Reklama

Počet látkových plen, kolik potřebujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eliae
Nováček 5 příspěvků 08.10.18 15:01
Počet látkových plen

Ahoj, chci se zeptat, kolik tak potřebuju sehnat látkových plenek a popřípadě i jakou velikost, když bych chtěla s mimčem používat jen ty, tj. i na přebalování? Všude jen návody jak balit, ale o počtu nikde ani zmínka… Na videu jsem viděla, že do tý „hlavní“ plínky přidají několik dalších, aby to neproteklo, takže by to určitě šlo i spočítat, ale tak nějak po představu, abych tušila, kolik si jich nakoupit…

Reklama

Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1650 příspěvků 08.10.18 15:12

Ja pouzivala klasicke ctverce a mela jsem jich 40. Na jedno prebaleni byly potreba dve. Do toho jsem obcas dala jeste frote vkladacku, ale tech jsem mela asi 5 a moc casto je nevyuzivala. Jeste sa daji poridit all in one, to jsou kalhotky jak jednorazove, ale latkove. Nebo neco mezi. Zalezi, jak casto budes prat. Ja prala ob den a v pohode mi tech 40 plenek stacilo. Ale ja je nepouzivala na nic jineho.

Eliae
Nováček 5 příspěvků 08.10.18 15:16

@ProfZav No, tak nějak podle potřeby, jde mi spíš o to, kolik jich teď nakoupit, abych to pak nemusela prát ve dvou várkách a nebo prckovi naopak neoblíkala ještě mokrý, protože nestihly uschnout, než došly :D TeĎ jsem na netu sehnala 67 kusů, tak jestli by to mohlo stačit, nebo mám pátrat dál…

ugluk
Hvězda diskuse 42597 příspěvků 08.10.18 15:24

67 čtverců by ti na přebalování stačit mělo. Savost se dá zvýšit vkládačkou (ideálně bambus, je nejsavější). Záleží i, jak často budeš prát, zpočátku budeš přebalovat častěji. U moderních látkovek při praní co 2-3 dny se udává dostatečný počet plenek nějakých 20-30 kusů (což zhruba odpovídá těm 60 čtvercům bez vkládaček). Svrchňáky aspoň troje.
Nepřebalovacích plenek mi stačilo tak 10-15, ale záměrně jsem brala jiné, obrázkové apod., aby se mi to nepletlo.

Hoa Mai
Kelišová 5637 příspěvků 16 inzerátů 08.10.18 15:25

ja jsem mela 25 ctvercu mensich,rozmer 70×70 (ty vetsi jsou na novorozene moc velke) a 25 tech vetsich ctvercu. Ale nedavala jsem teda vetsinou dve pleny,ale jen jednu na sklad a do ni frote vkladacku.Kdyz mi vkladacky dosly,dala jsem ctverec (vetsi) na sklad a do nej mensi ctverec narovno.

lucynka25
Kelišová 7336 příspěvků 2 inzeráty 09.10.18 06:19

@Eliae Já měla libstáty cca 60ks a bylo jich až až.. na 1 prebalení mi stačila jedna. Balila jsem na novosklad dokud nezačaly holky lézt, pak na rovno. Ale 2 pleny jsem nikdy dávat tedy nemusela.
Také záleží kde to chceč v zimě sušit, zda máš sušičknu, či ne..já neměla. V létě to schlo venku hned,ale v zimě to těch 24h viselo, tak těch plen bylo potřeba víc..
Ale 67 ks 100% stačí ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >