Sterilizace: ano x ne?

Radina
4.3.04 15:06

Sterilizace:ano x ne?

Chtěla jsem se zeptat, jaký máte názor na sterilizaci? Je to určitě téma pro maminky, které už mají víc dětí. Zajímalo by mne jaké má výhody, nevýhody, případné komplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

322
5.3.04 09:21

Ahoj,
taky by mě to zajímalo. Uvažovala jsem o tom, že někdy v hodně daleké budoucnosti možná. Člověk si pak nemusí lámat hlavu s antikoncepcí. Ale mám známou, která měla 3 děti. Nejmladší holčička pak v 10-ti letech zemřela a známá si pořídila další dva syny. Myslím, že nebýt toho úmrtí, tak by už další děti neměla. Sterilizace se bojím, je to moc definitivní, co když pak třeba někdy člověk přeci jen změní názor?
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
5.3.04 10:24

Ahoj holky,
já jsem si myslela, že sterilizace na žádost ženy se u nás nedělá 8O anebo jo??? Znám případ jedné známé, která o ni hodně usilovala, protože po dvou dětech měla takovou hrůzu z dalšího otěhotnění (pilulky brát nemohla a manžel odmítal jinou možnost), že se téměž psychicky zhroutila. Nakonec se jí toho podařilo dosáhnout pomocí psychiatrické indikace - prostě jí psychiatři dosvědčili, že pokud ji nesterilizují, tak se zblázní :? A pak jsem se domnívala, že se dělá ze zdravotních důvodů při třetím císařském řezu.
Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.18 19:04

Ahoj, myslela jsem, ze jsem rozhodnuta, ale treba to vidim moc jednostrane.
Je mi 30, cekam 3ti dite, oba porody byly sekci, tenhle bude pravdepodobne taky. Treti ditko nebylo moc v planu, spis tak nejak mozna nekdy.....no, a ja doufala, ze na to vlastne spis uz nedojde (desi me, ze se neco stane a ja zustanu se 3ma detma sama). Jo, nechranili jsme se, protoze nemuzeme mit prirozenou cestou deti :lol:
Ja jsem chtela sterilizaci, chlapovi je to jedno. Vzdycky mi prijde, ze to nejak zamluvime. Dneska jsem zase zacala a on ze jak chci, ale ze je to definitivni a ze uz vidi, jak za par let jedeme pro mrazacka do CARu :roll: ze mi zacnou tikat hodiny a bla bla bla. Me uz prijde, ze 3 deti jsou az dost. Uz ted mam nervy z toho, ze nas to vsechno ceka potreti, tak si neumim predstavit, ze bych za par let chtela 4te kolo :lol:
Myslite, ze je fakt nerozum jit do sterilizace?

• Nahlásit
  • Citovat
287
18.11.18 19:06

Já jsem sterilizaci postoupila při 3CS. Bylo mi 29. Jsem spokojena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.18 19:08

@Lucias241 a jak je to davno? Nechci se teda netaktne ptat na vek, spis zda uz je to dlouho a uz jsi mohla mit to tikani hodin :lol: dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.18 19:11

Ja cekam 3 ditko v kvetnu. Prvni 2 sekci a 3 pujde taky. Jsem rozhodnuta pro sterilizaci. Je mi 27 a jsem si tim 100% jista.
Anonym jinak smazat o mem planu nikdo krom muze nevi a vedet nemusi.

• Nahlásit
  • Citovat
287
18.11.18 19:11

Jsou to 3 roky. Už u třetího císaře jsem měla strach, aby se něco nestalo. Mám takový klid. Vím, že už 3 děti mám. Miminka už mě neberou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8275
18.11.18 19:13

Ahoj, jestli nechceš 4 dítě tak je to rozumné řešení, kor jestli půjdeš na sekci- zákrok ti udělají při ní, takže odpadá další anestezie- jen si to domluv zavčas s lékařkou. Doporučuji vzít celé vejcovody- je to dle výzkumů prevence rakoviny vaječníků- riziko klesá o 50%. S tím mrazáčkem by to pak šlo v pohodě udělat :) oni ti jen přeruší nebo odstraní vejcovody, takže možnost otěhotnění metodou IVF je pořád. Děloha a vaječníky jsou pořád stejně funkční, jen se to vajíčko z vaječníku nedostane do dělohy. Podle mě je to pohodlné řešení a lepší než brát HA či třeba tělísko. Jo a jelikož už máš dvě operace na děloze mělo by to jít na pojišťovnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8322
18.11.18 19:14
@Anonymní píše:
Ahoj, myslela jsem, ze jsem rozhodnuta, ale treba to vidim moc jednostrane.
Je mi 30, cekam 3ti dite, oba porody byly sekci, tenhle bude pravdepodobne taky. Treti ditko nebylo moc v planu, spis tak nejak mozna nekdy.....no, a ja doufala, ze na to vlastne spis uz nedojde (desi me, ze se neco stane a ja zustanu se 3ma detma sama). Jo, nechranili jsme se, protoze nemuzeme mit prirozenou cestou deti :lol:
Ja jsem chtela sterilizaci, chlapovi je to jedno. Vzdycky mi prijde, ze to nejak zamluvime. Dneska jsem zase zacala a on ze jak chci, ale ze je to definitivni a ze uz vidi, jak za par let jedeme pro mrazacka do CARu :roll: ze mi zacnou tikat hodiny a bla bla bla. Me uz prijde, ze 3 deti jsou az dost. Uz ted mam nervy z toho, ze nas to vsechno ceka potreti, tak si neumim predstavit, ze bych za par let chtela 4te kolo :lol:
Myslite, ze je fakt nerozum jit do sterilizace?

Nebýt toho,že budeš rodit po třetí císařem,tak bych do steriliza nešla.Právě z důvodu,že třeba časem budou tikat biologické hodiny.Třeba tě život zavede za jiným partnerem a budete chtít spolu dítě.Ale vzhledem ke třem císařům bych čtvrté těhotenství brala jako hazard,tzn.tady bych se spíš přikláněla k variantě sterilizace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.18 19:15

Ahoj máme 3 děti třetí neplánované se narodilo v mých 30. Přemýšleli jsme o sterilizaci u mě. Po zjištění,že je to jednou tak drahý jak pánská sterilizace šel manžel.
Anonym N. (asi jasný proč nikdo nemusí vědět,že manžel střílí slepejma)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.18 19:17

Mam jedno dite a sterilizace mi doporucena z vaznych zdravotnich duvodu, jelikoz dalsi tehotenstvi by me ohrozilo na zivote. I tak jsem na ni nesla a nepujdu. Spis me fascinuje, ze nad tim dobrovolne premysli zdravy clovek…anonym prosim

• Nahlásit
  • Citovat
9094
18.11.18 19:22

Já mám také 3 děti a všechny šly císařem. Při třetí sekci mi doporučovali sterilizaci a já byla také pro. Odpadla starost s antikoncepcí.
Je to už 7 let a žádné biologické hodiny tikat nezačaly. Čtvrté těhotenství by bylo už rizikové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.18 19:40
@Anonymní píše:
Mam jedno dite a sterilizace mi doporucena z vaznych zdravotnich duvodu, jelikoz dalsi tehotenstvi by me ohrozilo na zivote. I tak jsem na ni nesla a nepujdu. Spis me fascinuje, ze nad tim dobrovolne premysli zdravy clovek…anonym prosim

Tak ono po trech cisarich by dalsi těhotenství bylo asi vysoce rizikove.taky mam dve sekce,ceka me treti a necham si sterilizaci udelat.

• Nahlásit
  • Citovat
17182
18.11.18 19:40

Po té sterilizaci je normálně menzes že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama