Po nemoci málo pije

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie1412
Povídálka 24 příspěvků 14.05.19 13:28
Po nemoci málo pije.

Ahoj, mám prosbu byla jsem se synem (skoro 11.měsíců)3 dny v nemocnici s průjmem a horečkou. Musel dostat dvě kapačky na zavodnění. Po návratu domů se mi ale moc nedaří dostat do něj nějaké tekutiny. Normálně vypil kolem pul litru za den a teď si jen tak trošku cucne a odstkuje lahvičku pryč. Z nemocnice nás pustili díky tomu, že jsem jeho nepití doháněla polévkou a přesnídávkou ale takhle to taky nejde pořád. Myslíte, že se časem zase rozpije nebo ho mám nějak nutit. Nechci aby zase skončil v nemocnici na kapačkách. :(

Reakce:
Pocahonta
Kecalka 437 příspěvků 14.05.19 13:55

A kolik třeba vypije mléka? Nevím, jestli je kojený či na UM (tam se to dá sledovat přesně). Násilím do něj to pití nedostanete, vím to z vlastní zkušenosti. Prostě často nabízet, dělat polévky, já jsem dokonce jednu chvíli dávala pití skrz stříkačku od Panadolu či Nurofenu.

Lucie1412
Povídálka 24 příspěvků 14.05.19 14:43

@Pocahonta mléko právě nepije. Byl kojený pak jsem dostala menstruaci a malej začal prso bojkotovat a ani po třech tydnech ho nechtěl. Zkoušela jsem několik druhů UM a nechce. Poslala jsem manžela do krámu pro kousek melounu tak snad aspoň ten zbouchá abych do něj něco málo dostala.

lucynka25
Echt Kelišová 9536 příspěvků 14.05.19 16:37

@Lucie1412 Tak hlavně bych dávala ty polévky zatím a třeba řidkou kaši ti taky nevypije? Snad ho to brzy přejde, až mu bude lépe.
On existuje Kulišek, prášek do pití na zavodnění, ale je to tak hnusné, že by jsi mu to pití i zprotivila.
A pití nabízet pořád, vodu, čaj, nějaký džusík..

Lucie1412
Povídálka 24 příspěvků 14.05.19 16:59

@lucynka25 kaše mě nenapadla tak to vyzkouším, děkuju. Pití je k dispozici neustále, vytáhla jssm všechny hrnečky co máme doma do každého dala něco jiného a dala jsem mu je snad úplně všude :zed: kdyby nahodou chtel pit tak at to ma hned po ruce, samozrejme za nim co pul hodku litam a nabizim.

lucynka25
Echt Kelišová 9536 příspěvků 14.05.19 17:27

@Lucie1412 je to trapeni, když je neco detem :,(
Preju, at je brzy dobře. :hug:

Pocahonta
Kecalka 437 příspěvků 14.05.19 21:38

@Lucie1412 Pokud nepije mléko, tak je potřeba do něj nějakým způsobem tu mléčnou složku dostat - třeba bílým jogurtem. A má ještě nějaké příznaky, že není OK? Jako třeba průjmy? Ono po střevní viróze prostě dítě jídlo někdy odmítá. S tím pitím je to horší, klidně bych i nabízela vodu malinko ochucenou (prodávají takové ty dětské ovocné nektárky, tak to hodně ředit). A určitě podávat probiotika!!!

Lucie1412
Povídálka 24 příspěvků 16.05.19 11:30

@Pocahonta tohle mame zmaknuty, davam mu hodne kase nebo jogurty. Vcera uz mi nezbyvalo nic jineho nez do nej to piti dostat strikackou od sirupu na kasel, od te doby zacal o neco vic pit sam tak mu to snad zustane. Jinak jeste trosku zvracel ale podle doktora je to tim jak mu steka ryma tak ma prehleneny zaludek. Probiotika podavame od nemocnice pravidelne. ;)

Váš příspěvek
Reklama