Podlahove topeni

Anonymní
22.11.20 09:07

Podlahove topeni

Dobry den mam takovy problem. Zapnu podlahove topeni a po 3.hodinach stale studena podlaha trochu vlaha. Trubky v rozvadeci teple, ale podlaha studena. Kdyz jsem topila pred tim, tak nebyl problem a za pul hodky a neco bylu teple podlahy. S majitelem jsem mluvila a rikal, ze pokud jsou teple trubky v rozvadeci tak se podlaha rozjede, ale čekani az 3.hod, kdyz too pred tim topilo normalne.
Otazka tedy zni. Kdyz jsou trubky v rrozvadeci tepli, tak je mozny ze nekde je to po ceste zacpany a je potreba to provzdusnit?
Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60893
22.11.20 09:14

Ano, přesně tak.. Protože když zapnu podlahovku, za 20 minut cítím teplo.. 3 h je fakt mimo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 09:25
@martina.se píše:
Ano, přesně tak.. Protože když zapnu podlahovku, za 20 minut cítím teplo.. 3 h je fakt mimo..

Jeste me majitel rikal, ze kdyz v baraku topime vsichni tak to muze delsi dobu trvat, ale podle me to na to nema vliv, kdyz pred tim problem nebyl a slo to

• Citovat
  • Nahlásit
60893
22.11.20 09:28
@Anonymní píše:
Jeste me majitel rikal, ze kdyz v baraku topime vsichni tak to muze delsi dobu trvat, ale podle me to na to nema vliv, kdyz pred tim problem nebyl a slo to

Ne, to fakt vliv nemá.. To je nesmysl.. Máme podlahovku v celém domě a když to zlobilo, tak servis :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73602
22.11.20 09:32

Je to zcela normální, podlahovka ma velkou setrvacnost, nez se prohreje beton, ve kterém jsou trubky ulozeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60893
22.11.20 09:42
@j.a.n.i1 píše:
Je to zcela normální, podlahovka ma velkou setrvacnost, nez se prohreje beton, ve kterém jsou trubky ulozeny.

To sice ano, ale ne tam, kde to dřív fungovalo bez problémů :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73602
22.11.20 09:54
@martina.se píše:
To sice ano, ale ne tam, kde to dřív fungovalo bez problémů :think:

Tak ono je otázkou, co to znamená dříve (taky nám minulý týden reagovalo pocitově rychleji, ale taky bylo o 15° venku víc), plus lidská paměť je výrazně méně spolehlivá, než fyzikální zákony, že. A nějak si neumím představit, jak by se měl uzavřený okruh ucpat, u podlahovky mě napadají pouze 2 závady - nejede oběhové čerpadlo nebo někdo přiškrtil na rozdělovači příslušné okruhy. Ale jinak tedy máme podlahovku funkční a za 20 minut fakt teplo necítíme ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
22.11.20 10:11

Je teplá i vratná trubka? Je v systému správný tlak? Je systém odvzdušněný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 10:48

Pred par dny topeni bez problemu, za pul hod tepla podlaha a uz tu bydlim nejaky rok a i pri mrazech do pul az trictvrte hod tepla podlaha. Ted 3.hod a polostudena.

@Zumpa píše:
Je teplá i vratná trubka? Je v systému správný tlak? Je systém odvzdušněný?

Trubky v rozvadeci jsou tepli, ze po nekolika sekundach musim ruku vyndat. Nevyznam se v tom, jsem v najmu, uz jsem kontaktovala majitele a ten ze je vse v poradku, ze to takhle dlouho trva. Je tedy zahada, ze predtim problem nebyl a ted je

• Citovat
  • Nahlásit
614
22.11.20 10:54

Napiš na tohle fórum, tam ti spíš někdo poradí: https://forum.tzb-info.cz/vytapeni-obecne

Jinak mně podlahové topení nikdy nepřijde teplé, ani nemá, to by znamenalo, že v něm máš teplotu vyšší jak teplota těla. Vytopí se místnost? A tlak je v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11800
22.11.20 11:00

Nemá jít do podlahovky voda teplá jen cca 33stupnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
22.11.20 11:19
Trubky v rozvadeci jsou tepli, ze po nekolika sekundach musim ruku vyndat. Nevyznam se v tom, jsem v najmu, uz jsem kontaktovala majitele a ten ze je vse v poradku, ze to takhle dlouho trva. Je tedy zahada, ze predtim problem nebyl a ted je

Zeptám se znovu - je teplá i vratná trubka? To je zásadní. Pokud je horká voda v podlahovém topení, tak je to také špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 17:54
@Zumpa píše:
Zeptám se znovu - je teplá i vratná trubka? To je zásadní. Pokud je horká voda v podlahovém topení, tak je to také špatně.

Ano je

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama