Počůrávání ve 3 letech

18.8.20 06:25

Pocuravani ve 3 letech

Dobrý den,
Náš malý (3 roky a 8 měsíců) se nám začal opět pocuravat, ráno do postele a několikrát přes den.
Na záchod chodil bez problémů, prostě jeden den se stala nehoda a od té doby se to stupňuje, jak kdyby to dělal schválně, nebo zapomněl úplně jak funguje záchod.
Plenky mu dávat určitě znovu nechci, když už zvládal bez.
Prosím o radu co s tím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1425
18.8.20 07:17

A neni nemocny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16258
18.8.20 07:31

@KristýnaHavlová s tak velkým dítětem se už přece jde domluvit, zeptat se ho, proč to dělá, jestli si to neuvědomuje - jako stane se mu to nechťa - nebo o tom ví, pokud to k ničemu nepovede, bežte k lékařce, může mít zánět močových cest nebo něco podobného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31684
18.8.20 07:37

Nezměnilo se u vás doma něco? Rozvod, narození dalšího dítěte, nějaké hádky a neshody i se širší rodinou? Pomocovani souvisí s emocemi a někdy dokonce i s kladnými. Může mít zánět močových cest a taky to může být jen období. Některé děti po naučení nových dovedností stagnuji ve vývoji, aby se po této stagnaci posunuly zase dál.
Po vyloučení zdravotního problémů vyzkousej motivační kalendář a posílej ho pravidelně na záchod, aby se tomu předešlo.

Příspěvek upraven 18.08.20 v 07:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.8.20 07:37

Nemocný není, ptala jsem se jestli ho to bolí, nebo záda jestli ho bolí a říkal, že ne, že je to dobrý, teplotu taky nemá, pak jsem se ho ptala, jestli to dělá schválně, tak mi řekl že jo, snažila jsem se mu domluvit, že to je špatné co dělá, že už je přece velký kluk a chce chodit do té školky, aby si tam mohl hrát s dětmi a tak, tak to vypadalo, že mě pochopil a za chvilku to udělal znovu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.8.20 07:40
@Jana206 píše:
Nezměnilo se u vás doma něco? Rozvod, narození dalšího dítěte, nějaké hádky a neshody i se širší rodinou? Pomocovani souvisí s emocemi a někdy dokonce i s kladnými. Může mít zánět močových cest a taky to může být jen období. Některé děti po naučení nových dovedností stagnuji ve vývoji, aby se po této stagnaci posunuly zase dál.
Po vyloučení zdravotního problémů vyzkousej motivační kalendář a posílej ho pravidelně na záchod, aby se tomu předešlo.Příspěvek upraven 18.08.20 v 07:37

Na začátku roku jsme se stěhovali k mému novému příteli, bydlíme tu půl roku a vycházejí spolu lépe, jak s vlastním otcem a za celou dobu nebyl žádný problém, myslíte, že by to mohlo přijít až teď? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31684
18.8.20 07:41

@KristýnaHavlová Dítě to nikdy nedělá schválně. Pokud nemá zdravotní problém nebo není nedozrale(to by ale neměl suché období), téměř vždy to souvisí s tím, co aktuálně prožívá. Ještě je důležité, jestli se pomočí komplet nebo má jen mokré prádlo a potom jde na záchod.
Zkus se mu víc věnovat, ten motivační kalendář, ale pozor na to, aby se váš den netocil jen kolem močení. Dětský budík, pravidelně po zazvoneni na záchod.

A chronický zánět močových cest bolet nemusí, pozor na to. Moč bych vyšetřit nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31684
18.8.20 07:44
@KristýnaHavlová píše:
Na začátku roku jsme se stěhovali k mému novému příteli, bydlíme tu půl roku a vycházejí spolu lépe, jak s vlastním otcem a za celou dobu nebyl žádný problém, myslíte, že by to mohlo přijít až teď? :think:

Ano, mohlo. Reakce na nové životní situace se projevují se zpožděním. Mohlo by to mnohé vysvetlovat, ale ten zdravotní problém bych vyloučit nechala.
Držím pěsti, ať to brzy zvládnete. Někdy to odezní, jak to samo přišlo.
Taky může mít vliv, pokud jde v září poprvé do školky a doma to řešíte, s dobrým úmyslem motivujete, aby se těšil, že bude velký kluk. O školce a nástupu do ní není také vhodné přehnaně mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1425
18.8.20 07:45

Jestli tedy neni nemocny, tak bych za kazde curani do zachodu dala samolepku a za 5 samolepek malou odmenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64764
18.8.20 07:47

Nechala bych nejdriv vysetrit moč a az pak resila, co dal. Nachlazeni se u nas projevuje pocuravanim a dalsi problemy nema. Takze vysetrit moč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.8.20 07:58

Do školky chodil už minulý rok a líbilo se mu tam, problémy neměl, dokonce ráno vstával s nadšením.

On spíš na mě zavolá: mami na záchod. Tak když nejsem poblíž mu říkám, ať tam jde a než přijdu tak stojí se schovaným obličejem a pocurany, ještě u toho řekne A jejej.. a z toho na mě volá maminko jdu čůrat a sám si dojde na ten záchod, já jen zkontroluji, jestli vykonal potřebu do záchodu a ne vedle, pochválím ho a jdeme si každý po svém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31684
18.8.20 08:04
@KristýnaHavlová píše:
Do školky chodil už minulý rok a líbilo se mu tam, problémy neměl, dokonce ráno vstával s nadšením.On spíš na mě zavolá: mami na záchod. Tak když nejsem poblíž mu říkám, ať tam jde a než přijdu tak stojí se schovaným obličejem a pocurany, ještě u toho řekne A jejej.. a z toho na mě volá maminko jdu čůrat a sám si dojde na ten záchod, já jen zkontroluji, jestli vykonal potřebu do záchodu a ne vedle, pochválím ho a jdeme si každý po svém…

To může být i to, že je zabraný do hry a nestíhá. Může chodit na poslední chvíli. Já bych nařídila dětský budík nebo posílala pravidelně na záchod. Do té doby, než toto období přejde a zase se bude hlídat sám. Co hodinu až hodinu a půl. Tak to praktikujeme ve spec. školce u dětí, které s tím mají problém. Nejen s pomocovanim, ale i zadržováním, je to časté. Doma mají budík, autiste si ho nosí i do školky(lpí na ritualech a zvycích). Snáší to líp, než když je někdo kontroluje a posílá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2911
18.8.20 08:09

A to bude chodit do stejné školky jak chodil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14183
18.8.20 15:26
@stinga píše:
@KristýnaHavlová s tak velkým dítětem se už přece jde domluvit, zeptat se ho, proč to dělá, jestli si to neuvědomuje - jako stane se mu to nechťa - nebo o tom ví, pokud to k ničemu nepovede, bežte k lékařce, může mít zánět močových cest nebo něco podobného

Ne s každým dítětem se dá domluvit, můj osmilety na tohle téma například odmítá komunikovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31684
18.8.20 15:31
@Tamtama píše:
Ne s každým dítětem se dá domluvit, můj osmilety na tohle téma například odmítá komunikovat :nevim:

Ano, přesně tak. Ve spec. školce je taky dětem nepříjemné o tom mluvit. Zvlášť, pokud se jim to stává v predskolnim věku. Prostě chodí na záchod podle budíku a když se stane nehoda, jdou se samy prevlect.Do šatny jde vidět ze třídy. Některé mají trvale kalhotkovou plenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama