Podvyživené morče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakajicko69
Kecalka 149 příspěvků 01.04.18 20:37
Podvyživené morče

Ahoj, je tu někdo kdo rozumí morčatům? Mám samici 5let vždycky byla silnější a ten najednou strašně zhubla z 800 na 480 vůbec nvm co mám dělat snažím se jí přikrmovat. V uterý půjdu k veterináři, ale ten moc o morčatech neví stará se spíš o kocky a psi. Nestalo se to už někomu? Mám pocit že mi umírá před očima :(

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4267 příspěvků 1 inzerát 01.04.18 20:39

Nemá prerostle zuby? Oni se pak nemůžou pořádne najíst. Nebo už je to věkem, může mít nějaký nádor a postupně odejde úplně :nevim:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 01.04.18 20:40

Zuby, na prvním místě určitě zuby, pozor, drobní savcoi umírají již po pár dnech hladovění, mají extrémně rychlý metabolismus.

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 01.04.18 20:47

Pokud nemá v kleci k dispozici nic na obrušovaní zubů tak může mít přerostly chrup nebo je nemocná…jedno naše morce mělo nador v hrtanu který později nedovoloval potravě projít, to šlo pod krkem nahmatat.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 01.04.18 20:50

@Kakajicko69 jestli máš fb přidej se do skupiny morčata úžasná stvoření nebo tak nějak. Tam ti poradí. V první řadě opravdu zkontroluj ty zuby a prohmatej krk. Žere normálně? Když jí dáš krmení sní to? A určitě najdi veterináře co je schopný morče adekvátně ošetřit. Ale do té skupiny se přidej určitě.

AjaF
Kecalka 139 příspěvků 01.04.18 21:00

Najít veterináře, co se stará o malé hlodavce a má zubní vrtačku na zbroušení přerostlých zubů… Morčata, králíci, činčilky a další hlodavci musí mít pořád něco na broušení zubů a i seno (to zase kvůli stoličkám)…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 01.04.18 21:18

@Kakajicko69 obavám se nejhoršího. S největší pravděpodobností to budou prerostle zoubky, které bolí a morče malo ji/nebo vubec. Kdyz morcatko nejí vic jak 24 h, začnou probíhat nevratné změny na játrech a konci to špatne. Doporucuji podávat kasovitou stravu injekční strikackou, alespoň do návštěvy veterináře. Klidne 5× denně po menších dávkách. Existuje taková směs na dokrm v prášku, co se naredi vodou - lepší zverimexy nebo veterinární lékárny ji určitě mají. Upřímně, v úterý uz muze byt také pozdě. Ja tímto prošla se dvěma morčaty - to první jsem se snažila zachránit za každou cenu, ale po dvou mesicich piplani stejne zemřel. Druhe jsem nechala uspat, jakmile problémy začaly. Zoubky muzou byt několik let v pohodě, ale jak morče stárne, je min aktivní, min žere, zoubky stále rostou…a malér je na svete. To je velmi častý jev, bohužel :(

vejisek
Kecalka 450 příspěvků 01.04.18 22:10

Před dvěmi měsíci jsem řesila to samé nakonec jsem nechala morčátko uspat papalo bylo čilé, ale hublo a hublo lezli mu kosti a nějak se křivili vet ho uspal udělal pitvu taly chtěl vědět co to je a byl to nějaký Cushinguv syndrom takze by se jen trapilo :(

SannaZ
Kecalka 176 příspěvků 01.04.18 22:27

No u nás morčata byli 12 let a do svých posledních dnů to byli kuličky nažrané :D :D Pak zemřeli týden po sobě. Jedno stářím, druhé nejspíše steskem. Dávala bych kašovitou stravu, jak už tady někdo psal. Jako prevenci, aby se obrušovaly zoubky, jsme jim do klece dávaly tvrdý chleba.

sagina
Kelišová 7408 příspěvků 01.04.18 23:04

@Kakajicko69 u nás morče tedy nezhublo tak hodně, ale zhublo - problém se zoubky. morčák kousal klec a nějak si blbě vylomil zuby, musely mu je vytrhnout. přechodně jsem ho krmila stříkačkou, nějaké instatní jídlo od veterináře.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama