Reklama

Po jaké době odebrat postupné kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vrmn
Kecalka 198 příspěvků 09.09.18 10:56
Po jake dobe odebrat postupne kojeni?

Ahojky,
Jdu si pro radu :)
Mam rocni dcerku kterou jsem do ted kojila kazde rano,2× behem dne pred kazdym spankem, vecer a nekolikrat v noci. chtela bych pomalu ukoncit denni kojeni, nocni zatim ponecham.po dlouhe snaze vzala dcera na milost UM a tak par dni jsem zacla davat misto ranniho kojeni UM, po par dnech misto vecerniho a ted i to denni pred spinkani. prvni jsem nahradila a po trech dnech i druhe, ted byla tedy dva dny bez denniho kojeni, jenze dnes me hrozne boli leve prso, nemohu ani zvednout ruku na dotek opravdu boli. pritom vubec neni nalete a necitim tam ani zatvrdle, muze se i presto jednat o zanet? dala jsem tedy dceri at si z nej vypije, ale nijak to nepomohlo. :nevim: myslite ze bylo malo jen tri dny na odebrani postupneho kojeni?
Zaroven se zeptam jak se vam pak podarilo odbourat i nocni kojeni. myslim, ze nema hlad, ale vylozene ji jde jen o take to “pomazleni”. mam ji pak misto toho v noci nabidnout UM? samozdrejme bych byla rada, aby v noci proste uz nemela mleko zadne.
Diky za radu ;)

Reklama

Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 09.09.18 11:23

Na roce je brzy na ukončování kojení. I WHO doporučuje kojit minimalně 2 roky. Nevidím ani důvod, proč dávat UM. Je to škoda, když máte mléko. Spíš bych vynechala nejdříve jedno a pak druhé kojení přes den a pak to ranní. Noční kojení jsem ukončila se synem ve 2 a čtvrt a tím skončilo celé kojeni, prostě jsme mu to vysvětlili, že už mlíčko nepotřebuje. A pochopil to. To na roce asi nepůjde :( . JINAK zánět to být může i bez zatvrdliny. Zkuste tvaroh, případně ibalgin. Když dostanete horecky a bolesti celého těla, tak ATB např. Duracef. Držím palce, at se to nerozjede.

nenivolnynick
Kecalka 459 příspěvků 09.09.18 11:26

V roce je hlavne zbytecne prenaucovat na UM… u nas to v roce vyšumělo, ale na tom nejak moc nelplel, nenabizela jsem a proate to casem skončilo. V noci se i po roce a pul bez kojeni stale budí ;)

vrmn
Kecalka 198 příspěvků 09.09.18 12:07

Diky za nazory :)
Nahradila jsem prvni to ranni kojeni ptz jen rano dcera vzala na milost UM(asi hladna)a vecerni ,ptz jsems i rikala,ze ji vice zasyti nez kojeni a treba se prestane tolik budit na kojeni.denne odebiram postu

Fjodorka
Extra třída :D 11209 příspěvků 09.09.18 12:09

Vždyť je to ještě kojenec… Je malá na odstav, hlavně mi přijde zvláštní nahradit něco tak dokonalého, jako mateřské mléko, umělou náhražkou sušeného mléka s palmovým tukem a syntetickými vitamíny. Není to škoda? Jasně, tvoje věc, ale upřímně mi to přijde jako hodně nešťastné řešení.

vrmn
Kecalka 198 příspěvků 09.09.18 12:12

Pardon odeslalo se me to..
Denne jsem odebrala postupne jako posledni ptz to nahradit UM ani nechci(neni zapotrebi mleko pres den).
Nechci prestat kojit uplne zatim,ale chci uz to zacit omezovat a UM zavadim at si zas na nej zvyka,nechci at je bez nejakeho mleka pak uplne.nesni tolik jogurtu apod aby zas splnila potrebnou mlecnou davku.

nenivolnynick
Kecalka 459 příspěvků 09.09.18 12:30

@vrmn UM neni zadna super vyhra pro takto stare deti, ale jak. myslis.. ja nikdy neresila zadnou potrebnou denni mlecnou davku, ani netusim kolik by to melo byt

vrmn
Kecalka 198 příspěvků 09.09.18 12:50

Diky za vase pripominky a jen jedne deluji za odpoved na mou otazku jestli se muze jednat o zanet :)
Nepripadam si jako spatna mama ktera chce u rocniho krouhnout 11 kojeni za 24 hod na 5 kojeni v noci a dve (rano,vecer)nah­radit UM at je vice nasycena.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama