i 10ml je do začátku dobrý výsledek. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat