Po Sunaru tlusté miminko?

Anonymní
29.7.15 21:17

Po sunaru tluste mimi?

Do 3 mesice sem kojila plne. Jen sem nikdy i kdyz sme se snazila nemela moc mleka. Do 4 mesice mel lahvicku jen na noc a od 5 mesice uz nemam mleko vubec tak je na sunaru, odpolednim prikrmu a vecerni ryzove kasicce. Zda se mi ze z hubeneho miminka se najendou stava obaleny „brunclik“ Mam strach aby kvuli sunaru nebylo me dite nakonec „tlustoch“. Nemam vymenit sunar za nejake jine UM, po kterem by se treba tak nepribiralo? Sunar obsahuje mlecny tuk a nevim zda ostatni UM take.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18651
29.7.15 21:21

Tak otázkou je, kolik přibíralo dítě při plném kojení a kolik teď (zda při ojení „netrpělo hlady“).
Pokud se Ti zdá, že tloustne, s klidem bych vynechala tu kaši. To jsou jen prázdné kalorie navíc, které ležící mimino nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
29.7.15 21:33

My meli sunar cca od mesice, nemela jsem mliko. Malej pribyval akorat a i pres to mel faldiky na nozickach a naducany tvaricky. Pil ho tak do roka a pul. Ted mu jsou skoro 3roky a je hubenej jak koza. Kamaradka kluka krmi Nutrilonem a je to taky tak faldiky a naducavaji se mu tvaricky. Tak nevim jestli je v tom nejaky velky rozdil. Rekla bych, ze se z toho vetsinou vytahnou a jak zacnou litat tak to vybehaji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
29.7.15 21:35

Já bych nic neměnila (jen bych s klidným svědomím vypustila tu kaši). Naši kluci byli všichni na UM a byli puclíci (nejstarší na Sunaru, dva na Nutrilonu a dvojčata na Hami) a v roce byli pořízci všichni - váha mezi 11-13kg. Od roku se přibývání zastavilo a teď jsou to kluci tak akorát (teda ti 3 nejstarší) :) Neboj, až se prcek začne víc hýbat, váha tolik neporoste ;) Třeba holky takhle zdaleka nepřibíraly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 21:37

Jsme na Sunaru od 4 mesice, mala ma ted v temer 7 mesici 6,780g a 73cm..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
29.7.15 21:39

Ahoj, tak já jsem 8 týdnů po porodu. Kojila jsem asi 4 týdny a malý mi skoro vůbec nepřebíral, v porodnici vůbec. Tak jsme přešli na UM, jelikož jsem o mlíko přišla..Měli jsme sunar a z mého mrňouska, který měl 3700g když jsem předcházela na UM, na 6 týdeni ko už měl 5200g, takže za 2 týdny na sunaru přibral 1500 gramů..A já už to cítila že se strašně pronese. Okamžitě jsem přešla na Hipp, který není tak sladký a zatím mi nepřijde že by zase moc přibral. No za 2 týdny jdeme na Ko tak jsem zvědavá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13657
29.7.15 21:39
@Svistice píše:
Tak otázkou je, kolik přibíralo dítě při plném kojení a kolik teď (zda při ojení „netrpělo hlady“).
Pokud se Ti zdá, že tloustne, s klidem bych vynechala tu kaši. To jsou jen prázdné kalorie navíc, které ležící mimino nepotřebuje.

Přesně tak- kaši taky nedávím a nikdy jsem nedávala :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13178
29.7.15 21:44
@Anonymní píše:
Do 3 mesice sem kojila plne. Jen sem nikdy i kdyz sme se snazila nemela moc mleka. Do 4 mesice mel lahvicku jen na noc a od 5 mesice uz nemam mleko vubec tak je na sunaru, odpolednim prikrmu a vecerni ryzove kasicce. Zda se mi ze z hubeneho miminka se najendou stava obaleny „brunclik“ Mam strach aby kvuli sunaru nebylo me dite nakonec „tlustoch“. Nemam vymenit sunar za nejake jine UM, po kterem by se treba tak nepribiralo? Sunar obsahuje mlecny tuk a nevim zda ostatni UM take.

ujišťuji tě, že ze Sunaru to není :mrgreen: Tvoje dítě má určité genetické předpoklady. Ale vůbec bych se tím netrápila. Protože jakmile začne chodit, všechno se změní. Můj syn byl otesánek jen z mateřského mléka :palec: Ted má dva roky, je to obrovský jedlík, k tomu má Sunar 3× denně a je postavou spíš atlet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24858
29.7.15 21:47

Naše malá je na Sunaru prakticky od narození a v roce měla 9kg ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
29.7.15 21:52

Podle mě, pokud má dítě k přibírání sklony, tak bude přibírat, ať mu dáš MM, Hami, Hipp, Bebu…
Ano, Sunar má mléčný tuk, ale ostatní UM mají stejné množství tuku, akorát víc nahrazené rostlinným (např. palmovým, což je „mňamka“).
Pokud ti přijde, že přibírá moc, tak jako první bych vysadila kaši.
Jinak skoro všechna miminka jsou kolem půl roku pěkní nařvánci, ještě se tolik nehýbou a vlastně jen jí a spí…
Pro ilustraci, první syn byl na Sunaru a druhý je na Hipp a víc přibývá a větší nařvánek je ten druhý ;) (oba měli UM od 6 měsíců k příkrmům).

@PM94 nesváděla bych to na Sunar, prostě dohnal to, že předtím přibýval méně. V okolí mám mimina, co takhle raketově přibývaly po MM ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
29.7.15 21:59

Ahoj, taky bych te chtěla uklidnit. s prnim synem jsem to mela taky tak i casove. vždycky jedl rad a na kojeni mi nepribiral. po zavedeni UM se zacal obalovat pekne. Kolem toho roku jsem si rikala ze je fakt tlusty. a dnes v 5 letech na nem nic není. ze všech faldu vyrostl a vybehal. Pokud dodržuješ davky UM a neprejidas ho, pak si myslim ze je všechno ok.My byli na Hami ale myslim ze ta mléka jsou na jedno brdo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama