Pohanka a jáhly

213
29.3.07 17:41

pohanka a jáhly

Ahoj :D ,všecny zdravím.Prosím pošlete mě někdo nějakej vyzkoušenej dobrej recept,co se dá uvařit z pohanky a z Jáhel!Díky!!! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
29.3.07 20:59
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
31.3.11 16:02

Dotaz

Ja sama jsem si dala do jahli ovocny bio hamanek a moc mne to smakovalo. S tou pohankou se taky dava mrkev nebo ovoce ale to jeste nemam vyzkosene. Doufam, ze az se k tomu dostanem bude to chutnat i mimcu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
31.3.11 16:07

Já dělám z pohanky lámanky polívku-vlastně jí tim zahuštuju.Je to dobrý a zdravý :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
31.3.11 16:10

Polivku

delas pro sebe nebo pro mimco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
31.3.11 16:29
patriama píše:
delas pro sebe nebo pro mimco?

Pro sebe a pro přítele,ještě mimčo nemáme,ale dělala jsem jí i 1,5 roku starý holčičce co jsem hlídala a vypadalo,že jí chutná :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14477
31.3.11 19:01

jáhlová kaše :palec: jáhly několikrát propláchnou, dát do mléka a vařit a vařit (cca 10 minut) až to má správnou konsistenci, pak přidat trošku másla a servírovat s medem, to miluji. Pohanku uvařím v osolené vodě, zbytek vody vymačkám a naplním tím kuře :palec: Na netu je x receptů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
31.3.11 19:15
Čekatelka píše:
jáhlová kaše :palec: jáhly několikrát propláchnou, dát do mléka a vařit a vařit (cca 10 minut) až to má správnou konsistenci, pak přidat trošku másla a servírovat s medem, to miluji. Pohanku uvařím v osolené vodě, zbytek vody vymačkám a naplním tím kuře :palec: Na netu je x receptů

Brr, obecně nemám ráda sladké kaše… :lol:

Dají se jáhly používat jako příloha? Jaké jsou chuťově?
Je to něco jako kus-kus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.11 22:11
Mahja píše:
Je to něco jako kus-kus?

Taky jsem je koupila, kdyz v krame nemeli kus-kus. No, asi se mi moc nepovedly, bylo to lepivy, bez chute :think: , mela jsem je jako prilohu ke kotletam. Ale delala jsem je poprve (i kdyz podle navodu na obalu), tak urcite kdo to umi, udela je dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
1.4.11 09:36
nakukovatelka píše:
Mahja píše:
Je to něco jako kus-kus?
Taky jsem je koupila, kdyz v krame nemeli kus-kus. No, asi se mi moc nepovedly, bylo to lepivy, bez chute :think: , mela jsem je jako prilohu ke kotletam. Ale delala jsem je poprve (i kdyz podle navodu na obalu), tak urcite kdo to umi, udela je dobre.

No, asi je zkusím, a snad to nebude nejhorší.

Nemá některá z Vás už vyzkoušený nějaký super recept? Nerada zkouším - pokus/omyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7374
1.4.11 22:47

Ja jahly pridavam nejcasteji do rizota - uvarim je se zeleninou a ryzi. Obcas jimi zahustuji polevku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
6.4.11 16:01

Vyzkouste jste nektera Pohankové lupínky a pokud ano jsou to vhodne i pro mimca misto piskotu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1426
24.6.11 21:02

Haloooo, objasní mi někdo tu pohanku :think: :?: Vím, že je loupaná mechanicky a termicky, no a potřebuju vědět, jestli ta tmavá, je ta co se loupe termicky (spařením)… na obalech jsem totiž nenašla popis, jak byla ta či ta loupaná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama