Plodová voda???

3
20.4.04 11:53

Plodová voda???

Dobrý den všem především již opravdovým maminkám.
jsem ve 32. týdnu těhotenství a mám problém :cry: . Dnes - po delší „pracovní procházce“ jsem měla nějaký výtok. Stalo se mi to už podruhé a mám strach, jestli se může jednat o odtok plodové vody. Na slipové vložce jsem měla loužičku jemně nažloutlé barvy, která na dotek trochu lepila. Proto chci požádat maminky, které již rodily a jejich porod začal odtokem plodové vody, jestli by zde mohli uvést své zkušenosti. Např. jak plodová voda vypadá (na kalhotkách, na vložce), jak zapáchá, jestli je lepivá apod. A také jak se při odtoku cítily, jestli něco poznaly a kolik vody vlastně asi odteče. Taky by mě zajímalo, co se stane, když bych nepoznala, že se jednalo o plodovou vodu. Děkuji všem za potřehy a příspěvky
Maja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.4.04 13:29

výtok

Ahoj, Maji, nejsem žádná zkušená, ale vlastně od začátku těhotenství mám výtok podobný tomu, co popisuješ a když jsem se svěřila svému ošetřujícímu, je to prý běžná věc. Jednou ho mám míň, jindy víc a možná taky v závislosti na námaze. Určitě informuj svého doktora a pak nás :) Pěkný den!

• Nahlásit
  • Citovat
1652
20.4.04 15:03

Ahojky Majo,
teď nechci fušovat zdravotníkům do řemesla, ale myslím, že nějaký ten výtok je v těhotenství docela běžný,ale jestli máš větší pochybnosti, že jde o plodovou vodu nebo je to něco nezdravého tak jdi ke gynekologovi a oni hned zjistí jestli je to plodová voda nebo ne..tak mi poradila i má dr........ je to lepší než být v nejistotě..
hodně štěstí ¨

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.4.04 16:53

Plodová voda???

Ahoj, když mi praskla plodová voda (31tt), zrovna jsem vycházela ze sprchy. Nejdřív jsem si myslela, že čůrám a necítím to :-))). Byla ale téměř čirá a po chvilce jsem pochopila, o co jde. Při zatlačení odtékala opravdu jako při močení. Myslím, že u tebe to bude opravdu jen výtok.
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.4.04 17:14

Ahoj, mám teď 9týdenní dvojčátka a když mi praskla plodová voda, tak jsem si také nejprve myslela, že jsem pouze „učůrla“, poněvadž jsem zvracela, ale když jsem šla, tak jsem okamžitě poznala, že je to plodová voda, protože mi neustále odtékala. Nevím, kolik jí bylo, ale bylo to ohromný množství, že to ani vložka nepobrala a až v nemocnici mi řekli, že odtekla voda jenom jedné holčičce. Já jsem taky původně měla strach, jestli to poznám, ale poznala jsem to zcela bezpečně. Přeji příjemný konec těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
MaK
5063
20.4.04 22:34

Ahoj,
já jsem se teda taky nemohla zmýlit-„luplo“ mi v břiše a pak v různých intervalech vytékalo takové množství vody,že jsem prostě nemohla mít pochybnosti :lol:
Myslím,že výtok je v pořádku.Mě trápil od půlky těhu a všechno bylo ok.
Ale pro jistotu se poraď se svou dr.
Monika a Kristýnka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.4.04 00:00

Ahojky,
jsem porodí babka a maminka dvou dětí a v druhém těhotenství jsem měla podobné pocity jako Ty, naštěstí se jednalo o „pouhou“ infekci. Odtok plodové vody se nemusí poznat a může připomínat výtok, přesně jak to popisuješ Ty, ale stejným způsobem se samozřejmě projevuje poševní infekce. Obvykle se po odtoku plodové vody začnou objevovat kontrakce. Pokud je plodová voda odteklá více než 6 hodin, tak s přibývajícím časem od počátku odtoku PV stoupá riziko infekce. U rodiček, které měli odteklou vodu již 48 h se infekce vyskytovala u 80 % z nich (pokud nebyla nasazena antibiotika). Pokud máš jakékoliv pochybnosti, tak rychle zajeď do porodnice, kde jim odevzdáš vložku s tím výtokem a oni na ni kápnou činidlo, pokud vložka zezelená, tak jde o plodovou vodu, pokud ne, tak můžeš být v klidu, jde pouze o výtok.
Přeji Ti, aby všechno dopadlo OK a aby se Ti narodilo krásné a zdravé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.4.04 15:18

Všem Vám moc děkuji za informace. Jednalo se pouze o výtok, který mě sice trápil už dříve, ale nikdy nebyl tak velký. :P
Mája

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama