Počítačový režim u náctiletých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 17.07.18 07:52
Počítačový režim u náctiletých

Ahoj,
otázka je jednoduchá - jak to doma máte nastavené vy? Nějak mám pocit, že si mi všechna snaha o nějaká pravidla vymyká z rukou, zvlášt ted o prázdninách. Tak mě zajímá, jak se s tímto vypořádávají jinde.

Hezký den :kytka:

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67840 příspěvků 17.07.18 08:01

Hrůza to je. Já o prázdninách povoluju až večer nebo když fakt prší a je hnusně, což letos není :mrgreen: . Sice se to večer nemá, ale ten absťák :mrgreen: Ale musím říct, že oni tam spíš melou po whatsappu s kamarády.

nozu
Extra třída :D 11675 příspěvků 17.07.18 08:02

děti (teda menší - 7 a 11 let) mají počítač k dispozici dle chuti (obě děti mají PC v pokoji). ale pokud jsme doma, pořád vymýšlím nějaký program, aby na to neměli čas a mám podmínku, že alespoň jednou se jde ven. Momentálně hrají teda obě děti s manželem jednu hru společně po síti a hulákají na celý byt :mrgreen: nepočítám, že to s postupujícím věkem bude jiné.

Marcam
Kelišová 5067 příspěvků 17.07.18 08:04

Povoluji 1 hodinu denně.

Ijen
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 17.07.18 08:11

Mladší (12 let) má na našem PC hodinu večer, ale nevyužívá to každý den, tablet má svůj, ten koriguju podle situace. Když má na víkend na chatě kamaráda, vyženu je na tři hoďky ven na kolo, na koupání apod, pak ať si klidně zalezou k nějaké hře a po hodině je zase pošlu dělat něco jiného. Přes týden je na příměstském táboře, ve 4 přijde, má nějaké pracovní povinnosti ( koš, prádlo, vysát) a pak se mnou nebo s tátou jede na kolo nebo brusle, večer musí ještě cvičit na klavír a min. 30min číst, pak ať si hraje nebo kouká na YT.

Staršímu je 17, toho nekoriguju nijak, chodí na brigádu, pravidelně sportuje, PC má svůj a čas na něm si organizuje sám.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 17.07.18 08:21
@Ijen píše:
Mladší (12 let) má na našem PC hodinu večer, ale nevyužívá to každý den, tablet má svůj, ten koriguju podle situace. Když má na víkend na chatě kamaráda, vyženu je na tři hoďky ven na kolo, na koupání apod, pak ať si klidně zalezou k nějaké hře a po hodině je zase pošlu dělat něco jiného. Přes týden je na příměstském táboře, ve 4 přijde, má nějaké pracovní povinnosti ( koš, prádlo, vysát) a pak se mnou nebo s tátou jede na kolo nebo brusle, večer musí ještě cvičit na klavír a min. 30min číst, pak ať si hraje nebo kouká na YT.Staršímu je 17, toho nekoriguju nijak, chodí na brigádu, pravidelně sportuje, PC má svůj a čas na něm si organizuje sám.

mám stejně staré kluky a je to boj. Úplně ztrácejí pojem o čase a realitě, jsou schopní tam prosedět celý den :roll: . Zvláš s tím starším mívám dost konfikty na toto téma, je to dvoumetrový habán. Ted má tedy sportovné aktivity, naštěstí, ale jak je doma :roll:
Přes den se věnuju hlavně mladším dětem a domácím pracem, manžel v práci a mladoši si utíkají ke hrám. Jsem ráda za odezvu, jak to chodí jinde… A nejspíš prostě vypni wifi, bez řečí kolem,a zapnu až večer.

Ijen
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 17.07.18 08:41

@pe-terka mladší k tomu taky inklinuje a je třeba ho zaměstnat. Taky rozlišuju mezi tím co na tom kompu dělá. Když si tam stříhá a tvoří nějaká svoje videa, tak mu čas neměřím, na rozdíl od nějakých závodů s autama nebo sledování YTuberů, tam si myslím že je hodina ažaž. S kamarádem hrají po síti Minecraft, proti tomu nic nemám, pak je občas na Robloxu, ze kterého zas tak odvázaná nejsem, ale naštěstí tam není tak často.
U staršího se to zlomilo před třemi roky, začal cvičit, chodí na stěnu, jezdí na kole a denně chodí běhat a protože se hodně zajímá o to co jí, tak začal i vařit. Má hodně nabitý program a jako jediný skřivan v rodině chodí brzo spát. Kolik času stráví na netu neřeším, moc ho nemá.

miluver
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 17.07.18 14:50

U nás je režim jednoduchej, hry jsou u nas tabu a na počítač hrat nechoděj a nikdy nechodily :D občas si tam hledaji boty a oblečení.. :lol:

veroniqc31 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.18 16:22
@miluver píše:
U nás je režim jednoduchej, hry jsou u nas tabu a na počítač hrat nechoděj a nikdy nechodily :D občas si tam hledaji boty a oblečení.. :lol:

prečo sú tabu? zas aj v hrách a špeciálne v PC sa dá veela toho naucit, vyborne su logicke ci strategicke hry. tak ako pri vsetkom vsetko s mierou. lebo nieco zakazovat nemusi byt najstastnejsie riesenia - aby nehladali inde to co nemaju doma - a to inde moze byt praveze casto v nezodpovednej spolocnosti…

Vandu
Nováček 2 příspěvky 25.07.18 14:13

Říkáte, že hry jsou tabu - jenom ty na PC nebo si nechtějí hrát vůbec? u nás hodně frčí hry Pexetrio. Máme několik druhů a vždy je na pár hodin o zábavu vystaráno. Navíc se přitom učí. Mrkněte http://www.pexetrio.cz/ :potlesk: :potlesk:

miluver
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 25.07.18 15:00
@veroniqc31 píše:
prečo sú tabu? zas aj v hrách a špeciálne v PC sa dá veela toho naucit, vyborne su logicke ci strategicke hry. tak ako pri vsetkom vsetko s mierou. lebo nieco zakazovat nemusi byt najstastnejsie riesenia - aby nehladali inde to co nemaju doma - a to inde moze byt praveze casto v nezodpovednej spolocnosti…

Promiň za pozdní odpověď ;) Veru a právě, že nehledají :) neznají to od malinka, tak teď už jim to nic neříká…počítač mají spojený s „prací“ a né s hraním…a logické a strategické hry se dají hrát i bez počítače :nevim: známe to s manželem od sebe, oba jsme byli v určitém věku závisláci :lol: a já právě na rádoby výchovných a výukových programech..Dle mého si na tom vybuduješ určitou závislost rychle ať jde o střílečky nebo jiné „nezávadné“ hry :) Dle mého to člověka odvádí od reality a skutečných vztahů a reálného života(vlastní zkušenost) Nikomu to nenutím, každý svého štěstí strůjcem ;) Ale prostě vidím na našich dětech, že jsme udělali dobře…Jedna dcera je už dospělá a bydlí sama, synovi táhne na šestnáct…a počítač a hry je jaksi nelákají, dcera si ještě počítač ani nepořídila :D :nevim: :nevim:

miluver
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 25.07.18 15:01

@Vandu Nevím jestli to je myšleno na mě:), ale hry doma hrajeme často, ale prostě stolní no :nevim: ;)

Vandu
Nováček 2 příspěvky 25.07.18 15:07
@miluver píše:
@Vandu Nevím jestli to je myšleno na mě:), ale hry doma hrajeme často, ale prostě stolní no :nevim: ;)

A já si myslím, že je to super přístup! :kytka:

belladonna
Závislačka 2609 příspěvků 25.07.18 21:55
@miluver píše:
Promiň za pozdní odpověď ;) Veru a právě, že nehledají :) neznají to od malinka, tak teď už jim to nic neříká…počítač mají spojený s „prací“ a né s hraním…a logické a strategické hry se dají hrát i bez počítače :nevim: známe to s manželem od sebe, oba jsme byli v určitém věku závisláci :lol: a já právě na rádoby výchovných a výukových programech..Dle mého si na tom vybuduješ určitou závislost rychle ať jde o střílečky nebo jiné „nezávadné“ hry :) Dle mého to člověka odvádí od reality a skutečných vztahů a reálného života(vlastní zkušenost) Nikomu to nenutím, každý svého štěstí strůjcem ;) Ale prostě vidím na našich dětech, že jsme udělali dobře…Jedna dcera je už dospělá a bydlí sama, synovi táhne na šestnáct…a počítač a hry je jaksi nelákají, dcera si ještě počítač ani nepořídila :D :nevim: :nevim:

a neloudili to, když byli na základce a spolužáci měli mobil „dotykáč“ a hráli atd? Naše sedmiletá sousedka na vesnické malotřídce mi říkala, že u nich už má každé dítě „dotykáč“. Já mám zatím dvouleťáka a právě jsem zvědava, jak budeme odolávat prosbám a jak mu nastavíme v tomhle režim atd.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >