Podvod na bazaru

210
28.11.20 22:11

Podvod na bazaru

Zdravím.. nejspíše jsem naletěla podvodnici na bazaru, poslala jsem jí tedy „jen“ 300 kč ale už jsem se spojila s pár dalšími lidmi, kteří jí také poslali i nemalé částky.. máte zkušenosti s podáním TO na PČR? Všichni mě od toho odrazují, že mi to peníze stejně nevrátí.. máte tedy někdo s tímto zkušenosti? Jak dlouho trvá takový proces než podvodnici nějak odsoudí? Pokud to má být běh na dlouhou trať tak se mi do toho kvůli 300 moc nechce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31
28.11.20 22:20

300 Kč bych neřešil, ale už bych neposílal nikdy peníze dopředu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
28.11.20 22:26
@NatyKli píše:
Zdravím.. nejspíše jsem naletěla podvodnici na bazaru, poslala jsem jí tedy „jen“ 300 kč ale už jsem se spojila s pár dalšími lidmi, kteří jí také poslali i nemalé částky.. máte zkušenosti s podáním TO na PČR? Všichni mě od toho odrazují, že mi to peníze stejně nevrátí.. máte tedy někdo s tímto zkušenosti? Jak dlouho trvá takový proces než podvodnici nějak odsoudí? Pokud to má být běh na dlouhou trať tak se mi do toho kvůli 300 moc nechce :nevim:

Mam. Penize se mi vratily zpatky, ale presne uz nevim po jak dlouhe dobe. A taky to byla podobna castka te tvoji. A take nas bylo vic. PCR se tim zabyvala, a i kdyby to byla jedna mala castka, zabyvala by se tim take. Nenech se tady odradit, ze to nema smysl. Dokonce mi pachatel poslal rucne psany omluvny dopis, takze jsem mu odpustila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
28.11.20 22:29
@Amigo92 píše:
300 Kč bych neřešil, ale už bych neposílal nikdy peníze dopředu :-)

A jak myslis, ze funguji internetovy bazary? Jako, ze ti prijde zbozi a pak zaplatis? :D :lol: :D :lol: tak jo 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1124
28.11.20 22:56

Určitě zajdi na policii. Nechci si částky cucat z prstu ale nad nějakou hranici už je to trestný čin a jinak se to posuzuje. Na bazoši je to samý podvod :/ parádní je třeba Vindet, tam je hodnocení uživatelů, tak se člověk nemusí tolik bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 23:01

Jednou se mi stalo něco podobného. Byla to teda větší částka. Po nějaké době mi ozvali policajti (prostě mi zazvonil telefon a dobrý den, obvodní oddělení policie,…). Tak jsem to byl sepsat, nebyl jsem v tom sám. Takže i když to ohlásí jeden, policajti aktivně hledají, jestli se to stalo ještě i někomu dalšímu. Celkově jsme se dostali nad částku 5 tisíc, takže se jednalo o TČ.

No, zkušenost to pro mě byla dobrá a v podstatě to od té doby dělám tak, že pokud chce někdo zaplatit předem, tak mu prostě napíšu, že jsem peníze poslal a ať pošle zboží. V tom momentě totiž podvodník přestane odpovídat. Pokud do týdne nepřijde zboží, ale ani opakovaná výzva k zaplacení, nejspíš se jedná o podvodníka. Zboží sice nemám, ale pořád mám peníze.

• Citovat
  • Nahlásit
6707
28.11.20 23:11
@Anonymní píše:
Jednou se mi stalo něco podobného. Byla to teda větší částka. Po nějaké době mi ozvali policajti (prostě mi zazvonil telefon a dobrý den, obvodní oddělení policie,…). Tak jsem to byl sepsat, nebyl jsem v tom sám. Takže i když to ohlásí jeden, policajti aktivně hledají, jestli se to stalo ještě i někomu dalšímu. Celkově jsme se dostali nad částku 5 tisíc, takže se jednalo o TČ.No, zkušenost to pro mě byla dobrá a v podstatě to od té doby dělám tak, že pokud chce někdo zaplatit předem, tak mu prostě napíšu, že jsem peníze poslal a ať pošle zboží. V tom momentě totiž podvodník přestane odpovídat. Pokud do týdne nepřijde zboží, ale ani opakovaná výzva k zaplacení, nejspíš se jedná o podvodníka. Zboží sice nemám, ale pořád mám peníze.

A myslíš, že lidi pošlou zboží jen na základě toho, že napíšeš, že jsi poslal peníze? Nebo jak to myslíš? Jen se ptám, protože já zboží posílám až když mám peníze na účtu. Ale s kupujícím komunikuju tedy pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 23:19
@janickaIII píše:
A myslíš, že lidi pošlou zboží jen na základě toho, že napíšeš, že jsi poslal peníze? Nebo jak to myslíš? Jen se ptám, protože já zboží posílám až když mám peníze na účtu. Ale s kupujícím komunikuju tedy pořád.

A když ti někdo napíše, že poslal peníze a ty peníze nepřijdou do týdne, tak uděláš co? Zboží nepošleš a kontaktuješ kupujícího, že ti peníze nepřišly, ne? Tohle podvodník neudělá. Podvodník potřebuje co nejrychleji vyhodit sim kartu a zrušit email. Ale určitě nebude opakovaně vyzývat k platbě.

• Citovat
  • Nahlásit
19829
28.11.20 23:24
@Anonymní píše:
A když ti někdo napíše, že poslal peníze a ty peníze nepřijdou do týdne, tak uděláš co? Zboží nepošleš a kontaktuješ kupujícího, že ti peníze nepřišly, ne? Tohle podvodník neudělá. Podvodník potřebuje co nejrychleji vyhodit sim kartu a zrušit email. Ale určitě nebude opakovaně vyzývat k platbě.

Když mi někdo napíše, že peníze poslal a nic nedorazí, tak ho mám za podvodníka a fakt se neobtěžuju mu ještě psát. Pokud peníze opravdu poslal, tak se ozve sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 23:30
@Janli píše:
Když mi někdo napíše, že peníze poslal a nic nedorazí, tak ho mám za podvodníka a fakt se neobtěžuju mu ještě psát. Pokud peníze opravdu poslal, tak se ozve sám…

A nebo takhle. Ale jde o tu komunikaci. Ta totiž v případě problémů (nepřišly peníze, nebo zboží) s podvodníkem nefunguje (nedá se dovolat, nebo nikdo nereaguje na zprávy,…).
A myslím si, že každý do prodává, nebo kupuje, tak tohle musí pochopit. Podvodníků je na obou stranách dost.

• Citovat
  • Nahlásit
21204
28.11.20 23:44
@Janli píše:
Když mi někdo napíše, že peníze poslal a nic nedorazí, tak ho mám za podvodníka a fakt se neobtěžuju mu ještě psát. Pokud peníze opravdu poslal, tak se ozve sám…

přesně tak, nevím proč bych se obtěžovala s komunikací, když nedošly peníze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
28.11.20 23:46
@Amigo92 píše:
300 Kč bych neřešil, ale už bych neposílal nikdy peníze dopředu :-)

Sice chapu, ze tim clovek nechce ztracet cas, ale prave diky takovym lidem ti podvodnici funguji. Kvuli 300,– se tim nebudu zaobirat, rekne si 10 lidi a podvodnik ma 3.000,– beze strachu, ze by z toho mel byt jen ostudu. I kdyby to nedalo 5.000,– na trestny cin, porad jde o prestupek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20525
28.11.20 23:56
@Anonymní píše:
A nebo takhle. Ale jde o tu komunikaci. Ta totiž v případě problémů (nepřišly peníze, nebo zboží) s podvodníkem nefunguje (nedá se dovolat, nebo nikdo nereaguje na zprávy,…).
A myslím si, že každý do prodává, nebo kupuje, tak tohle musí pochopit. Podvodníků je na obou stranách dost.

tak pokud by se ke mě někdo choval jako ty tak si budu myslet něco o id… a rozhodně se ho nebudu doprošovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 00:33
@ka2ka píše:
tak pokud by se ke mě někdo choval jako ty tak si budu myslet něco o id… a rozhodně se ho nebudu doprošovat :nevim:

A třeba to mohla pozdržet banka, nebo to mohl odesílatel poslat na jiný účet,… :)

• Citovat
  • Nahlásit
19
29.11.20 06:24

Zašla bych podat TO na policii. Už jen z principu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat