Plochá noha u dítěte 11 let

9.12.19 09:59

plochá noha u dítěte 11 let

Ahoj, ráda bych znala vaše názory a zkušenosti.
Dcera 11 let má plochou nohu, nosí ortopedickou vložku do bot a doma zdravotní papuče, noha jí začala bolet asi před rokem po větší túře si musela sednout a odpočinout, později to začalo i doma, bolest popisuje jako by jí plosku někdo natahoval a píchal jí tam, na nártu ma bulku. U ortopeda jsme byly před půl rokem a dostala vložky do bot. Zakázal jí skákat přes švihadlo a na trampolíně, vadí skákání občas? Má nosit vložky i na tělocvik? Může chodit v létě boso? Co si myslíte při ploché noze o barefoot obuvi? Můžou pomoci homeopatika? Nebo jak jinak ještě pomoci a kdy se noha spraví? Po půl roce říká, že je to lepší, ale někdy jí ta noha pořád bolí.
Moc děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

10424
9.12.19 10:14

Naše děti mají vždy viditelně lepší klenbu po létě, když hodně lítají na zahradě naboso. Ideálně na různých povrchách-písek, tráva, štěrk, ale občas sundáme botky i v lese a děláme si „bosou stezku“. Syn má zase problém s entezopatií (zánět šlach v chodidle) a tam to chce tu nohu hodně cvičit a nepřetěžovat. Doma děláme každý den 5ti minutové cvičení naboso - přenášíme nohama míčky, kapesníčky, děláme „píďalku“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
9.12.19 10:15

Jo a z mé zkušenosti je lepší zkusit fyzioterapeuta, než ortopeda. Pokud má dítě ploché nohy, může se brzy přidat i špatné držení těla, tak je lepší zkouknout to kompletně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
9.12.19 10:40

Taky bych doporučila fyzioterapeuta. Nám vymyslel speciální cvičení, podle toho jak nám nohy skouknul. Chce to pak cvičit každý den, byla to celkem i zábava. Mně i dceři, ortoped nám nijak zásadně nepomohl. A chůze na boso určitě ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2213
9.12.19 11:18

Určitě to chce fyzioterapeuta a najít vhodné cvičení. Vložka do bot to nespasí, je potřeba správně cvičit. Co, jak a jak často musí určit odborník, aby to bylo účinné, ale zároveň aby nebyla noha cvičením přetěžovaná. Chůze naboso ano, ale po přírodním povrchu - tráva, písek, oblázky atd. Beton, asfalt apod. ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 19:53

Děkuji za odpovědi. Fyzioterapeuta mi napíše pediatr a nebo mě vezme i bez doporučení? Hradí pojišťovna? A za jak dlouho bude noha v pořádku? Je fakt, že ortoped napsal vložky a ať cvičíme, musela jsem hledat na netu, a tím to haslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
10.12.19 20:19

@pattismith nekteri fyzioteraputi maji smlouvy s pojistovnami, jini ne, doporucuji pohledat podle referenci. Zadanku ti pediatr vypise vetsinou bez problemu. Za jak dlouho to bude v poradku ti nikdo nerekne-zalezi na mnoha faktorech-na stavu nohy ted, na rustu, na typu cviceni a poctivosti i na genetice.Je to beh na dlouhou trat, taky z toho nejsem odvarena :? Jo a vetsina slusnych fyzioterapeutu mame delsi cekacky, tak se klidne objednej jeste nez dostanes zadanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama