Reklama

Zánět zubní dřeně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Makina21
Povídálka 14 příspěvků 01.04.18 18:51
Zánět zubní dřeně

Zdravím všechny,

Mám takový dotaz ač možná hloupý ale přesto. V prosinci jsem měla akutní zánět zubní dřeně. Začalo to tak, že na konci těhotenství v září se mi ulomila pulka zubu (sedmičky) v pravo dole. Vůbec to nebolelo a jelikož jsem neměla a doposud nemám zubaře (dost těžké tady nebo v okolí sehnat) tak jsem s tím nic nedělala. No v prosinci mě šíleně robolel a to takovou bolesti že jsem hlavou pomalu mlátila do zdi. Chytla jsem 40horečky a tak jsem rychle jela na pohotovost. Pusa celá oteklá a já se celá třepala jak mi bylo zle. Vzali mě ihned přednostně a byl mi zjištěn akutní zánět zubní dřeně. Týden jsem chodila měnit dreny a pak a trhání. Ta úleva k nezaplacení. Nicméně po měsíci se mi ulomila půlka zubů sedmičky na druhé straně v levo dole…celkem úsměvné…Nicméně bolest je jiná. Ze začátku teda byla úplně stejná ale pak najednou odezněla bez horečky a poslední tři dny bolí jen když se toho zubu dotknu (jazykem nebo jiným zubem) ke všemu mám poslední dva dny nateklou uzlinu pod čelistí. Jsem si jistá že je to od toho zubu. Ovšem u nás na pohotovosti berou jen akutní případy a tak bych se chtěla zeptat jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Ráda bych zítra zavítala na pohotovosti ale mam obavy jestli pro ně budu dost akutní :D jsou tam skvělí doktoři ale cesta do nemocnice mi trvá dvě hodiny a s 5 měsíčním mimčem ke všemu MHD nechci tam přijet zbytečně. Předem děkuji za každou odpověď. Pro ty které to nezajímá tak bych poprosila bez hloupých komenářů

Reklama

Reakce:

mamina444
Kecalka 234 příspěvků 01.04.18 19:13

No zuby ted berou kde koho je to kolikrát snad i přechodem počasí mě ted konkrétně bolí zub který už tam skoro není byl vyvrtanej ale sem na tom jak ty nikde tady neberou a do zubního centra to je ranec.Tam mám jen děcka do nich to investuji. Ovšem pokud tě to bolí jako že se to nedá vydržet jela bych i s mimčem může to být třeba váček. Víc ti řeknou oni. Nikdo asi nemůže vjedět jak moc tě to bolí můžeš říct že hodně a je to.No a na začítku sem chytla rýmu a pak začal ten zub takže taky podivná kombinance a vždy to začalo víc večer ráno skoro dobrý a večer ani usnout nešlo a když už únavou ano tak mě bolest pak vzbudila. Ted je zatím klid nejela sem jen že prostě tam ten zub není a že to nebolelo v kuse několik dnů. Jinak bych jela. :kytka:

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama