Nechci, aby dcera odešla. Pohled ostatních rodičů?

Anonymní
18.2.21 13:27

Pohled ostatních rodičů?

Zdravím. Ráda bych se o něco podělila a zjistila pohled na věc i jiných rodičů. Mám dceru, 22 let, chodí na Výšku a našla si brigádu minulé léto, kde je až do teď. Brigáda v oboru, ve kterém studuje, tudíž asi celkem výhoda v této době, kdy do školy nemůžou. Studium zvládá bez potíží, ale nám vadí, že je stále v práci, je nám asi jasné, že kdyby byla škola normálně tak tolik času mít na práci nebude. Ale pracuje cca 110 hodin měsíčně. Já jsem na jednu stranu ráda, že si vydělá, spoustu věcí si financuje sama a jsem si toho vědoma, ale vadí nám, že není skoro doma. Pomalu čtyřikrát týdně v práci. Nebo samé víkendy. Nemůžu říct, že by doma nepomáhala a na vše kašlala, to také ne, když je doma, samozřejmě jí napadne vyprat, vyžehlit, uklidit, nakoupit - tak jsme jí vychovávali. Ale myslím si, že by měla být také více doma a ne - jdu do práce xkrát do týdne, pak chci jet s kamarádem na výlet, atd atd a doma se pak někdy ukážu.. Já jsem si vědoma, kdyby tu práci neměla, tak je to i pro nás finančně náročnější - spoustu věcí by si sama nezaplatila, ale zkrátka mě to štve, my jsme tu sami a jí to absolutně nezajímá, žije si svůj život.. :( Asi jsem na ní moc upnutá, ale mne to vadí.. skoro jí nevidím. Na jednu stranu jsem asi i pyšná, ráda… ale přijde mi to moc. Co myslíte? Chyba je asi ve mně, vidte, nedokáži se s tím srovnat a vím, že přijde ten den, kdy odejde, ale já bych byla nejradši, aby neodešla vůbec.. A zakazovat jí práci mne také nepřijde fér, jen ve mně vaří pokaždé když řekne,,jdu do práce" a pak další den někam na výlet a my se s ní vůbec nevidíme.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42
18.2.21 13:29

Já šel z domu v devatenácti, od rodičů už nic nechtěl, ani korunu, ani vyprat :-)

Smiřte se s tím a buďte ráda, mnoho rodičů má děti doma ve třiceti a nehnou prstem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 13:29

Navíc když už je tedy doma, tak se jde učit a dělat práce do školy… já jsem ráda že to vše zvládá ale nepřijde mi to normální..Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
916
18.2.21 13:30

Tak holce je 22, co bys chtěla? Je plnoletá, žije svým životem, co nevidět se třeba odstěhuje. Fakt už tu pupeční šňůru přestřihni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
18.2.21 13:31
@Anonymní píše:
Navíc když už je tedy doma, tak se jde učit a dělat práce do školy… já jsem ráda že to vše zvládá ale nepřijde mi to normální..Zakl.

Ujišťuju tě, že je to naprosto normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415

No mne prekvapuje ze ve 22 letech je jeste vubec doma. To ja v tom veku jezdila na sobotu tak jednou za dva mesice.
Jsi na ni nezdrave upnuta, jednou muze rict ze se stehuje do zahranici a uvidis ji dvakrat rocne. A zhroutis se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1491

Je dospělá, co čekáš? Já v jejím věku už bydlela s manželem (v té době přítelem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20095

Je jí 22 a má vlastní život, smiř se s tím. Pokud ti doma něco chybí, kup si psa a nepruď mladou holčinu, že žije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5668

No ve 22 letech ji tezko zakazes chodit do prace. :D Vy s manzelem do prace nechodite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2667
18.2.21 13:33

Prostě vám už brzy vyletí z hnízda. ;) Buď ráda, že se o sebe dokáže postarat a nesedí doma s nataženou rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6849
18.2.21 13:34

A co bys chtěla, aby dělala místo času v práci? Aby seděla doma u TV, PC aby si s tebou x krát týdně povídala drby? Vždyť je to dospělá ženská. Dej jí svobodu, pomůže to vám oběma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384

Máš super dceru, nechápu, co řešíš. Pracuje, studuje, doma pomáhá, učí se… to je snad den všech rodičů ne? Myslíš, že ve 20 letech bude s vámi doma sedět na zadku? Ja jsem v tom věku chodila domů tak nějak jen přespat. Brigáda, škola, kamarádi, výlety… O rok později jsem se odstěhovala. Nech ji žít její super život, je šikovná, buď na ni pyšná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11057

A do kolika by sis představovala, že by to mělo být tak, že z práce/školy rovnou domů a hezky trávit odpoledne s rodiči?
Já jsem v té době byla na VŠ koleji a domů jezdila tak 1× za 2-3 týdny, v létě vypadla na zahraniční brigádu skoro na celé prázdniny. Vztahy máme skvělé, teď v dospělosti se vidíme častěji než na té VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2245
18.2.21 13:36

Máš super dceru, buď na ni pyšná. A vlastně i na sebe, že jsi tak skvěle vychovala…a nech ji žít :).

Příspěvek upraven 18.02.21 v 13:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16619
18.2.21 13:36

my jsme tu sami a jí to absolutně nezajímá, žije si svůj život.. :( Asi jsem na ní moc upnutá, ale mne to vadí.. skoro jí nevidím.

Ona je dospělá, vydělává si. Vůbec by u vás bydlet nemusela a nejspíš brzy nebude. Buď vděčná, že máš skvělou dceru, co se o sebe postará a žije si svůj vlastní život. Ty si najdi koníčky, protože velmi brzy jí uvidíš ještě méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat