Podnikání bez ŽL

Anonymní
18.2.20 20:31

podnikání bez ŽL

Zdravím, když jsem zjišťovala jak by to bylo pokud chci začít podnikat (poradenská činnost) tak jsem narazila na možnost podnikání bez ŽL, ale přiznám se že se v tom úplně ztrácím…
jde mi o to, že min ze začátku budu mít měsíčně příjem v řádu stokorun, možná ani to ne-takže představa že bych si hned ze startu musela platit zdravotní+sociální nic moc…
aktuálně jsem v domácnosti, chci si „začít hledat a dělat klientelu“ s tím že až se mi to trochu rozjede (rozuměj vydělám aspoň na to zdrávko a soc.) tak si ŽL zařídím.
je tu někdo kdo tomu rozumí a mohl by mi poradit?
jeden z mých hlavních problémů je že manžel nechce abych se do něčeho podobného pouštěla (sám má firmu takže ví jak to chodí a mohl by mi pomoct, ale…) takže mi neporadí, navíc si opravdu nemůžu dovolit cca 3000 měsíčně vypláznout za zálohy z vlastního (které vlastně nemám)

PS: že je náš vztah nezdravý vím, tohle je jeden z bodů řešení
díky za pochopení anonymu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3490
18.2.20 20:56

Pokud nemáš zl, nemůžeš vystavovat faktury… Teoreticky se můžeš dohodnout s někým, že budeš pracovat jakoby pod ním na dohodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77368
18.2.20 21:33

No, podnikat bez ZL opravdu jde, ale fakt to není tak jak si to představuješ ty, že by se nemuselo platit sociální a zdravotní, pouze některé profese nepotřebují ten ZL jako takový, ale podmínky pro ně platí stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat