Ploché nožky u dcery

334
16.11.15 08:26

Ploché nožky

Zdravím,

dcera má náběh na ploché nohy - vytáčí kotníky dovnitř a chodí jakoby po vnitřní straně chodidla.
Ortoped doporučil masáž - prsty nebo palcem jí přejíždět hranu chodidla a ona pak tu nožičku vytáčím určitým směrem, což by mělo pomoct.

Jenomže jsem trubka - nevím, jestli jsem to nedopletla.

Mám zato, že jí mám masírovat vnější hranu chodidla (od malíčku dolů), ale nezdá se mi to podle toho, jak nožku vytáčí.

Nedělal někdo to samé? Nevíte, jak na to? Nemá to být vnitřní strana (od palce dolů?), nedomotala jsem to?

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

137
16.11.15 09:35

Asi bych zašla za fyzioterapeutem - krome cvičení provádějí i tejpování (máme nožky zatejpované - mala leze a vytáčí nožičky směrem ven - do budoucna pokud by se neřešilo již teď problem co vy máte teď). Ortoped dle mne doporučuje obuv na takový problem, cvičení nebo tejpovani fyzioterapeut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
16.11.15 09:51

Také doporučuji návštěvu fyzioterapeuta a odhalení příčiny, podle mě masáže nic moc nevyřeší. Dcera má vbočené kotníky a je to způsobené oslabeným břišním svalstvem.

Hodně pomáhá barefoot obuv, aby se noha posílila. Já jako dítě měla ploché nohy, mechanická náprava typu vložek do bot byla k ničemu, pomohla jen a jen chůze na boso. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama