Plnotučné mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markéta N.V.
Kecalka 269 příspěvků 16.12.16 09:32
Plnotučné mléko

Od kolika měsíců může dítě obyčejné plnotučné mléko? X doktorů - x názorů.. jeden řekl od 12. měsíců, druhý od 24. měsíců. Ví o tom někdo víc?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 16.12.16 09:39

Kravské mlého jsem dávala do vaření tak od deseti měsíců a k pití od roku. Jak moc tučné, neřeším. Vetšinou je doma polotučný krabicák.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 16.12.16 09:39
@Markéta N.V. píše:
Od kolika měsíců může dítě obyčejné plnotučné mléko? X doktorů - x názorů.. jeden řekl od 12. měsíců, druhý od 24. měsíců. Ví o tom někdo víc?

Ahojky, jestli ti pomůže tohle, tak se na to mrkni, je to názor, dle mého loajální výživové poradkyně, která má vystudovanou i farmacii.

https://youtu.be/PiB3Fogftak

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 16.12.16 09:52

Ano ty názory se různí, jako na spoustu věcí a pravdy se člověk asi jen tak nedobere. Já kravské používala občas na vaření od roku, k pití od asi 2 ale spíš vyjímečně, nemyslím si, že mléko by bylo něco, co děti potřebují k životu. Kupuju jen čerstvé plnotučné, krabicák vubec.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 16.12.16 09:53

Naše dětská doktorka mi řekla, že plnotučné a čerstvé se může dávat od roka, ale že si mám ohlídat aby bylo od volně pasených krav. Protože to v tetrapacích je od krav co se krmí sojou a kukuřicí a pak se objevují alergie na mléko které jsou ve skutečnosti reakcí na soju.
Něco na tom bude, ségra měla „alergii“ na mléko, když jsem jí dala na vyzkoušení litr toho co kupuju já (jezdí k nám dodávka s mlíkem a když si udělám výlet, tak asi 5km od nás je farma) a žádné problémy co má obvykle po mlíku se nedostavily.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 16.12.16 10:00

Soukromý názor - protože se jedná o alergen, ve kterém navíc mohou být z potravy krav schované další látky, které vyvolají silnější reakci organismu, tak bych počkal do 24 měsíců.
Zároveň považuji plnotučné za lepší a samozřejmě si ohlídat původ…

Markéta N.V.
Kecalka 269 příspěvků 16.12.16 10:00

Díky za názory.. jde mi o to, ze syn vyžaduje mléko v noci přes den moc nechce jist a tak má v noci hlad. UM chce jen hodně málo kdy, ale já mu něco dát musím a tak jsem myslela na to obyčejné mléko. Proto ta otázka :)

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 12 inzerátů 16.12.16 10:07
@Markéta N.V. píše:
Díky za názory.. jde mi o to, ze syn vyžaduje mléko v noci přes den moc nechce jist a tak má v noci hlad. UM chce jen hodně málo kdy, ale já mu něco dát musím a tak jsem myslela na to obyčejné mléko. Proto ta otázka :)

je to tvoje volba, ale když budeš teď ustupovat jeho požadavkům na jídlo, tak co budeš dělat za pár let???
roční dítě hladem neumře jen tak, takže já bych v noci nedala nic, v noci se nejí, v noci se spí; stejně je pro děti doporučováno kojit v noci do 6-8m, pak postupně přejít pouze na denní stravu :think:
ale jak píšu, je to tvoje dítě a tvoje volba, jak moc mu vyjdeš vstříc

a k mléku, já děti kojila do 22m, ale okolo 1 roku jsem začala dávat trochu karvského plnotučného mléka, většinou jako Caro (caro zalít do půlky horkou vodou, zbytek mlíkem), toto jim chutná dodnes

Alušáček
Závislačka 3182 příspěvků 16.12.16 10:11
@Markéta N.V. píše:
Díky za názory.. jde mi o to, ze syn vyžaduje mléko v noci přes den moc nechce jist a tak má v noci hlad. UM chce jen hodně málo kdy, ale já mu něco dát musím a tak jsem myslela na to obyčejné mléko. Proto ta otázka :)

A jaké mléko pil do teď?

beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 16.12.16 10:44
@Petulka1234 píše:
Ahojky, jestli ti pomůže tohle, tak se na to mrkni, je to názor, dle mého loajální výživové poradkyně, která má vystudovanou i farmacii.https://youtu.be/PiB3Fogftak

Loajalni k cemu?

Jinak nam rikali od roka…a urcite plnotucne cerstve. Do dvou let nedavat polo/nizkotucne (to bych ja osobne rekla i nikdy, ale to je na jinou debatu)

Markéta N.V.
Kecalka 269 příspěvků 16.12.16 10:46

@Alušáček do teď měl UM Hami, ale to uz mi nechce a nenechám ho v noci o hladu, když vidím, jak málo jí přes den a hlavně je hubeňoučký.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 16.12.16 10:53

Můj názor zase je, že když se děti vyvarují až „do puberty“ alergenům, tak je to spíš horší než lepší. Takže u nás se dávalo ochutnávat „kdeco“ už od šesti měsíců, s lepkem seznámení ještě dříve.
Okolo roku měl malej v puse už skoro vše, od mléka přes med až po ořechy. Opatrnější jsem byla jen s exotickým ovocem (uznávám tezi, že by se mělo jíst především to, co u nás vyrostlo).
Jediné, co bych u mléka řešila, že čím čerstvější a „blíže krávě“ tím lépe ;)

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 16.12.16 10:53

@Markéta N.V. a já bych i řekla, že když mu omezíš noční pití, mohl by začít víc jíst přes den. Ted nemá proč, když si to může v noci dohnat.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 16.12.16 11:00

@Markéta N.V. Doporučuji vydržet a v noci nic nedat, ségra takhle prokojila celou noc a přes den jí holka nic nejedla. Pak se ségře zhoršilo zdraví a její doktorka jí řekla, že má okamžitě s kojením přestat jestli nechce skončit na kapačkách, měla kvůli alergiím malé hrozně omezený jídelníček. No asi tři dny holka prořvala noc a po těch třech dnech začala jíst přes den, není to sice žádná sláva, ale je to výrazně lepší.
Mě syn noční jídlo odboural v 9 měsících a měl jen ranní předsnídani, to v šest ráno vypil flašku nutrilonu a spal dál a ve 13 měsících odboural i to a nutrilon už odmítl pít. Ale je fakt, že mám velkou kliku, kluk je žrout a spáč.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 16.12.16 11:06

@Mar__tanka1983 Tak to vám trochu pokazím teorii. Můj nejsilnější alergen je v podstatě skoro všechno ovoce co roste u nás. Nejhorší jsou jablka a hrušky, ty vedle mě nesmí jíst ani nikdo jiný abych se nezačala dusit. Naštěstí já můžu ovoce po převaření, ale ségře i její malé vadí jablka i po tepelném zpracování.
Edit: Takže já od dětství jím hlavně citrusy a mango a banán (ten nemám ráda) a některé druhy bobulí.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >