Pocit nenaplnění

Anonymní
23.4.21 10:38

Pocit nenaplnění

Zdravím všechny! Přišla jsem si sem vlastně nejspíš pofňukat.
Je mi 28 let, s manželem stavíme dům, bohužel jsme v uplném začatku (ve stavu betonování základové desky). Domluvili jsme se, že vetší snahy o miminko budeme praktikovat, až v novém domku. Nechceme se roztahovat u tchýně a tchána v domě, kteří byli tak hodní a nechali nám volné 2 pokoje než dostavíme. Jenže jak na to stále nemyslet? Tak strasně bych chtěla uz miminko. Kamaradky postuplně těhotní a já pořád nic. Řikám si, že aspon jako jediná budu mit vlastní dům a na dítě taky urcite přijde řada. Jenže jak vydržet ty cca ty 2 roky a přihližet tomu jak všichni těhotní a rodí a já porad nic a pořád budu čekat az dostavime. A hlavně kde mám záruku toho, že to půjde? :,( nechránime se 3 roky a nic! Ale to si myslim, že se celkem statečně vyhýbáme plodným dnům, takže v tom bude ten problém. Jsem z toho strasně nervozní a uz chci, aby dům stál a my mohli konečně založit rodinu. Začala jsem cvičit a držet dietku, abych zhodila nejaké kiléčko a byla fit a hlavně přišla na jiné myšlenky. Zachvilku začneme delat hrubou stavbu, tak věřím, že me to časově více zaměstná jak fyzicky jak i psychicky :palec: ach jo! Zažívá nekdo neco podoblého? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7472
23.4.21 11:06

Chápu tě, ale bude opravdu lepší ještě ty dva roky počkat a pořídit si miminko, až nebudete mít až tolik moc starostí. Jestli to půjde - to nikdo nikdy neví. Biologické hodiny ti bijí jako na poplach, ale to miminko strašně rychle vyroste a bylo by lepší si ho užívat ve svém a v klidu, než abys na něj byla prakticky sama, protože partner bude věčně na stavbě. Taky je citelně poznat výpadek příjmů, když budeš pobírat rodičák. Nejsi ve svých letech zdaleka poslední, kdo nemá děti, některé ještě nemají ani „toho pravého“, ty máš aspoň toho muže, na dosah vlastní bydlení a děti potom taky mohou přijít a ještě nebudeš zase tak moc stará. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.21 11:19

Ahoj já tě strašně moc chápu a soucítím s tebou. :hug: Já jsem totiž zažívala něco podobného. Měla jsem už něco odpracovaného a toužila jsem po miminku jenže manžel se do toho moc nehrnul protože jednak chtěl dodělat byt dělali jsme totiž rekonstrukci a pak v tom sehrála roli taková ta chlapská pohodlnost… mě začali tikat biologické hodiny a do toho kolem mě samé těhotné :,( třeba jedna ženská z baráku, pak jedna kolegyně v práci a pak různé bývalé spolužačky a kamarádky buď těhotněly více či méně plánovaně nebo se snažili. Ani nevíš kolikrát jsem kvůli tomu brečela… prostě pro mě bylo hrozný pořád mít před očima něco po čem jsem toužila ale neměla jsem to. Občas mi hlavou prolétla taková myšlenka že potají vysadím prášky :oops: ale zase nechtěla jsem aby k nám přišlo miminko cestou podvodu. No a nakonec jsem se dočkala byt se dodělal manžel přišel k rozumu a teď mi tady běhá chlapeček kterému je už rok a třičtvrtě a strašně kvičí :lol: momentálně se mě pokouší Umlátit polštářem :dance: radu asi nemám prostě tohle období nějak přežít no ale aspoň víš že v tom určitě nejsi sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
23.4.21 11:42

Hele, v takovou chvíli jsem si vždy říkala, jestli chci žít s miminem v jedné místnosti bez soukromí atd.. A mít za zády tchanovce. To stačilo. Teď to bylo podobné, byla bych s dětmi sama v paneláku, chlap 200 km daleko. Ono je lepší proste rozumove. Počkat. Teď je fajn, že když malý nemá den - spíš noc, zalezu si s ním do jiné části domu, kde nikoho nerusim.. A pak ho vezme chlap a já si zase zalezu a dospim atd.. Žít ve 2 místnostech, tak se zblaznime všichni. Takže si to oduvodnit takto :think: však 2 roky jsou prd.. Budeš za chvíli zabydlovat atd. A do toho určitě nechceš byt tehotna, mít nervy s termíny atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1402
23.4.21 11:52

Jasně, a pak budeš nešťastná, že chlap je pořád na stavbě a s ničím nepomůže. Prostě vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
23.4.21 12:05
@Anonymní píše:
Zdravím všechny! Přišla jsem si sem vlastně nejspíš pofňukat.
Je mi 28 let, s manželem stavíme dům, bohužel jsme v uplném začatku (ve stavu betonování základové desky). Domluvili jsme se, že vetší snahy o miminko budeme praktikovat, až v novém domku. Nechceme se roztahovat u tchýně a tchána v domě, kteří byli tak hodní a nechali nám volné 2 pokoje než dostavíme. Jenže jak na to stále nemyslet? Tak strasně bych chtěla uz miminko. Kamaradky postuplně těhotní a já pořád nic. Řikám si, že aspon jako jediná budu mit vlastní dům a na dítě taky urcite přijde řada. Jenže jak vydržet ty cca ty 2 roky a přihližet tomu jak všichni těhotní a rodí a já porad nic a pořád budu čekat az dostavime. A hlavně kde mám záruku toho, že to půjde? :,( nechránime se 3 roky a nic! Ale to si myslim, že se celkem statečně vyhýbáme plodným dnům, takže v tom bude ten problém. Jsem z toho strasně nervozní a uz chci, aby dům stál a my mohli konečně založit rodinu. Začala jsem cvičit a držet dietku, abych zhodila nejaké kiléčko a byla fit a hlavně přišla na jiné myšlenky. Zachvilku začneme delat hrubou stavbu, tak věřím, že me to časově více zaměstná jak fyzicky jak i psychicky :palec: ach jo! Zažívá nekdo neco podoblého? :think:

Tak nemusí to být přesně dva roky. Snažit se můžete klidně dřív. Kdyz ani netušíš, jestli to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
23.4.21 12:32

Taky sem to tak mela. Uz na dite nemyslim. Ke spousta zen co nemaj deti. Ale ja to mam neco jiynho. Ja iz byla tehotna nekolikrat. Tak sem si zacala hledat jiný smysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3464
23.4.21 12:39

Ahoj, zažila jsem něco podobného, a to jsme už bydleli sami hned od začátku a „jenom“ jsme dodělávali další místnost a trochu zvelebovali…abychom neměli jen 1 pokoj plus obytnou kuchyň a taky se mi to zdálo nekonečný…a bylo mi ještě o dva roky míň než tobě ;).

Spíš jestli je to tak, jak píšeš, že se 3 roky nechráníte a nic… :nevim: tak těžko říct, kdy teda otěhotníš, no…my se celou dobu chránili poctivě (teda chlap, já jsem prášky nikdy nebrala) a pak jsme na to vlítli a do 3 měsíců jsem byla v tom…

Rozhodně pokud bydlíte - zatím - u tchánovců - tak bych asi fakt počkala…

Ale ten pocit znám stoprocentně - byť už je to přes 20 let zpátky ;), vydrž. Člověk má najednou pocit, že všichni okolí jsou buďto těhotní nebo rodí nebo mají mimina a všude vidíš „jenom“ kočárky" ;). Ale ono to tak není - to se na to člověk jenom prostě soustředí a nemůže to vytěsnit z hlavy…

Kdybych to vzala zpětně, tak bych si asi v té době pořídila nějakýho malýho pejska, aby mě zaměstnal. Měli jsme sice kocoura, ale to není takové jako pejsek ;)

Je pravda, že s dětma je to všechno jiné - za mě - lepší :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
23.4.21 21:19

Já bych se na tvém místě nechala pro jistotu vyšetřit - jestli máš dost vajíček a není u tebe nějaký problém, který by bylo potřeba řešit. A manžela na spermiogram. Pokud vám doktoři řeknou, že vše ok, tak bych ty dva roky počkala. Respektive asi bych se začala snažit ve chvíli, kdy se bude chýlit dokončování domečku do finále. Přece jenom těhotenství nějakou dobu trvá :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
28.4.21 19:46

Přesně tak, umělý oplodnění zabere hodně času. Nejdřív je potřeba připravit hnizdecko pro mimiska a já hlavně nevím, kde bych nakoupila všechny ty věci, to mě fakt vyděsilo, jedno ctyrkilovy mimino a k tomu plná dodávka krámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
28.4.21 21:51

Když píšeš, že se 3 roky nechranite a stále nic, tak je asi něco špatně. Vím, že fintu všichni radí, ať se začneš snažit až budeš mít klídeček, ale to, že máte 3 roky nechráněný styk může značit problém. Já bych se raději začala skutečně snažit a pak to případně řešit. Možná bude horší sedět sama s mužem v prázdném domě než s dítětem chvíli u tchanovcu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
1.5.21 23:24

My jsme minulý rok kupovali dům a rekonstruovali… Po 12 ti letech přerušovaného styku jsme se rozhodli pro dítě a za 4 měsíce jsem byla těhotná. Letos mi je 33 a první dítě. Takže bych byla v klidu a dostavěla dům. Opravdu je to lepší přivést dítě do hotového a už si to jen užívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat