Podezření na tbc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 17:54
Podezření na tbc

Hezké odpoledne, ráda bych se zeptala, zda tady není někdo s podobnou situaci či plicař?
Je mi 24let, kuřák, povoláním zdr. sestra, maminka. Ze zvědavosti jsem si v práci nechala udělat rtg plic, popis vyšel s podezřením na tbc, prvotní testy z výplachu plic vyšly negativní, krev negativní, ja osobně se cítím dobre, nekaslu, bez teplot, jen občas pocitim tlak na hrudní kosti. V nemocnici jsem na izolaci, cekam na další testy, ovšem lékaři uz ted si mysli, ze to tbc nebude.. rada bych se zeptala, jestli se někdo setkal s takovým podezřením, které se následně vyvrátilo a jaká diagnóza by to případně mohla být? Moc dekuji za reakce…

Reakce:
ivašot.
Kelišová 6740 příspěvků 28.08.18 18:58

U mě měli lékaři podezření na TBC, nakonec to byla plicní sarkoidoza. Já jsem ale příšerně kašlala. Podle RTG vyslovili podezření na TBC, ale krev negativní, podle bronchoskopie se jim to už pak taky na TBC nezdálo, výplach také negativní.

alisekR
Kelišová 5276 příspěvků 28.08.18 19:28

Držím palce. :hug: pokud si negativní ve všech ohledech, kromě Rtg, dopadne to dobře. Můj taťka měl podezření na TBC střev, byl týden na plicním, dělaliu vše možné včetně broncho s odběrem tkáně a nezjistilo se nic. Jen že má neidentifikova­telnou nemoc střev. Velice rizikovou, kvůli četnosti polypů v řádech stovek. Proto se jim.to jevilo jako TBC a nebo rakovina. Po osmi letech od posledního vyšetření, šel znovu a nemá nic. I střeva bez jediného polypu!!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >