Poblinkánek

2773
28.11.05 13:41

Poblinkánek

Ahoj maminky :P ,
chci se zeptat a ujistit, že jste na tom podobně :lol: . Fanýsek (4m) se začal otáčet na bříško. Strašně ho to baví, takže jakmile ho položím na víceméně rovnou plochu, lup, a je na bříšku :roll: .
Těší mě, že je šikovný, ale strašně často teď ublinkává, právě na bříšku. Znamená to denně několikrát převlíknout, vyměnit prostěradlo, po kterém lozí, a obracet ho zpátky na záda, když se začne rozčilovat, že mu to neleze dopředu :twisted: . Proč to píšu? Protože si myslím, že je to tak normální a v pořádku (jen sotva stíhám prát a žehlit, grrrr :twisted: :? :o :) ), ale z různých stran slyším, že by takhle ublinkávat neměl, když jinak blicí vůbec není, že má asi reflux, a (klasicky) že to a to dítě, když se začalo otáčet na bříško, že neblinkalo vůbec, atd., znáte to. :evil:
Tak mě prosím ujistěte, že je to tak dobře, že si prostě to bříško zvykne a Fandy blinkat přestane. Nejde o nějakou hrču, prostě troška občas vyjde. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
28.11.05 13:58

Ahoj, mala mi taky takhle trosku ublinkavala, nakonec sme skoncili na UM A.R. protoze se to zaclo zvysovat. No uvidis bud to prejde a nebo taky ne. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
28.11.05 14:18

Tak to nemůžem potřebovat :? , Fandy je na spešl HA mléce a ještě na něm musí dlouho vydržet. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
28.11.05 14:21

Ahoj Hajinko,

já si myslím, že to reflux není. Mám s ním bohaté zkušenosti. Kubíček ho měl a bylo to asi takto. Blinkal už od narození, blinkal po každém jídle. Někdy málo, někdy vyhodil všechno. Blinkal v každé poloze. Zkoušela jsem všechno - mezi jídlem pauza, menší dávky, podložená postýlka a blinkošil stále. Začalo se to upravolat s prvnímy příkrmy a ani nevím kdy se to upravilo :oops:
Fanýsek je šikovný a když si zmáčkne bříško něco prostě vyblinkne. Pokud ti to pomůže zajdi k doktorovi, tím nic nezkazíš.
Kolotoč věčného praní důvěrně znám (měla jsem každý den pračku a stále dilema co mu obléci), snad jenom - nežehlila jsem mu a nežehlím doteď. Ušetříš spoustu času a energie :)

Radka a Kubík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
28.11.05 14:41

Hmmm, ani A.R. nepomohlo.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
28.11.05 14:47

Tak to asi nebude náš případ. Fandy začal až na tom bříšku. Jen nevím, jak ho třeba po jídle udržet na zádech 8O . Asi ho svážu :lol: (vtip).
Tak to já žehlím, žehlím všem. Ale modlím se a píšu Ježíškovi o sušičku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
28.11.05 15:17

Ahoj

Nevím, jestli to vím, ale dělá se taky umělé mléčko BEBA H.A./A.R., ale už jsem slyšela a četla, že ani to antirefluxové mlíčko proti ublinkávání nepomohlo. Zeptej se dr. možná ti poradí nějakou vychytávku. My jsme neublinkávali asi do čtvrtého měsíce, ale teď to je někdy řeka :lol:, taky dávám Nutrilon H.A. 1, ale ještě k tomu kojím.., zkoušela jsem různá antirefluxová opatření, ale bohužel stejně si ublinknul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
28.11.05 16:19

Ahoj,

chcem ti napisat, ze to ublinkavanie mi neprijde nijako nezvycajne. Nas Radko ublinkaval od narodenia, po kazdom jedle niekolkokrat, v podstate az do dalsieho jedla. Poblinkany bol samozrejme cely, stale som ho prezliekala a prala (aj seba a manzela ;-)). Neprestalo to ani s prikrmamy, v podstate to samo preslo asi v 10 mesiacoch az roku. Aj teraz sa mu obcas stane, ze po jedle, ak sa blazni, ublinkne. Ale reflux to nebol, to by bol zvracal „oblukom a dodaleka“ ;-)

Takze len trpezlivost, daj mu bryndacik a pod neho zo dve latkove plienky, snad toho prania budes potom mat menej… :-)

Gabika a Radko 17m

• Nahlásit
  • Citovat
2773
28.11.05 16:45

Asi to nebudu řešit :-). K Dr. jdeme dvanáctého na pětiměsíční prohlídku, tak když se to nezmění, zeptám se jí.
Stejně by mě zajímalo, jak ty děti uvnitř „fungují“ :roll: . Třikrát se otočí a nic, počtvrté jdeme převlíkat :twisted: 8) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
28.11.05 16:58

Pé es: :lol: Právě jsem převlékla 2× body během patnácti minut. On je tak rychlej, že do toho vždycky stačí strčit rukáv nebo něco........ 8O .
No co, hlavně že je zdravej a čilej :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.11.05 17:24

Ahoj všem, jen musím reagovat na Gabičino psaní- reflux právě NENÍ obloukem a dodaleka a hodně, prostě normální zvracení. To by se mělo zjistit na ultrazvuku, protože to může být pylorostenóza, neboli postupné uzavírání výstupu ze žaludku, které se musí operovat. Máme to vyzkoušený…
Jinak Fanýskovi i ostatním přeju, ať se to brzo srovná! Zdraví Eva

• Nahlásit
  • Citovat
631
28.11.05 19:07

Ahoj Hajinko,
náš malý ublinkával už od narození, ale protože přibýval tak se to neřešilo. Od té doby co se začal převrazet, tak chtěl být na bříšku. No a ublinkával stále. Ublinkává do teď a to mu je 8 měsíců. Už ne hned po jídle, ale právě jak si hraje na bříšku. Neřeším to. Za tu dobu jsem si zvykla prát skoro každý den.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
28.11.05 19:34

ahojky

Michal blil od narození - občas když jsem ho otočila na bříško aby posiloval krční svaly. ve 3 měsících se sám otočil na bříško a nastalo peklo - neboli prací kolotoč - tolik oblečků co má Michal by mu záviděla i dvojčata, bohužel neporadím - pokud dítě přibýrá nic se s tím do roku nedělá a jelikož Michal přibýral, nic se nedělalo - (varianty jsou prášky a v krajním případě operace takže je zbytečné prcky trápit).. takže pokud ti prcek přibýrá na váze, tak holt budeš pravděpodobně muset vydržet.

Hodně se to zlepší až začneš přikrmovat a jídlo bude tužší, ale u nás se to bohužel nepovedlo úplně - blinká tyk 2× za den - oproti 10-15× pohoda jazz - jo a občas je den kdy neblinká vůbec…

takže tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
28.11.05 19:53

Hm hm hm, Mako, tak nějak mi z tvého příspěvku vyplývá, že by vlastně teda na tom bříšku blindit neměl :( , ale pokud to není moc, nic se s tím nedělá. Fanda po jídle neblinká, výhradně pokud se hmoždí na bříšku (taky ne pokaždé). Tak jsem zvědavá, co mi k tomu poví Dr.
Brouka mi na:,–(ila do hlavy máma, která tvrdí, že já ani brácha jsme na bříšku neblindili, proto jsem otevřela tuto diskusi. Já myslela, že je to úplně normál, než si na ten pobyt na bříšku prcci zvyknou.

Taky jsem pověřila manžela, ať vyzvedne od kolegy, který mu nabízel po synovi oblečení, všechno, co půjde :-D. No, půjdu žehlit, ať máme zítra co pobl........ :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
13.3.06 14:42

Tak ze zvědavosti jsem se rozhodla oživit starou diskusi a zjistit, jak se to u vás vyvíjí :lol: .
U nás střídavě oblačno, a to bude Fandovi co nevidět 8 měsíců. S příkrmy se blindění na bříšku zlepšilo, ale nevymizelo, jen bych řekla, že nejčastější je po mlíce. 8O .
Tak se už těším, až si sám sedne a bude snad definitivně pokoj :twisted: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama